Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kámo, predstav si, že ústa sú a komunikovať a pýtať sa viem

Nestojím o prestrelku,len si myslím že úplne iná odpoveď sa dá dostať pokiaľ niekto napíše...pani poradte...ako overím štarter,servis dáva dlhé termíny a potrebujem auto.
Proste a jednoducho...pýtať sa pred (rozhodnutím) vymontovať,objednať atd atd a to naslepo.Pokiaľ nový,tak aspoň z nádejou na opravu,zato za dosť peňazí.Pokiaľ vrakáč tak fatálne naslepo z rizikom vymontovania dobrého a vloženia zlého.Z jahody som nepadol aby som nevedel ako to funguje v SVK od A po Z v každom detaile.No a logicky,nepoznal ľudí.

Ja si dodnes pamätám AR 159 kde som vložil motor...a tiež nenaštartoval,len točil.Príčina nezapojená váha.Motor na brnk chytil,len to bolo divné že u AR je taká reakcia na váhu.Tak som ju ešte dva razy odpojil a zapojil,vždy s odpojenou točil naprázdno.Nie je to tento prípad,ale...už to tu písali...každý menežment má podmienky ktoré musia byť splnené aby bol štart vôbec povolený.Jeden neodbrzdí pre otvorené dvere,druhý nepustí stierače pre nadovretú kapotu,tretí nespustí regeneráciu pre málo paliva v nádrži...preto som napísal že...výmena na slepo je len veľmi výnimočne to potrebné u porúch kde to isté vie spôsobiť sto rôznych vecí a príčin.Celá kritika je len o tom...prečo prichádzať o peniaze za opravu na slepo.Česi to často používajú a je v tom veľa pravdy -- lína huba,hotové neštestí !
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Ani ja nestojím o prestrelky, výmeny neboli robené naslepo. Len v rýchlosti, auto som kupoval od mojho mechanika, ktorý to auto doteraz servisuje. Tesne predtým ako som auto od neho kúpil tam menil štartér za repas a taktiež batéria za novú. Bolo to pred rokom. Auto štartovalo na brnk. Problém začal cca pred polrokom. Batéria sa skontrolovala a bola OK. Následne, kedže štartér bol repas, mysleli sme že to bolo chybný kus, čo sa po demontáži aj potvrdilo, tak sa objednal nový, tentokrát už nie repas. Problém sa odstránil asi na týždeň. Potom som napísal sem a ďalej to už poznáš….medzitým som sa pýtaj aj ja aj kamoš xy ľudí či s tým nevedia helfnút a všade to bolo len vymeň štartér…mam pocit, že to bude len najká podobná chyba, ako tá, ktorú si spominal s tou váhou vzduchu, ale je to ako hladať ihlu v kope sena…ked stlačim tlačidlo ŠTART tak predpokladám, že ťahá šťavu z batérie, lebo sem-tam po 10 alebo 11 stlačení už pomaly vypína systémy ako ABS, airbag, rozsvietia sa kontrolky žhavenia ale štartér za boha neroztoči iba cvakne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie je presne tak geniálne jednoduché ako veľmi problematické.Tento prípad kde nie sú jasné základné veci by sa riešil za použitia datového rekordéra,čo je vlastne osemkanálový osciloskop.Urobí sa záznam (max) ôsmych napätí a prúdov podla potreby akú máme.Tj či prúd prichádza a odchádza z nejakého uzla kedy a ako a z akými parametrami.Z nahrávky sa vysleduje všetko čo sa po el.stránke udialo od prvého dotyku klúča. Tak isto sa doslova bleskovo overí všetko okolo silových spojov aj tok silového prúdu aj keby dosahoval 1000 A pri nábehu.V tom momente je napr jasné resp sa odhalí že pri počiatočnom náraze obrovského prúdu klesá napätie pod kritickú hodnotu a vyraďuje riadiacu (e) jednotky z práce.
Veľmi problematické je nájsť pracovisko alebo diagnostika vo svojom bezprostrednom okolí nakoľko to nebývajú chlapci z učńovkami a mnohý a väčšina sú VŠ vzdelaný ľudia a často aj vyťažený.Na SVK ich zase až tak málo nie je,ale stále sú brutálne nedostatkový. Sú nájditeľný v rôznych zoznamoch,v komunitách napr Jiří Hampl diagnostika,alebo na oscilo zamerané FCD.eu je tam slušne aj slovenských autodiagnostikov aj z údajmi. Jediné čomu sa ľudsky dá rozumieť,je že majiteľ nepojazdného auta sa dlho bráni ho nosiť odťahovkou a tak často minie viac peňazí než by to urobil hneď.A pokiaľ cena auta podlieza cenu už samotného odťahu to nik robiť nebude a dáva to zmysel. Oscilo (paralelná diagnostika) má možnosť práce aj na mrtvych neštartujúcich atd autách bez obmedzenia značky,preto to píšem.Toto fórum nedáva priestor pre podobné informácie o tejto diagnostike takže ich treba hľadať tam kde sú chránené trochu inak.To som písal v počiatku...umenie pýtať sa,komunikovať a hľadať
Dať priamu radu tu nejde...je to predpísať liek a nevidieť pacienta,to je cesta do průšvihu
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

no vidíš, a takto si mal popísať problém, že ako a čo sa robilo už v prvom príspevku.
Mám doplňujúce otázky, po 10-11 stlačeniach keď už ti začne vypínať ABS a iné systémy, tak to potom naštartuje, alebo nenaštartuje. Po tých 11 štartovaniach ste merali aj baterku, nabíjali baterku, ale treba merať nie len napätie, ale aj prúd, merali baterku pri záťaži, merali jej vnútorný odpor? Lebo mám doma baterky, čo som vyhadzoval, a pritom mali 12,8V ale vnútorný odpor 22mili ohmov, rádio a svetlá a prístrojovka v pohode išli, ale pri štartovaní to len cvaklo a neboli to ani rok staré baterky a tým autom sa denne 30km jazdilo. Moja nabíjačka tieto a iné hodnoty ako SOH a SHC dokáže merať, sú to zaujímavé, niekedy aj užitočné informácie. Kukol som aj anglické fóra o AR159 a tento problém je tam veľa diskutovaný, okrem baterky a štartéra tam ešte popisujú že problém môžu spôsobovať rôzne senzory na kľukovke, egr ventile, palivovom čerpadle, na palivovom fitri a podobne, chyby riadiacej jednotky, je tam toho veľa.... ozaj, pamäť závad ste vyčítali, aké kódy zapísalo?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne toto čo píšeš...baterka s vnútorným odporom 22 mili ohm štartuje,ale končí a pri prvej krízovej situácii zradí.Odmerajú 12,3 V atd a veď je dobrá.Nie je,tento parameter nestačí a je zavádzajúci pokiaľ sa sleduje iba on.Dobrá baterka z odporom 5 mili je už iná káva.Ale to sme zase doma,treba mať čím to odmerať a je ťažko predstaviteľné že niekto doma meria jednotkové mili ohmy na štyri desatinné miesta,čo je prakticky skrat.Toto nie je miesto na školenie,za to berú niekde peniaze,ale aspoň toľko potuchy by ľudia mali mať,že jeden posratý prechodový odpor vie spôsobiť že na kostre auta sa objaví niekolko voltov. Účinok vie byť desný vie priniesť nepochopiteľné javy.Takže zase len...merať !
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

taký merák s nabíjačkou neni až taká závratná suma v porovnaní s cenami autosúčiastok. Na aliexprese sa dá do 40 eur kúpiť a nabíja dobre, aj meria dobre, dokáže merať aj či dobíja alternátor a čisto len digitálny tester akumulátorov bez nabíjačky do 20 eur, najobyčajnejčí baterkový tester aj za 4 eurá, je to dobré doma mať, ak človek vie, aké hodnoty má od toho očakávať a ako ich vyhodnotiť

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných