Dobrá spotreba na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
vksbibkb
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.09.2022 00:30
Zdieľať na Facebook

Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa vksbibkb »

Zdravím,

kedže moje súčasné auto na LPG už pomaly dosluhuje (resp na ňom odchádza už toľko vecí, že to nemá zmysel ďalej servisovať) tak pozerám po nejakej náhrade.

Rozpočet by som mal najradšej do 6000€ (popríapde viem pridať niečo ak by to bolo naozaj nutné)

Ročný nájazd mám aktuálne takmer 40000 km, čiže auto kupujem na 3-4 roky max, ak sa samozrejme najazd nezmení. Odhadom 70-80% jazdy sú dialnice.

Čiže moja prvá požiadavka je rozumná spotreba na dialnici (resp čo najrozumnejšia).
Druhá požiadavka - v žiadnom prípade LPG. (Po skúsenostiach s LPG autami a ako sa mi investície "vrátili" , resp ako som kvôli LPG v mínuse oproti tomu keby tam LPG nebolo, už žiadne LPG nikdy vidieť nechcem)
Tretia požiadavka - preferoval by som kombi/hatch. Sedan vôbec nie. A veľkostne aby to bolo väčšie ako mestké autička typu aygo a podobne (ničo použitelnejšie na dialnici, kde nebudem mať pri 130kmh pocit že ma odfukne)
Štvrtá požiadavka - tempomat samozrejme.

Zbytok je viac menej jedno, samozrejme nespolahlivé motory/značky nechcem.

Čo take by ste odporučili? Alebo odporúčate zväčšiť rozpočet?
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tak od žiadnych Tdi nečakaj dobrú spotrebu na diaľnici . Minulý týždeň som bol na Fabii kombi 1.9TDi v Norimbergu a priemer mi vyšiel na 6.6 l na to malé auto a tie jazdné vlastnosti katastrofa Octaviu som mal dávno predtým a tam bola cez 7 povolrnymi rýchlosťami. Na Mondeo 2.0tdci
Čo mam už 12 rokov mávam cca 6l . Mám viac LPG áut a ani s jedným niesu problémy , LPG autá mám už vyše 20 rokov a za 20 rokov som s LPG žiaden problém nemal , momentálne jazdím na Megane 2 cc s LPG a priemer vychádza cca na 8l na diaľniciach a týždenne Bavorsko 120 tisíc km bez problémov . Neviem aké auto chces alebo akú značku mal som ich dosť ale najviac kazive boli Vw group a Peugeot 307,1.6hdi break
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

dnes sa ceny aut uz trochu zmenili.za 6000 euro a najazd 40 000km rocne velmi dobre auto nekupis.treba na to tak 10 000ecok.aj to za to bude dobre auto typu nieco ako 7 rocna fabia ale nevymlatena.

pred koronou sa dali zohnat dizlove auta take 8 rocne ako superb mondeo passat do 6000 euro a 180 000km.teraz za take nieco uz treba dat aspon 12000euro.kolega teraz predal superba 2 kupeneho ako novy v roku 2014 2.0 tdi.siel za 11000euro 210 000km.

daju sa lacno sem tam kupit v zahranici auta ale take napr 15-20 rocne co maju do 150 000km.tam su ceny este lacne take do 3000 euro.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Aj ja by som sa rád, ak smiem, opýtal na tvoje ťažkosti s LPG, zhruba...

Taktiež mám jedno (jediné a prvé) auto s LPG a prítomnosť LPG chválim - prevádzkové náklady to jednoznačne zatláča nadol a žije si to samo sebou bez mojej veľkej pozornosti.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kde zmizla moja odpoveď-otázka , že je to vymyslena téma?? :40bd:
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa kubco23 »

Naftovy golf6/fabia/rapid so 6st. manualom. za 3-4 roky to predas s malou stratou oproti nakupnej cene.
Naposledy upravil/-a kubco23 v 20.09.2022 13:05, upravené celkom 1 krát.
vksbibkb
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.09.2022 00:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa vksbibkb »

Nechapem aká odpoveď, že je to vymyslená téma?

Si predstav, že existujú ľudia, ktorí pracujú v Nemecku a doma majú ženu s malým dieťaťom a ďalšie čakajú a tak pendlujú veľmi veľmi často hore dole. A predstav si, že väčšinu trasy je dialnica...

LPG nechcem v žiadnom prípade, moje 2 posledné auta boli LPG. Na prvom som spravil len 24 000 km (vtedy som ešte veľa nejazdil) a skončilo to generálkou motora a to bol 1.6 mpi, ktorý je prerobený každý druhý... Navrátnosť nula, po generálke som ho predal.
Medzitým som kupil druhé auto, ktoré dopadlo ešte horšie. LPG bolo montované pri 60 000 km, teraz ma 240 000+ km. Za ten čas bola robená 2 krát generálka motora, 3 krát nastavované vôle ventilov brusením hrnčekov, 4 krát menené komplet LPG vstrekovače, menená RJ LPG a kopec iných súčastí LPG, xy krát mené iné veci súvisiacé s chodom motora.
Aktuálne auto ma opäť slabé talky pod 6barov, zle štartuje, okrem toho ma už aj problém s automatom... čiže do toho už neidem investovať, aby to fungovalo ďalíšch pár km?
Keď som si to prerátal, tak mi vyšlo, že som dokopy nič neušetril len som mal kopec problémov a nič viac. LPG mi síce montovali v KE, ale nastavoval a servisoval som ho aj v Ladomírovej aj vo Zvolene po druhej generálke. V Ladomírovej mi napr po ich servise začali prepúšťať vstrekovače a musel som si ich meniť potom sám v Nemecku, lebo auto len veľmi ťažko naštartovalo...

Ten rozpočet budem asi musieť zväčšiť pri aktuálných cenách ako tak pozerám inzeráty. Na druhej strane chce človek čo najviac zarobiť kým, je v zahraničí, lebo sa chystám na stavbu domu...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Pred koronou sa dali zohnat dizlove auta take 8 rocne ako superb mondeo passat do 6000 euro a 180 000km.teraz za take nieco uz treba dat aspon 12000euro.kolega teraz predal superba 2 kupeneho ako novy v roku 2014 2.0 tdi.siel za 11000euro 210 000km.

daju sa lacno sem tam kupit v zahranici auta ale take napr 15-20 rocne co maju do 150 000km.tam su ceny este lacne take do 3000 euro."

Seven, ty sa tych tvojich predstav o km ako o dolezitom udaji pri kupe nikdy nezbavis :d :D.

Ak berieme do uvahy, ze je to realna tema, tak by som na mieste zadavatela isiel v momente do tohto. W211 E200 CDI

https://www.autobazar.eu/mercedes-benz- ... 02162.html

Je jasne, ze km su stocene, taketo auto sa nekupuje kvoli 200000 km za 20 rokov :40bd: , ale v Germanii sa tieto auta pouzivaju ako Taxi a nezriedka sa predavaju s najazdami 800 000 a viac km. Kupi za 3500, 3 necha na servis a vozi sa na urovni so spotrebou 5l/100 km.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď ten Mercedes ma 200.000,tak sme práve svedkom zázraku.. :300f:.
Otázka skôr je, koľko krát mal 200.000 km...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ak to nieje tajomstvo aké mpi si mal ?? Motor ,značka ? Zaujive je že ani jedno auto čo malo LPG u mňa nepotrebovalo generalku a nájazdy boli na niektorých aj cez pol mega reálne , pozri si niektoré taxi dacie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

Ricardinho83 napísal: 20.09.2022 12:55

Seven, ty sa tych tvojich predstav o km ako o dolezitom udaji pri kupe nikdy nezbavis :d :D.

este ze to zadavatel napisal ze pendluje.,ja tiez pendlujem.a vsetke moje auta na jazdenie po nemeckej dialnici su na sk kupene ako nove jazdene ktore boli uzivane ako firemne.je to zazrak najst ale ja mam cas.objavi sa nieco a hned som tam.doma mam viac aut.preto ma netlaci cas a potreba.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

" Ked ten Mercedes ma 200.000,tak sme práve svedkom zázraku.. :300f:.
Otázka skôr je, koľko krát mal 200.000 km..."

Lubos, tym, ze je to legendarny motor OM646, v 2.2 CDI je ten isty iba s vyssim vykonom, tak by som nemal obavy ani pri 500 000km. A to ja dieslovy velmi niesom.

Jasne, ze to nemozu byt skutocne km. Vibec nechapem ako moze niekto od diesla starsieho ako 10 rokov ocakavat, ze nema aspon 300 000 za sebou. Nikto nekupi diesel kvoli 5 000 km rocne, a taketo stocenky su aj tie jazdenky so 150 000 km z Nemecka za 3000 Euro
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

vksbibkb napísal: 20.09.2022 12:55

Ten rozpočet budem asi musieť zväčšiť pri aktuálných cenách ako tak pozerám inzeráty. Na druhej strane chce človek čo najviac zarobiť kým, je v zahraničí, lebo sa chystám na stavbu domu...
ja jazdievam po zahranici svojimi autami uz snad 15 rokov.na lpg uz zabudni.lpg neni na dialnice.tocis dlhodobo motor v otackach.ono benzinak ani na benzine nevydrzi to co dizel.a presne aj mne 3 motory padli na pripalene piestne kruzky stracali kompresiu tym padom nemali tah,a ten tlak ked kruzky netesnia musi niekam von.cize tiekol snad kazdy semering.300000km bez straty vykonu nevydrzal ani opel omega 2.5iV6 ani mondeo 2.5iV6 ani bmw R6 2.0i.

jedine dizel sa ujal na take jazdenia.toci to male otacky nehreje sa to tak a ide to aj v kopci.

skusal som si aj 1.5 rocne superby passaty 2.0tdi ale slabe mi to bolo.nalozene 2 ludia + plny kufor v kopci nejde.dizlove bmw 3.0 alebo audi alebo mercedes zase vela beru paliva ked to ma v nemecku ist.skoncil som u fordov mk3 mk4 2.2 tdci.niesu to rakety ako 3.0 od bmw audi ale v kopci to ide a 4 valce vedia zajazdit aj za 5 litrov.pri 150tke 5.5/100km.

si v nemecku tam sa da najst nieco dobre.ci stare alebo novsie.nedavno som tam videl staru mk3 kombika 2.2 tdci euro 4 bez dpf112 000km 2800 euro nabalene v slusnej vybave.novsiu mk4 2.2 tdci 147kw tazko najst.ked prisla korona nemci vela aut odstupili leasingy a skupili snad vsetko co stalo za to.cize bud leasing a nove alebo si priplatit aspon 15000 za slusnu jazdenku ktore nebude chciet kazdy mesiac servis.

alebo klasicka dobra octavia.to su take auta co su aj lacne na servis a aj nieco vydrzia.
vksbibkb
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.09.2022 00:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa vksbibkb »

Hej hej určite to bude tým, že kupujem staré šunky. Až nato, že druhé auto bola predvadzačka, ktorú som potom dal pri 60 000km prerobiť na LPG.
Prvé auto som kupil samozrejme jazdené a vtedy mi tiež to tvrdili, že neviem v akom stave je motor, keď som ho kúpil, takže to určite nebolo spôsobené LPG, tak som sa nechal prehovoriť a aj na druhom aute som dal namontovať LPG s tým, že som ho mal takmer od nova, tak som vedel, že všetok servis dostavalo... a bolo to aj tak prd platné.
To isté mám v okolí, kamaráti, ktorí mali auto na LPG by ho už nikdy nechceli,väčšina mala neustále svietiace kontrolky na palubovke, alebo dodrbaný motor po čase...
LPG možno len tak fabrické, ale ani také by som už po mojích skúsenostiach nechcel...

A k tomu "štartovaniu na LPG". Kde pišem , že zle štartovalo na LPG ? ? Nevieš čitať s porozumením ?
Pišem, že auto nechcelo naštartovať, lebo prepušťali LPG vstreky, ale keď tomu nerozumieš tak nič nevrav. Po "čistení" vstrekov v servise sa prestali úplne zatvárať tým padom po zaparkovaní sa cez vstreky stále dostávalo LPG do sania a potom auto nechcelo naštartovať.... ale načo vysvetľovať.

A áno zvažoval som aj kúpu v nemecku, len keď pozerám ceny v nemecku a priratám k tomu 1 000 € za prihlásenie, ktoré by so mdal nejakej firme, tak mi to nejak extra výhodne nepríde. Skôr to rozšíri ponuku, ale žeby to bolo výhodne to ťažko.

Rozmýšľal som teraz hlavne nad nejakým MB 220cdi, hoc aj starším, ale po prvom majiteľovi s overiteľnými KM, či už B trieda alebo C trieda. Neviem čo bude lepšie takýto MB alebo novšia Fabia combi 1.6 tdi ?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Si v nemecku tam sa da najst nieco dobre.ci stare alebo novsie.nedavno som tam videl staru mk3 kombika 2.2 tdci euro 4 bez dpf112 000km 2800 euro nabalene v slusnej vybave"

Seven, toto vazne mozes napisat? 20 rocneho kombika diesel s najazdenymi 112 000 km? Fakt si ok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: davidp, Dep a 17 neregistrovaných