Totalna škoda aukcia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa autolaik »

Stare auta tak nejak ale prave pri pzp uplatneni skody od vinnika "zarabaju" ...teda zarabali. Aut s STK za 2 stovky s predpokladom najazdu bez vydavkov po dalsiu STK je ako safranu.

Sice aj to je diskutabilne,zarobi ten co ho kupil nedavno za lacno... no ten kto ho mal od nova a staral sa o neho aby vydrzalo 20 rokov ma akurat oci pre plac.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

" Na to aby mal takúto hodnotu - treba kupcu, a to sa prudko mení podla situacie v krajine.
Osobne si myslím, že poisťovne pri náhradách škody, ale aj pri počítaní HP sú najbližšie k realnej cene vozidla."

Oco, nemas pravdu. Cena vraku je velmi dolezita cast plnenia poistovne pri totalke, lebo o co vyssia je hodnota vraku, o to menej ona plati. To ci mas kupca, alebo nie je jej uplne jedno a uz vobec ti nijak nebude znizovat cenu vraku podla realnej ceny vozidla. Pre nu by bolo najlepsie, ak by bola cena vraku co najvyššia. Skrátka plnime menej, sak mas vrak co predas za velke prachy.

Nehovorim teoreticky, mam vlastnu skusenost. Rok 2007, totalka, plnenie z PZP vinnika. Vyratane plnenie rozdelene na dve casti - peniaze na ucet a cena vraku. Vrak ohodnotili na nepredajnu trhovu cenu, uz si nepamatam presne, ale myslim, ze to bolo v korunach cca 100 000. Zaujimalo ich ci nam kupcu? Nie. Aukcia vraku? Oni sa s tym bebudu srat, mam si ho predat sam. Nakoniec som bol rad, ze som ho predal priekupnikom co vozili auta z a do PL za cca 65 000 korun. A co zvyšných 35 000? Nic, poistovna ma tabulky na zaklade ktorych mal taku hodnotu a to, ze som nenasiel kupcu je moj problem. A neurobis s tym nic, preto by boli poistovne radi keby mal vrak hodnotu 99% plnenia a oni platili 1%. Nastastie existuju zakony a vzdy si mozes prizvat znalca ak sa ti nepaci. Je ale otazka ci ti to stoji za to
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 03.08.2022 06:20 Napriek tomu že som aj hladal, aj po cestách sa tmolím už cca 35 rokov, tak o takomto prípade ak je platné pzp a nebol alkohol alebo úmysel, som sa nedopátral. Mám PZP a tým pádom ak dodržím podmienky poistky je to medzi poškodeným a mojou poisťovňou. Veď krycie čiasty sú až na 3 - 5 milionov, tak ako to že doplatiť rozdiel. Povedal by som, že je to tak že poisťovňa nacení niečo iné ako poškodený.
cize rozbil si mi auto dal som si to opravit a teraz to zaplat pretoze tvoja pojistka to neuhradila.
Tu je to presne napísané poistka to neuhradila . ale PREČO????? príliš drahý servis?? pokus o podvod??? Ak to poisťovňa neuhradí zrejme to jej právnici vedia obhajiť.
Velmi popularna je poistka DAS - som zvedavý, čo ak sa zrazia dvaja jej klienti. :40bd:
ziaden podvod to nebol.auto slo do autorizaku.a bolo to fuk akeho.vybrali sa kosice kedze boli najblizsie.vsetko poskodene bolo nafotene aj cennik dielov aj robota.to ci pojistovna suhlasila s tymi kosicami nehralo rolu.pretoze auto bolo na odtahovke a nikto sa teraz nebude trepat z kosic napr do bratislavy a platit 12000sk za dovoz auta.230 000sk skoda.pojistovna dala 160 000sk zvysok za 1.5 roka splacal vinnik 5 rokov.
Naposledy upravil/-a seven549 v 06.08.2022 00:38, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 03.08.2022 09:48 Keby začali poisťovne platiť plnú škodu, tak :
Buď skrachujú, lebo by tu bola odrazu krajina búraciek..., auto mafia by sa potešila...,

Alebo by tak museli dvihnúť poistenie, že by sme si nedovolili ani auto kúpiť... :d :D
ako ty chces z pzp platit plnu skodu.ved je to len zakonne zakladne pojistenie.cochvila stupnu pojistky zdravotne a uvidis co to bude ked prides na vysetrenie a budu od teba pytat este 150 euro lebo zakrok nekryje na 100 percent tvoja pojistka.a zaplatis to doktorvi inac to bude od teba tahat.

a tak to je pri autach.ja som ten doktor.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

Ricardinho83 napísal: 03.08.2022 07:49 "cize rozbil si mi auto dal som si to opravit a teraz to zaplat pretoze tvoja pojistka to neuhradila."

Seven, toto je cista blbost. Ked mas PZP splnil si si svoju zakonom stanovenu povinnosť. Tym to pre Teba konci. Poistovna zaplati to co ma podla vypoctu. Na zaklade coho by ta mohol poskodeny zalovat? Teba? Ze si mysli, ze jeho auto ma hodnotu 100 000 ked realna je 20 000 co mu da poistovna? To su fakt rozpravky. Moze sa ti akurat tak vyhrazat, z coho ma on horsi problem ako neopravene auto
pri nehode mi znicilo aj notebok mobil a dalsie veci.to neplati pzp.na to je obcianskopravne sudne konanie.a tak sa riesi aj auto ktoreho pojistovna nechce zaplatit opravu.a snou nech sa potom hada vinnik.

take veci vsetko po nehode hovori vysetrovatel vo svojom kancli.treba sa len pytat.ide sa po vinnikovi.ziadne jeho pojistovne.ziadna blbost to neni.ja za to nemozem ze ludia sa boja do toho ist.start konania je nieco cez 200 euro. nasleduje boj min 1.5 roka.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

slovaci to robia takto.maju havarijnu lebo vedia ze vinnikova pzp zaplati len nieco a zvysok si dorovnavaju z vlastnej havarijnej :4090: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 03.08.2022 10:12 Chlapci ale vy tu statočne miešate hrušky s jablkami
Realna cena vozidla nie je trhová cena, rovnako ako faktúra z autoservisu tiež nie je skutočná cena opravy. To neplatí nikde na svete. Daniari sice majú vo svojom slovníku "obvyklá miera zisku", ale to sa používa až pred súdom. :4012:
je dobre poznat danove moznosti.si zamestnanec alebo zivnostnik?ak zamestnanec a jazdis svojim autom za svoje peniaze a firma alebo fabrika ti neplati cestovne mozes si ziadat navratku dane od statu.obycajny zamestnanec-ziaden zivnostnik.aj take veci robim.na slovensku.

mne v takom roku 2010 majitel firmy za dochadzanie 130 km dokopy za den,daval 50 euro na palivo tyzdenne.zo svojho som doplacal 15 euro tyzdenne kedze som mal 2.0 benzin.jemu som len daval blocky za tych 50 euro.dizlom by som bol v pluse.dobry sef.a on mi to poradil uz v roku 2010 ako odhalit svojho zamestnavatela ci na tebe este nezaraba.zisti sa to az ked zamestnanec ziada nejaku tu navratku za cestovne.neni to vela z dani co plati zamestnanec kazdy si povie ze len tolko a take trapenie kaslat na to.ale tak 250 euro rocne by bodlo nie?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"tak sa riesi aj auto ktoreho pojistovna nechce zaplatit opravu.a snou nech sa potom hada vinnik."

Seven, to mas pravdu, ale to sa tyka iba pripadov ked poistovna odmietne plnit naprklad kvoli alkoholu, technickemu stavu atd, inak povedane vyluky z poistenia. Vtedy sa ta to aj tak netyka ako poskodeneho, poistovna tebe z PZP vynnika zaplati, len to bude ziadat od neho.

Tak to je aj v prípade, ze mas havarijku a sposobis niekomu skodu ked si nadrbany. Poistovna zaplati poskodeneme z tvojho PZP a bude to ziadat od teba. Z havarijky ti samozrejme neda ani cent, lebo alkohol je vyluka. Mas smolu a tak ti je treba.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa srtdemon »

seven549 napísal: 06.08.2022 00:40 slovaci to robia takto.maju havarijnu lebo vedia ze vinnikova pzp zaplati len nieco a zvysok si dorovnavaju z vlastnej havarijnej :4090: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Takto to vobec nefunguje. Ale pri tych rozpravkach ta tu uz dlho nikto neberie vazne.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 89 neregistrovaných