VW Passat B8 - navigácia

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa ramairn »

Ahojte. Chcem sa spýtať potreboval by som zistiť či mám Discover media alebo pro.
Číslo zariadenia : 3Q0035864
HW : H10
SW : 0137
Podľa toho potom chcem postupovať ďalej aktualizovať mapy alebo SW ak to bude možné...len som s toho jeleň celkom ďakujem
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Navigácia Passat B8

Príspevok od používateľa ramairn »

Ide o Passat variant 2015, podľa vw stránky obrázku rádia je to pro ale mne to nejak nevychádza keďže navigácia nejde bez karty, a niesom si istý. Ani ktorá generácia to je
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Navigácia Passat B8

Príspevok od používateľa ramairn »

Čaute tak opäť odpovedám sám sebe :d :D už som na to prišiel , chcel som ešte pripojiť car net, stiahol som apku všetko som spojazdnil ale keď to chcem spojiť v aute podľa kódu ktorý mi dá aplikácia tak to nefunguje...vždy to zlyhá a nepripojí pritom všetko robím podľa návodu, lenže niekam prvý majiteľ a je to dovoz takže to je ťažko
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Thomasl »

na tej stránke to majú prehodené /obrázky/ ,tiež som išiel aktualizovať,ak máš pamätovú kartu tak máš 99% VW MEDIA ,aktualizovať sa to dá ,ale je to fuška,aspoň to bolo pre mňa,robil som to na tomto prvýkrát.Prelúskal som hlavne české a nemecké VW fóra ,ja mám Passat 2016,dalo sa to iba na originál vw SD kartu ,najskor som si urobil zálohu do PC, s povodnými mapami pre každý pripad ,potom tú vw kartu vymazal a z vw stránky nahral iba obmedzený súbor,nie celú Európu ako bolo predtým,stačilo mi D,CZ,SK ,PL ,H ,A...ten obmedzený súbor je tam v ponuke.
robil som to asi pred polrokom ,už si postup nahrávania celkom nepamätám ,ale zatiaľ mi to funguje perfektne...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som stym nestracal cas.k comu je dobre aktualizovat mapy z roku 2022.azda vzniklo nove mesto a ulice?tie mesta a cesty su tu cez 100 rokov na stale rovnakom mieste.

moj prenosny garmin z roku 2007 aj mapy,trafil zatial stale do ciela.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Thomasl »

neviem či máš aktívny vw app connect,ja som ho nemal aktívny z výroby,auto bol dovoz z D,
Nemci sú takisto lakomí,u nás chcú za spustenie cca 300 Eur,čo je dosť veľa ,písal som do servisu.Doma si to nespustíš ,potrebuješ si zakúpiť licenčný kľúč a prehrať soft..Inak ľudia ,ktorí si to dali spustiť dodatočne to neskor veľmi nevyužívajú a už by si to spustiť za 300
e spustiť nedali...Na komunikáciu s autom používam apku We Connect go od VW,ale potrebuješ si zakúpiť prevodník za 30 e do zásuvky obd,potom to komunikuje cez bluethoot a vieš koľko máš paliva ,keď si mimo auta ,trasu ,ktorú si prešiel a ďalšie blbosti...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Thomasl »

ide hlavne o križovatky ,teraz je boom na kruháče atď..
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa dudikopf »

App connect sa da poriesit i mimo orig vw servisu. Pogoogli na nete alebo slovenske vw forum. Cena cca 170e za app connect a hlasove ovladanie.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Thomasl »

nie prejsť ,ale kde z neho vyjsť....
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa seven549 »

to mi uz raz vravel sused dopravak.asi tak 5 rokov dozadu.humencan preletel v obci ---kde je 50tka siel pritom snad podla policajtov 90tkou --kruhac rovno nejako ho to pocas vyskoku stocilo a skoncil v plote.a neustale opakoval ze navigacia mu nic nehlasila :40bd: on chcel hodit zodpovednost na vyrobcu navigacie :28b7: este to by nam chybalo aby elektronika mala zodpovednost.

a tak padaju aj lietadla.pilot sa vyhovori ze mu zblbli pristroje a nevedel kde je.cize bez vyskomera a kompasu je lietadlo odkazane na stastie.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa herin »

Aktuálne mapy sa už nedajú stiahnuť kompletne celá europa, kvôli kapacite..
Originál karta mala pôvodne 15,4 GB a ked stiahneš aktuálne celu europu, tak má tuším 15,6GB čiže tam niečo pribudlo a tak vlastne zákazníkov donútia si zakúpiť originál kartu 32GB..na bazosi sa dá zohnať za cca 60 eur originál..vo vw nejako cez 100 eur...čiže bud si necháš pôvodné mapy myslím že ešte tie z roku 2020 funguju na pôvodnej menšej karte, alebo ak chceš mať najnovšie a nie oklieštenú verziu s iba niektorými krajinami tak jedine nová origo karta..alebo aj neorigo sa dá len postup si musíš nájsť na youtube a celé to poprehadzovať dával to tam nick Jiří rs či tak nejak sa volá...
Ďalej čo sa týka hlasového ovládania, tak jedine v značkovom servise požiadať o spojazdnenie cez aktivačný klúč a ako píšu vyššie 300 eur...navyše to hlasové ovládanie funguje iba pre český jazyk čiže ak to chceš tak jedine:Mluvit česky jo?
Car net má túším platnosť ak sa nemýlim 3 alebo 4 roky od aktivácie, čiže ak ho aktivoval bývalý majiteľ tak ty ho už neaktivuješ..opravte ma ak sa v car nete mýlim ale ked som kupoval novú B8čku tak to tak nejak bolo...
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Fakyu »

seven549 napísal: 02.08.2022 20:35 ja by som stym nestracal cas.k comu je dobre aktualizovat mapy z roku 2022.azda vzniklo nove mesto a ulice?tie mesta a cesty su tu cez 100 rokov na stale rovnakom mieste.

moj prenosny garmin z roku 2007 aj mapy,trafil zatial stale do ciela.
Cas si uz stratil tym ze si napisal odpoved na otazku ktoru nikto nepolozil a ktora zjavne nikoho nezaujima, a zobral si dalsi cas ludom ktory si v naivnej nadeji ze ide o rozumnu odpoved k teme aj s riesenim tento prispevok precitali.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa Thomasl »

hlasovú navigáciu mám aktívnu,ale je to blbosť možeš mluvit i česky i nemecky,napriek tomu kým ťa to pochopí čo chceš ,tak to tisíckrát naťukáš rýchlejšie...,
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa oco13 »

Fakyu napísal: 03.08.2022 12:07 .......................
Celkom stačí prečítať si, kto odpisuje :40bd: :40bd: :40bd: Platí to rovnako o tebe ako aj o mne. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - navigácia

Príspevok od používateľa autolaik »

Aha..chapem :bye: .... :40bd:

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní