Dobrá spotreba na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven , jazdil som 16 rokov do Nemecka , posledných 6 rokov týždenne , 17 mesiacov som bol na sk ako vodič busu a zasa som išiel do Nemecka a momentálne som aj tam a chodím týždenne domov robím do štvrtka a to mi stačí. Takže km sa gulaju na záťah cca 700 km + - pretože mám LPG+ Benz nádrž a ja nestojím len keď potrebujem ísť na záchod . Doteraz sa mi nestalo že by som upiekol piestne.kruzky alebo motor, keď máš všetko ok tak nemáš problém , predtým som jazdil aj cez 170-180 km/h ale povedzme si to palivo nieje najlacnejšie.tak jazdím 130 .
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zabudol som na tu svetu značku čo je nedotknuteľna Transporter s 16500km skripoce vnútri že by som ho zatlačil dovnútra , kolega stým bol na reklamácii ,natlačili tam nejaký silikón a znovu to škrípe, 2 Transporter 48000km odišla spojka - uznali reklamáciu , 3 Transporter vadna prevodovka (nebere spiatočku za studena ) 4 Transporter to isté ako 3 , všetky prišli naraz je to v Nemecku a toto je tá precízna vesmírna technika ( občas senzor močoviny hodí ze treba doplniť a pritom tam je
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

I mistr tesař sa někdy utne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne ak to vyhlásia anonymný idioti čo to nemajú,nepoznajú,neopravujú a to málo čo vedia je preč ak nejde Google
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Milanko , po tomto budeš darmo obhajovať vw a sám máš chryslera, ja jazdím osobne na jednom z tých serblov ,nemecké firmy ich milujú ako ty a sype sa to ako na páse . Keby som v Tom nesedel každý deň tak nenapíšem nič ale toto je real a sú to nové autá tak si pripusti konečne že vw od roku 2006 a vyššie je len šrot
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Voy..mám preto lebo pri štyroch ľudoch berem ešte štyri bicykle a chcem ísť so zavretými dverami.Druhý dôvod že iba tankujem,tretí že to je jediný commonrail kde sa dajú v bežnej diely repasovať vstreky,kde nie je dvojhmota,nie je variabilita atd atd,....na vlastné auto nemám čas ho ani umyť (preto je strieborný) Preto voy
Po 2010 sú prakticky všetky motorizácie ZLOŹITÉ....nie zlé.Každá má niečo perfektné a niečo menej.Každá,od najlacnejšej po najdrahšiu.Miera spokojnosti je daná ďaleko viac než samotnou značkou tým,ako je auto a kým servisované,čiže úroveň servisu je určujúca.Čím je technika vyšperkovanejšia,tým má vyžšie požiadavky na servisnú obsluhu.Preboha veď ja to riešim denne,ešte NIKDY mi nik z majiteľov nepriniesol jeden diagnostický protokol z predchádzajúcich opráv.A to v tých dielňach nechal peniaze presahujúce reálnu dnešnú hodnotu auta.Lebo...už iba toto,potom ..no už iba toto,a to takto ide stále do vyžších čísel.
Ludia sa prd starajú pri kúpe,čo bude až prídu problémy,malé aj veľké,hocičo.Kam pôjdu,za kým pôjdu,či na značku tam v okolí blízo je alebo nieje človek ktorému ide trochu dôverovať.
Celé to dorazí dnešný stav (všeobecne) spoločnosti,ceny sú len a len stropové,tj maximum vyžmýkatelný z od klienta.Keby som bol magor ako tu truhlíci,by som mohol na dennej báze rúbať do každej značky,vypichovať pri ako málo km sa pokadili,aké sú to šmejdy.Okamžite by sa rozoberali etalóny kvality súčasných aut všetkých značiek a výsledok...denný boj názorov,znechutený ľudia.Že tu pán Ober idiot cicmanec + klony vyhlási džihád pro VW bez jediného reálneho argumentu,veď kde by ho aj nabral človek poznajúci všetko iba z googla to tu vidieť často.Prv som si hovoril že ho kašlem,debil už iný nebude,ale prešlo ma to,a budem s ním denne za ten jeho spôsob akým tú otravuje studne denne bojovať.predpokladám že raz vyletíme z fóra obaja,a vôbec sa tomu nebránim lebo toto tu je už viac než žumpa,ľutovať niet za čím,toto dobré fórum už iba bolo.
zaujímavé že na výzvu či tohto debila niekto aj osobne pozná sa neprihlásil ani jediný jedinký človiečik.Už iba preto aby bolo jasné z akým pakom tu má človek tú česť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O technike vieš hovno asi ako ja o medicíne.Ja sa netrepem na žiadne fórum lekárom vysvetlovať čo je a nie je dobré.Ani inej profesii v ktorej nie som doma.Ty iné nerobíš len trepeš do vecí ktorým rozumieš ako koza petrželu.Ja ťa mojou senilitou tak desať krát preskočím krížom krážom,možno nie v tvojej profesii,lenže ja sa do nej neseriem nech si murár či IT je jedno.Že ty zasran zasratý útočíš na vek,nuž je to plus podlé,budeš ho mať raz...možno.Ty si taký Putin tohoto fóra,podliak,hajzel,podpásovkár a chrapúň,využívajúci anonymitu
Asi som správu o tom kto si,čo si a čo vlastne robíš nezachytil a jediná vec prečo sa pýtam okolia nie je záujem o teba ako osobu,ale o to pochopiť čo oprávňuje takého truhlíka písať vôbec do problematiky auto techniky,pretože píšeš kraviny o veciach o ktorých nemáš potuchy.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

V prvom rade si treba povedat, ze za 6000 €dnes auto na 40000 km rocne nekupis so zarukou dleheho zivota.

Auta su vseobecne dizajnovane na najazdy 250000 km.
Vsetko naviac je len nahoda.

Realne teda je potrebne hladat auto s co najnizsim najazdom.
Ibaze tam narazame na cenu :-/

Osobne by som pozeral po skode rapid v takejto situacii.
Je dostatocne moderna a bezpecna, je ich vela v sukromnych rukach a s novsim TSI ide velmi slusne a pritom je spolahliva.
Ci sa da ale zohnat za 6k€ neviem.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa das »

Lan tak sa opytam co to znamena v beznej dielni repasovat vstreky, predpokladam, ze vrch elektricka cast sa neotvara a tatu cast vstreku bezna dielna neurobi a pojde o spicku vstrekovaca. To sa da riesit aj napr. na mercedesackom bosch vstrekovaci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa urobiť ako celok.Či sa dá urobiť aj iný Cr vstrekovač neviem,človek "trénuje" a učí sa na tom s čím denne robí a má toho hoci aj na pokazenie.Podobne sa dajú urobiť aj niektoré PD vstreky,trvalo mnoho rokov skúšania a zničených množstvo kusov až náhoda dala jeden materiál ktorý dopomohol.Treba ale povedať že z finančného hľadiska to extra výhra nie,poliak urobí repas prakticky za nákup dielov ktorý musím urobiť ja.Mňa k tomu dohnalo to že po čase státia (už 1 rok) sa vstreky zalepia a koniec.Tak že vstreky čo si ľudia sami pokupovali z jazdeniek jednoducho ani necekli,oprava sa zastavila a bolo zle.. Trochu iná káva sú pieza,tam nad podobným nejde ani teoreticky zauvažovať.Ak auto prejde emiskou v norme Euro 5 asi to bude ok :)
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa das »

Prvy problem pieza je, ze sa nepredavaju fabricke diely do vstrekovaca myslim tym original napr. bosch diely, ani spicky sa nepredavaju proste nedaju/li sa kupit ziadne originalne diely pre piezo vstrekovace. Su dielne konkretne dielne, ktore sa venuju cisto len opravam vstrekovacov, cerpadiel atd., ktore opravuju aj piezo vstrekovace ale z cinskych dielov ina moznost nie je. Diel je bud originalny ale veselo to vedia robit aj z cinskych dielov aj do elektromagnetu takze lacny repas moze mat aj taketo zakutia. Nehovorim, ze je to bezna vec ale proste cinska spicka do mojho vstrekovace kus cca 20 euro, original bosch sa na tu cenu neda dostat aj za super nakup.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Dolezite je kolko ta cina vydrzi. Mas nejake skusenosti?
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa das »

Mal som v ruke obidva vyrobky do rovnakeho vstreku /bosch/, volnym okom viditelne nekvalitne samotne opracovanie extremne presnych veci samotny material porovnat neviem, no rozhodne by som nechcel mat na vlastnom vstrekovaci akukolvek deformaciu samotnej spicky ktore moze sposobit poskodenie motora, v podstate samotna dielna kde nam vstrekovace riesia ak treba napr. spominany piezo, clovek povedal ja vam ho opravim z cinskych dielov ale absolutne bez zaruky na poskodenie vstrekovaca alebo motora. Ja mam bosch vstrekovace euro 4ky a treba mi nove spicky 4 kusy, na iny ako originalny diel ani nepomyslim, ale to je moj motor a moje peniaze takze moja volba je jasna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z Boschom skúsenosť je,z čínou vonkoncom nie.Takže tiež by ma zaujímala skúsenosť ak ju niekto má.Kedysi dávno som mal dočinenia so značkou First,jedna z troch špičiek bola ok.Stálo to málo,ale aj kvalita tomu zodpovedala
Z piezom to bude +- takéto,vyžaduje špičkové vybavenie takže to je problém často aj nájsť pracovisko kto to vôbec repasuje.Je to fascinujúca technika,nikdy nebude za ludové ceny.
Ešte aj solenoidové vstreky sú technika do ktorej je neradno dávať iné než originál
Voy je CR ale iba Euro 3,ale vidieť ako otvára vstrek dva razy po sebe prúd a napätie,tak dole klobúk pred tým kto to uviedol do života.Ale vidieť CR (piezo) ako deväť krát v jednej sekvencii otvorí vstrek tak že nevstrekne palivo do valca iba odvedie tlak z lišty to je na poklonu tým čo to zvládli.
Takto vyzerá voy
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 21.09.2022 20:28 Seven , jazdil som 16 rokov do Nemecka , posledných 6 rokov týždenne , Doteraz sa mi nestalo že by som upiekol piestne.kruzky alebo motor, keď máš všetko ok tak nemáš problém , predtým som jazdil aj cez 170-180 km/h ale povedzme si to palivo nieje najlacnejšie.tak jazdím 130 .
neupiekol si to lebo sa nenahanas.moj styl jazdy je nemecko vsade kde sa da ist min 170tkou ak je to volnejsie 210km/h.rakusko je 170kta tiez bezna cestovna rychlost od salzburgu az do bratislavy.spomamluje sa len koli autam alebo ceduli alebo stacionarnym fotakom.poznam kazdy jeden.kazdy na mna zarobil.ale len raz.

ked bola korona taky maj 2020 toto boli jazdy.v noci nikde nikoho len sem tam kamion.munchen salzburg bratislava 95 percent cesty na budiku bolo 210-230km/h.

inac akonahle skoci predo mna auto musis brzdit alebo pouzijes odstavny pruh.no a potom to treba znova rozbiehat.ked stretnem domaceho pirata tak zacina nahanacka.kazdy drzi pedal dole pred nami su obsadne pruhy no a ked mas na budiku 230km/h a neda sa zabrzdit ako je potrebne ostava len odstavny pruh :4012: letne gumy idu nove stale po 2 sezonach.brzdy tak 1.5 roka predne,zadne 3 roky.geometria sa ladi 5x rocne.

2 kolegovia maju audi A6 3.0 nafta.v noci rakusko nemecko 250km/h nonstop.ale su to uz sialenci.6 rokov tak jazdia a vedia aj cez den cez rakusko tahat 250tkou na usekoch kde je volny pruh.ale tiez poznaju useky kde treba spomalit.ani ja ani oni nepojdu napr po dialnici cez bratislavu ak je tam 100km/h 180km/h.max tak do 130.ale akonahle skonci usek autam zadky klakaju dole.1000km cesta trva tak 6.5 hod aj s tankovanim.no nejazdi sa v plnej premavke ani ja ani oni nejdu na cestu pokial nieje diera v doprave.to je za tie roky zmapovane kedy v akej krajine nabehuje dopravna spicka alebo pendleri zo slovenska polska madarska atd.pretoze ak bude niekde kolona vsetok usetreny cas rychlou cestou stratis.a aj pocas cesty sa pocuvaju dopravne spravy.

ja som momentalne vonku na 30 rocnom aute.bohuzial jazdievam s tym max do 150km/h.motor ide ale plastove dekle motora uz smrdia olejom ak to taham rychlejsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných