Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa jozoD. »

...ráno, keď si cestou do práce namiesto počúvania podkástov zvolím ticho, zvyknem sa zamýšľať nad myšlienkovými pochodmi šoférov jazdiacimi po prázdnej R7čke v ľavých jazdných pruhoch.

Nedokážem sa akosi napojiť na ich vlnovú dľžku...nedokážem sa vcítiť do nich samotných.

Príklad:
06:30...krásne slnečné ráno...Bajkalská sa mi pod kolesami mení na nádhernú R7čku so širokými jazdnými pruhmi a prívetivými krajnicami...ručička rýchlosti je razom na 138km/h (gps hlási 131)...prázdny pravý jazdný pruh ma víta s otvorenou náručou...no zrazu čo to?...pár pomaličkých solitérov v strednom pruhu, ba nájdu sa aj dobrodruhovia neváhajúci sa okúsiť ľavé jazdné pruhy.
Priznám...nepatrím k tým čo druhých školia...tak veľakrát dokonca prefrčím v tom voľnom pravom pruhu.
A keď už si človek myslí, že nemôže byť horšie...tak preda...hľa...z troch jazdných pruhov sú zrazu dva...a i tak sa nájde pár dobrodružných pionierov, čo zotrvávajú v ľavom jazdnom pruhu aj naďalej :)

...a tak sa pýtam...keď dokáže človek na úplne prázdnej ceste ignorovať povinnosť jazdy v pravom jazdnom pruhu, aká je šanca, že sa v záujme plynulosti celkovej premávky uhne rychlejším vozidlám v exponovaných časoch/úsekoch?

Ja chodievam pravidelne veľmi ,,svižne"...a nerobí mi absolútne žiaden problém uhnúť sa rýchlejším vozidlám aj na úkor môjho spomalenia.
Mňa nezaujíma koľko idem ja...a koľko ten druhý....ide rýchlejšie...tak púšťam. Neviem no...taká elementárna slušnosť mi to príde.

...len toľko som sa chcel vyplakať....je mi smutno z tých šoférov...už som asi starý a čoraz viac mi prekážajú takéto veci :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

ignorovať povinnosť jazdy v pravom jazdnom pruhu,
Jozefe - čo ak to nie je ignorácia, ale jednoducho nevedomosť ? Neviem či tá R7 patrí do okruhu mesta BA, alebo je to súčasť obchvatu, alebo čo to je. Ak nahodou idem z rakúska domov autom a som za volantom tak až po triblavinu to beriem tak že som v meste a teda môžem ísť kde chcem. Neviem či je to tak alebo nie je , ja si to tak myslím a podla toho idem. VP som robil v 85tom a stále jazdím podla predpisov z toho roku. Lebo žiadne novšie som nečítal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa christiane »

oco13 napísal: 19.09.2023 21:22 VP som robil v 85tom a stále jazdím podla predpisov z toho roku. Lebo žiadne novšie som nečítal.
Nevedomost neospravedlnuje,
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme, že nie ak ma chytia a povedia mi čo som porušil tak zaplatím, ale nechytia každého a vždy. To nie je ignorácia, to je proste, že nad riadením nerozmýšlam. A nehovorte mi že tak jazdím len ja.
Aj v tom članku to píšu
Túto chybu robí väčšina vodičov
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte jedna úvaha a strednopruhároch
V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, predchádzanie, otáčanie alebo na odbočovanie.“ – Zákon č. 8/2009 Z. z.
Pravý jazdný pruh je rozbitý sú v ňom kolaje od kamionov a tak ho OBCHADZAM . A nech mi pán príslušník ukáže v zákone kde je vymenované čo sa smie obchádzať a čo nie.
Obchádzam pravý jazdný pruh - celý cakomprask.
Ako dobre, že som lakomý kupovať znamku lebo by som sa zase chodil vadiť k nám na DI ako na klavír. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa jozoD. »

R7 už nepatrí pod ,,mestské cestičky".
...a ja neviem chlapi...ja sa snažím aj v meste jazdiť v pravom jazdnom pruhu.
iste...ako spomínal oco13...aj ja po tých desaťročiach šoférovania niekedy vypínam a jazdím ,,pudovo" :D
ale aj v tom meste, keď sa pozabudnem...a všimnem si, že sa mocem v ľavom pruhu a brzdím rýchlejších...tak hneď uhýbam.
Ja tam nie som na to aby som posudzoval kto sa oprávnene ponáhľa a kto nie. Ja neviem prečo sa niekto niekam ženie...či ide fakt o ,,život"...či len o dušu závodníka :D
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa gnagy »

Keďže Slováci robia všetko naopak, ako je im predpisované, tak treba zmeniť zákon na znenie, aby všetci jazdili len v ľavom pruhu. A v takom prípade ním nikto jazdiť nebude. Budú v strednom a v pravom. Vec vybavená.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo - ak prídeš zase na SVK tak si dobre pozri pravý pruh - tým že je tu zákaz predbiehania kamionov tak su v ňom 30cm kolaje. Horšie ako cesty v ruskej tajge. :300f:
všetci jazdili len v ľavom pruhu.
Vidíš aj toto, taký zákon čo mu južnoslovenský súdruh ani nerozumie. Nech tam napíšu pekne po našom - ideš kade píšeš, a ideš kade nepíšeš. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco,ten iny oco13 co mal vtedy sluzbu pisal ine,ze zasadne jazdi iba v pravom medzi kamionmi,resp.tesne za kamionom na spotrebu ... to len tak,aby rec nestala :3906:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano samozrejme na služobnom aute - šetril som palivo a tankoval do svojho. Služobné auto už nemám a kedže som lakomý tak nechodím ani po dialniciach. Ale bedlivo sledujem videá truckerov na YT a teda viem aké sú kolaje v pravom pruhu. lol
Autolaik - ešte ti aj upresním kedy to bolo - okolo r 2000, pretože som jazdil na jednotkovej Caddy. Takže za tie roky sa zmenil aj vozový park aj preferencie - už napríklad nebudem voliť komunistov ale fašistov. To je obrat, čo ??? :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa autolaik »

A ja po tych dialniciach na Slovnsku chodim,a z vlastnej skusenosti Ti poviem ze nic dramatickeho sa s kolajami nedeje. A kedze na električke sa prisposobujem jazde kamionom tak lavy pruh ani velmi nepoznam :) ... len ten pravy
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíš , tiež šetríš. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa autolaik »

Musim,ked nechcem tískat domov
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Úvaha: ,,Osamelá jazda v ľavom jazdnom pruhu."

Príspevok od používateľa Emfo »

Po dialnici nechodi ale presne vie kde a ake su kolaje podla youtube, ja po dialnici chodim a prejdem si vsetkymi pruhmi a nikde kolaje nevidim vazne nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 98 neregistrovaných