Totalna škoda aukcia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volvic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa volvic »

Pilotek napísal: 01.08.2022 08:14 Poisťovňa plní: trhová hodnota auta v danom čase mínus hodnota použiteľných zvyškov (u platcu DPH navyše bez DPH). Hodnotu použiteľných zvyškov stanoví poisťovňa pomerne vysoko (optimistická trhová cena), čiže plnenie je menšie, ako by človek očakával.

Jediná možnosť ako neprerobiť veľa je starať sa. Ak bolo auto slušné, dať vrak do poriadku (umyť, povysávať...), dobre nafotiť, vyvesiť na inzertné portály a predať. Ideálne kým má platné TK+EK.

S akýmikoľvek sprostredkovateľmi predaja vraku sú väčšinou problémy - nízka cena a často aj naťahovačky s odhlásením (vrak predajú do zahraničia - PL a pod.)
Že ty si pán Štefan H. zo St. George near Bratislava?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Seven, neviem ako je to v nemecku a je to v podstate bezpredmetne lebo sme na SK, takze v nemecku kludne nech maju aj kolesa naopak, ja viem ze v roku 2021 vyplatila poistovna z pzp nestastnika co do mna nabural servisu cez 4400€ za opravu 7 rocneho auta ktore malo natocene cez 130tis km a jeho cena ako noveho bola len cca 17500€, v tej dobe na bazosi tie auta isli okolo 6500€ ja som ho kupil este o cosi lacnejsie...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

Ricardinho83 napísal: 02.08.2022 06:58 "rozpravky su to pre teba lebo nevies ako to bezi ked ide 8 ludi na jedneho.a hlavne ked sa rana vrati necakane"

Seven, vidim, ze ty si fakt vo svojom svete. Uz netreba ocividne viac k tomu z mojej strany :40bd:
to nieje myslene ako stretavka alebo bitka na ulici,ale ked sa do teba obuje 8 pravnikov a nedaju ti spat kym neziskaju svoje.mne tak stale vravia.skody a dlzoby treba vzdy hocijako uradit pretoze nevies kedy ta to dobehne.

napr ako teraz ked zacnu konecne dlznici platit dane mestam obciam.a nevedel som ze aj jeden papulnaty sused dlzi mestu 4500 euro na dani.to snad neni mozne.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa oco13 »

napr ako teraz ked zacnu konecne dlznici platit dane mestam obciam.a nevedel som ze aj jeden papulnaty sused dlzi mestu 4500 euro na dani.to snad neni mozne.
Seven prečo myslíš že začnú platiť?? ten kto peniaze nemal doteraz , tak ich najde na deravom moste???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

jaster-83 napísal: 02.08.2022 15:16 Seven, neviem ako je to v nemecku a je to v podstate bezpredmetne lebo sme na SK, takze v nemecku kludne nech maju aj kolesa naopak, ja viem ze v roku 2021 vyplatila poistovna z pzp nestastnika co do mna nabural servisu cez 4400€ za opravu 7 rocneho auta ktore malo natocene cez 130tis km a jeho cena ako noveho bola len cca 17500€, v tej dobe na bazosi tie auta isli okolo 6500€ ja som ho kupil este o cosi lacnejsie...
dobre ti vyplatili.mne dali za zahnute funkcne dvere 1200 euro rozpoctom z pojsitky vinnika svoju havarijku som netahal.trval som na nahrade pracovneho casu.pretoze cas,ktory som stravil tou vecou -nebol som par dni v praci bral som neplatene volno -to nahradilo.

potom chcela uz len moja pojistovna fotku opraveneho auta koli pokracovaniu havarijnej.a pojistovni vinnika som poslal papiere ze som nebol v praci.aby bolo vsetko na poriadku a do buducna vedeli ze neslo mi o zisk.pojistovne si vsetko sleduju.
Naposledy upravil/-a seven549 v 02.08.2022 19:50, upravené celkom 2 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 02.08.2022 19:19
napr ako teraz ked zacnu konecne dlznici platit dane mestam obciam.a nevedel som ze aj jeden papulnaty sused dlzi mestu 4500 euro na dani.to snad neni mozne.
Seven prečo myslíš že začnú platiť?? ten kto peniaze nemal doteraz , tak ich najde na deravom moste???
ale on ma peniaze prave taky co maju vela,tak neplatia.ale cital si kto nezaplati budu brat vodicaky.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Jojo. 8 pravnikov. Fuuu. Sa aj vsetci zmestili na ten sud?

A dostali peniaze od vinnika? Fakt?

A bol v tom pribehu aj svist?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

nerozumies.ak das auto opravit za svoje tak sa to riesi inac ako stylom ze mam kryci list od pojistovne.

cize rozbil si mi auto dal som si to opravit a teraz to zaplat pretoze tvoja pojistka to neuhradila.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa oco13 »

Napriek tomu že som aj hladal, aj po cestách sa tmolím už cca 35 rokov, tak o takomto prípade ak je platné pzp a nebol alkohol alebo úmysel, som sa nedopátral. Mám PZP a tým pádom ak dodržím podmienky poistky je to medzi poškodeným a mojou poisťovňou. Veď krycie čiasty sú až na 3 - 5 milionov, tak ako to že doplatiť rozdiel. Povedal by som, že je to tak že poisťovňa nacení niečo iné ako poškodený.
cize rozbil si mi auto dal som si to opravit a teraz to zaplat pretoze tvoja pojistka to neuhradila.
Tu je to presne napísané poistka to neuhradila . ale PREČO????? príliš drahý servis?? pokus o podvod??? Ak to poisťovňa neuhradí zrejme to jej právnici vedia obhajiť.
Velmi popularna je poistka DAS - som zvedavý, čo ak sa zrazia dvaja jej klienti. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Kde bolo, tak bolo. V diale vychadzajuceho slnka sa zjavilo 8 carovnych jazdcov. Neboli to obycajni jazdci. Boli to zazracni sevenovi pravnici. Cvalali o zlom krky k sudu. Pred sudom uviazali svoje vystavne kobyle a isli dat necakanu ranu cloveku, ktory si cely zivot podstivo plati PZP. Boli silni a vytrvali. Dokazali to. Ozobracili ho. Bolo ich 8. Len jeden je malo, dvaja su viac, ale osem je najviac.
Moralne ponaucenie: 8 je to spravne cislo.

A teraz mile deti vycikat, umyt zuby a spat.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"cize rozbil si mi auto dal som si to opravit a teraz to zaplat pretoze tvoja pojistka to neuhradila."

Seven, toto je cista blbost. Ked mas PZP splnil si si svoju zakonom stanovenu povinnosť. Tym to pre Teba konci. Poistovna zaplati to co ma podla vypoctu. Na zaklade coho by ta mohol poskodeny zalovat? Teba? Ze si mysli, ze jeho auto ma hodnotu 100 000 ked realna je 20 000 co mu da poistovna? To su fakt rozpravky. Moze sa ti akurat tak vyhrazat, z coho ma on horsi problem ako neopravene auto
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby začali poisťovne platiť plnú škodu, tak :
Buď skrachujú, lebo by tu bola odrazu krajina búraciek..., auto mafia by sa potešila...,

Alebo by tak museli dvihnúť poistenie, že by sme si nedovolili ani auto kúpiť... :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci ale vy tu statočne miešate hrušky s jablkami
Realna cena vozidla nie je trhová cena, rovnako ako faktúra z autoservisu tiež nie je skutočná cena opravy. To neplatí nikde na svete. Daniari sice majú vo svojom slovníku "obvyklá miera zisku", ale to sa používa až pred súdom. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, na trhovu cenu sa urcite prihliada, na zaklade toho poistovna urci cenu vraku po totalke.

Ako podla Teba poistovna oceni skodu a zostatkovy vrak veterana, ktory ma aj v takomto stave hodnotu desattisicov. Samozrejme berme do uvahy, se majitel je vecny ootimista a nema na veterane havarijnu poistku a staci mu plmenie z vinnikovej PZP
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa oco13 »

Napríklad aj firemné odpisy môžu hovoriť do realnej ceny vozidla, životnosť a záruky výrobcu na jednotlivé komponenty. Trh je velmi kolísavý - aj na prehnanú cenu sa raz ráno niekto zobudí a kúpi to. Nevravím že trh nemá hovoriť do ceny ale nie je to jediná určujúca hodnota.
Inak práve pri starých autách je to jedno. Zato dať 100 tisíc za Teslu a o pol roka ti na ňu padne buldozer z trailera - to zabolí.
ma aj v takomto stave hodnotu desattisicov.
na to aby mal takúto hodnotu - treba kupcu, a to sa prudko mení podla situacie v krajine.
Osobne si myslím, že poisťovne pri náhradách škody, ale aj pri počítaní HP sú najbližšie k realnej cene vozidla.
Naposledy upravil/-a oco13 v 03.08.2022 11:34, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 89 neregistrovaných