Ford Focus 1.9 tdi - chladič

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Maka33
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2022 00:03
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa Maka33 »

Zdravím všetkých nadšencov ktorý sú mi ochotný poradiť😃.Mám taký menší problém..... chcela som doliať chladiacu kvapalinu do chladiča samozrejme .Len ten pototo vrchnák sa mi nedá oodšróbovať krútila som ( v protismere hodinových ručičiek ) povolil a keď som sa už tešila že už to bude tak sa zase začal akoby uťahovať a nešlo to vobec otvoriť.Je na to volaký iný trik ...lebo toto auto mám zatial rok a som dolievala len vodu do ostrekovačov v inom som sa nerípala hahaha.

A ešte som zbadala že mám akoby mastné nad remeňom ako idú tie hadičky z chladiča do motora ....škoda ze sem neviem hodiť fotku .A teraz neviem či mi niečo kvapka alebo je to pozostatok vody co som liala do ostrekovača a tieklo my to všade lebo som si zabudla zobrať lievik 😁pred 3 dňami.Aj keď si mislím že za 3 dni by to uschlo keby to je s tej vody do ostrekovača .
V utorok idem do servisu len som zvedavá na Váš názor čo to môže byť .
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford focus 1.9 tdi chladič

Príspevok od používateľa achada »

Nevieme kde, nevieme co, bez fotky bude mat vestenie vacsiu sancu na uspech.

Vodu si chcela doliat do chladica ci do vyrovnavacej nadrzky?
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa Renova »

...po prvom povolení ho zatlač trošku do vnutra....a povol dalej
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa stano31 »

Co tak poprosit nejakeho suseda , brata , priatela .., aby ti to povolil ked ti to nejde , s tym dolievanim opatrne .
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa christiane »

Maka33 napísal: 09.01.2022 00:29 A teraz neviem či mi niečo kvapka alebo je to pozostatok vody co som liala do ostrekovača a tieklo my to všade lebo som si zabudla zobrať lievik 😁pred 3 dňami.Aj keď si mislím že za 3 dni by to uschlo keby to je s tej vody do ostrekovača .
V utorok idem do servisu len som zvedavá na Váš názor čo to môže byť .
Ked vidim co robis z vodou do ostrekovaca radsej si pockaj do utorka ak sa dovtedy nezastavi sused.
A nie som neaky puritan,zenin Touran je obuchany z kazdej strany ale ak by sa jej stalo ze si zabudne lievik,na druhy den by som jej auto predal alebo daroval.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa oco13 »

Už označenie toho auta focus 1.9 tdi vo mne vyvoláva pochybnosti. :4012:
prvá generácia
Vznetové
1,8 TDDi, 55 kW/75 k, 1999
1,8 TDDi, 66 kW/90 k, 1998
1,8 TDCI, 74 kW/101 k, 2002
1,8 TDCi, 85 kW/116 k, 2001
druhá
Vznetové
1,6 Duratorq 90PS/109PS (v spolupraci PSA Peugeot Citroen HDI)
1,8 Duratorq 115PS (Ford motor)
2,0 Duratorq 136PS (v spolupraci PSA Peugeot Citroen HDI)
tretia
Naftové motory 1,6 TDCi - 2,0 TDCi
Tak já ti nevím Karle :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1.9 bolo tusim len galaxy
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa autokomplet »

Nechcem ta urazit ale myslim ze by si mala pockat na utorok (servis) a volny cas ked mas chut travit na forach tak doporucujem Modry konik a podobne zenske fora.
Hrozi totiz aj mensi uraz ako tak sledujem - polamane nechty, popaleniny, pristiknute prsty a podobne. Nech to neznie negativne tak ti chcem pogratulovat ze si zvladla otvorit kapotu, teraz ju skus aj dobre zavriet aby ti cestou nerozbila celne okno kedze u Fordov a francuzov sa stava ze ak ju nezavries uplne dobre tak sa ti proste otvori a znicis kapotu a niekedy aj celne okno a pripadne nasledne naburas a mas po aute...
Ak napriek tomu trvas na svojom tak jednoduchsie je pristavit auto k obchodu alebo na benzinku, poziadat okoloiduceho chlapa a snad najdes ochotneho co ti to urobi. Len sa ho opytaj ci sa rozumie autam aby to nebol iniciativny blbec ktory pride k urazu (otvori na horucom motore chladic a ....) alebo ti tam naleje nieco ine alebo inde....
Kazdy nech robi to, comu rozumie.
Unika mi pointa preco zrazu surne riesis dolievanie ked tak jazdis tipujem uz velmi dlho. Snad aby si mechanik nepovedal napr. : blba zenska ani vodu si nevie doliat ?! Vacsina mechanikov chape ze si zena a ze to nevies, nesledujes. Ale bacha na takych co vidia tvoju neschopnost a neznalost lebo cast z nich ta s radostou obtiahne o grose naviac lebo vidia ze sa nerozumies. Udrzbu a servis je lepsie nechat na chlapa ktory asi v tvojom okoli chyba. Inak tvoje auto nie je ani 1.9 ani TDI to len tak na okraj.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 09.01.2022 11:51 Už označenie toho auta focus 1.9 tdi vo mne vyvoláva pochybnosti.

Oco netrap sa, mozno nema ani Ford :-)
Ale ak ma Focus tak tipujem ze sa jedna o prvy model a teda 1.8tddi/tdci
Jedine ze si myli cislice 6 a 9 lebo sa podobaju tak potom ma 1.6tdci :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Maka33
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2022 00:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa Maka33 »

Ďakujem za.povzbudivé slová...až jeden sa tu našiel čo mi poradil......
Áno je to Ford focus 66kw/rok výrobi 2005 tak to má v papieroch tak si googlite .Nemám čas čumieť do papierov .Pre mňa je zákkad že jazdí a spĺňa účel.

Tak sa mi zdá že poniektorý sa chodia túlať na ženské fóra ....ako napr.spomenutý Modrý koník .Veď ja neviem ani čo to je ale ďakujem za tip idem to tam pokukať....
A áno jazdím už dlho a toto sa mi ešte nestalo aby som si bežnú údržbu nespravila svojpomocne viem kam čo lejem .... . K tým ostrekovačom ten otvor je tam tak na pi....
A áno bola som aj v ten deň v predajni kde mi chcel predať ten trupkoš chladiacu kvapalinu ale nevedel ani on ako sa otvára tá nádržka,predtým tam bola lepšia obsluha ktorá sa tomu aj rozumela
Dúfam že ste sa poniektorý dobre pobavili a pohonili si svoje ega.
Maka33
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2022 00:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa Maka33 »

A áno sledujem si hladinu chladiacej kvapaliny len teraz mám už potrebu s tým niečo robiť a chcela som to len otvoriť aby som aj ja sama vedela potom doliať . Nešlo mi to ....aj tak idem do servisu a dám to celé prepláchnuť a dať na novo bohvie odkedy tam je tá stará
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa peterson999 »

Lata mi z rukoch vylecela.
Mam rad humor v šickych podobach :-)
Ta studuj naj znaš
Predsa mas rada 69 a nevies kedy 6 a kedy 9
2005 bude asi 66kw 1.6HDi nakoniec ale ford ti pisr 1.6tdci aj ked to nie je motor ford
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak ked nejde povolit silou tak len vacsou silou...chytit do handry a zabrat co to da, chapem ze zeny na toto mozu mat slabu silu v prstoch, aj moja mi bezne dava otvarat mineralky, kecupy a pod, hlavne ak to dakto predtym dotiahne "na hulvata", k tomu predavacovi len tolko ze ci nevedel alebo nechcel...dnes je ochota ludi nulova, ked som minule kupoval hmozdenky tak predavac sa ani vobec nesnazil maskovat ze ho to vyslovene obtazuje a musi sa zdvihnut zo stolicky.....ist von do zimy, spinit si ruky dakym stuplom na aute.....tak to povie ze nevie, co tak sledujem ako clovek co chce daco kupit tak si pripadam v niektorych obchodoch ako skodna, hlavne ze vyplakavaju ze musia mat koli pandemii zavrete a krachuju
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa peterson999 »

jaster-83 napísal: 10.01.2022 09:58 Tak ked nejde povolit silou tak len vacsou silou...chytit do handry a zabrat co to da, chapem ze zeny na toto mozu mat slabu silu v prstoch, aj moja mi bezne dava otvarat mineralky, kecupy a pod, hlavne ak to dakto predtym dotiahne "na hulvata", k tomu predavacovi len tolko ze ci nevedel alebo nechcel...dnes je ochota ludi nulova, ked som minule kupoval hmozdenky tak predavac sa ani vobec nesnazil maskovat ze ho to vyslovene obtazuje a musi sa zdvihnut zo stolicky.....ist von do zimy, spinit si ruky dakym stuplom na aute.....tak to povie ze nevie, co tak sledujem ako clovek co chce daco kupit tak si pripadam v niektorych obchodoch ako skodna, hlavne ze vyplakavaju ze musia mat koli pandemii zavrete a krachuju
Tu si zabudol na fakt ze ty nie si ženska
Ked si predstavim priemerneho chlapa ze ho poziada žena, tak ma skoro istotu ze ak moze pomoze. No a jasne ak to vie este dobre zahrat (ako hraju orgazmus ci bolest hlavy), nebodaj ked je na hrudi obdarena a pekna, tak jej mozno aj natankuje plnu zo svojho :-)
Nebudeme si nic nahovarat, zeny to s beznym chlapom vedia. Skusenosti robia majtra, mna vela zeny naucili - prehnali to az tak, ze som rozmyslal ci nie je lepsie teplym :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Maka33
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2022 00:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus 1.9 tdi - chladič

Príspevok od používateľa Maka33 »

Ahojte tak niet sa čo obávať v servise mi kvapalinu vimenili :o . Tá mastná guča mi tam olej tiekol aj to spravili veľmi šikovný chlapci.....No a ešte našli pár chýb asi ma porazí ...treba vymeniť zadné náboje kolies....a suma jedno koleso od 113e-130e akože povedali že to sú kvalitou také stredné a potom ponúkali samozrejme ešte drahšie ...+robota .
Čo myslíte cena je ok ?alebo sa to dá zrobiť aj lacnejšie

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných