Alfa Romeo 159jtd 1,9 110 kW , 2007 - ťažký štart za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159jtd 1,9 110 kW , 2007 - ťažký štart za studena

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zdravím AR club, máme v rodine jednu AR 159 JTD Sportwagon rv2007, 110kw, šesť kvalt, najazdené 220000 km. Po jednom nepodarenom štarte,, údajne niečo v motore zašramotilo" auto pácha skopičiny. Pokiaľ je agregát studený veľmi dlho tak ťažko štartuje, mám z toho dojem akoby bola spadnutá nafta, dlho ťahá a potom naštartuje na dva, potom tri a nakoniec odpáli aj štvrtý valec. Sláva naštartoval, trošku zadymí, tak ako keď si ráno tuberák zapáli marsku, a potom ide ako besný pes, žiaden pokles výkonu, dym minimum, zrýchlenie trochu lenivšie ale 110kw to nie je. Po vypnutí a opätovnom štartovaní teplého, alebo vlažného motora je trochu pokašlanie, zahrkanie ale naštartuje na druhé otočenie kľukovky. Boli vymenené žhaviče,rozvody, repas trysiek, kontrola tlaku rampy, bol alebo je tam nejaký garage chips túzing, nová bateria 90 amph, nový štartér. AR nie je moja, iba je v blízkej rodine; moja úvaha pravdepodobne je netesný palivový okruh, na prepade, na saní, nafta spadne, čerpadlo ju dokáže naťahať, a pokiaľ je motor teplý tá netesnosť je upchatá spolu s klesajúcou teplotou sa netesnosť zväčšuje a nafta padá. Bolo to u niekoľkých ferariho mekanykov, ale každý dáva návrh iný a čoskoro to bude katastrofický scenár. Od nefunkčného turba, po spadnutie niečoho do valca, cez zlomený ventil, zadrety ventil,zlomený piestny krúžok,prepáleny piest, posledný mekanyk- mechanik od Enza zmeral tlaky valcov, dva boli ok dva boli horšie, jeden z nich výrazne slabší čo celú situáciu ešte viac zamotáva. Po tejto informácií mám podozrenie na netesnost vo valci, ventil, krúžok. Olej nežerie.
Táto AR takto funguje viac ako rok, diagnostika neukázala nič, nie je tam dpf filter. Viem,treba dať dolu hlavu,zhodiť olejovú vaňu a budem múdrejší, ale predsa skôr skúsim tuná AR club poprosit o radu, nápad. Vďaka Alfáci
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

trucker-celkom dobre poznam tie motory a uz som mal zopar pod rukami rozobrane na kusky.Bohuzial tie motory su dost chaklive na rozvody.Pises ze rozvod bol meneny.Bol skontrolovany pred vymenou?Vymena bola vykonana podla navodu?Auto nema vykon.Diagnostika neukazala nic.Nemas prtavdu,ona vzdy ukazuje co treba vediet,len treba citat medzi riadkami,hlavne v zivych udajoch.Najdolezitejsia hodnota ako korekcna davka nebola spominana.Z tych hodnot hned bude jasnejsie ktory valec chapruje.Pises ze nieco sa "stalo" v motore,a od tej doby je problem.Uz som pisal o rozvode,o preskocenom by som vedel pisat romany.Ten motor je velmi chaklivy aj na ohnutie ventilov pri "strete" piestu a ventilov.Ak je problem v niektorom valci,vidis na korekcnych davkach priamo v diagnostike.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Avelmak, ďakujem za indíciu, rozvody niekto menil po tom čo nastali harakiri v motore. PC diagnostika bola robená u ďalšieho mechanika, a takto sa to celé zamotáva, pretože majiteľ synátor nevie čo chce, ale keď sa už rozhorelo otec prosím ťa uhas. Jednoznačne to smeruje k stretu ventilu s piestom, múdrejší budem keď to rozoberiem. Ak niečo ozvem sa v ss. Vďaka
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

trucker-nemas zaco.Kludne aj SS.
pranko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.06.2017 14:14
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pranko »

Nazdars a ako to teda dopadlo? Zaujimalo by ma co s tym nakoniec bolo, priatelka by chcela alfinku, ale ja nemam ziadne skusenosti s nimi, pri tom som zrucny a viem si vela veci opravit sam.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dám vedieť, cestujem zo Švédska domov, budúci týždeň to rozhadžem, a potom budem múdrejší.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných