Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub1990
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.04.2024 14:13
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa jakub1990 »

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Mam Toyotu Avensis combi 2.2l 2013 ročník, najazd cca 255 tisic km, no spotreba stale lieta okolo 8-9 litrov, aj ked netlačím na pílu. A je jedno, či mam letne alebo zimne gumy, ci mam plne alebo prázdne auto, stale mam veľmi vysoku spotrebu( v papieroch je priemerka 7,2l/100km). V čom môže byť problém?
Mateusz737
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoká spotreba Toyota avensis 2013

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tak je to pomerne ťažké auto a ten motor sám o sebe ma vyššiu spotrebu ako podobné motory iných značiek plus ak máš široké gumy a je to automat tak ta spotreba bude asi ok . Veľa urobí napríklad aj rýchla jazda po diaľnici alebo krátke trasy po meste
A čo máš v technicaku spotrebu tak to si pripočítaj minimálne 1l to je ešte podľa starého merania a aj dosť klamali ako bola reálna spotreba hlavne u dieselov
jakub1990
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.04.2024 14:13
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoká spotreba Toyota avensis 2013

Príspevok od používateľa jakub1990 »

Ahoj ano mam automat, no gumy su ok a jazdím denne cca 100km po diaľnici.
citroenc3v6
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Vysoká spotreba Toyota avensis 2013

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 23.04.2024 23:23, upravené celkom 1 krát.
tuninka
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa tuninka »

https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

podľa sprimonitoru je tá spotreba úplne bežná, ak jazdíš na dialnici a ideš 130km/h tak je podľa mňa úplne OK, či mal si v minulosti nižšiu spotrebu? Lebo málo aút dosiahne spotrebu, čo je v papieroch aj v bežnej prevádzke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem posúdiť nakoľko je to DNA typu,ale ak zrovnám z motorom 2,5 CRDi Voya tak je vysoká.Voy v čistom meste robí 9,4 lt ale akonáhle vypadne na dlhú cestu padá na max 6,5 dialničných a 6,2 okresky.Čiže cestu NZ - Dubnica urobím automaticky za 6,2. Rýchlosť dialnice si svoje vypýta.Ja atakujem 250 tis km ale napr na motore som si pri 230 poriešil vstrekovače,oni na seba hravo zarobia a auto plus trocha ožije.V podstate ale hlavne pre to lebo z 3400 km nenulovaných km je max 400 mimo mesta.
Ja by som rozhodne pokukoval po riešení (a znížení).U mňa dokonca je aerodynamika rovná kancelárskej skrini,Avensisi na tom bude značne lepšie.Diesel má človek preto lebo je ekonomicky dobrý,akonáhle nie je tak načo ?!
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pozrieť vzduchový filter, Pozrieť EGR, pozriet zaplnenost dpf.
Skontrolovať tesnosť sania, stačí malá netesnost..., turbo.
Keď je všetko ok, diagnostika, kuknúť stav vstrekovacov.
130 kw motory boli údajne to najhoršie, čo Toyota ponúkala.

Mne žerie pri 130-ke od 5 ,5-6,5, keď dám tempomat a nastavím na 135, tak +- cca 6 l.

Osobne by som začal pneumatikami, dal najužšie možné ..,môžu hneď urobiť 1 l.
Automat, 1 l pridáva.
Až máš 93, či 110 kw, jedine diagnostika.
Mne napríklad dvihlo spotrebu odfajcene čidlo teploty nasavaneho vzduchu.
130 kw žerie najviac.
tuninka
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa tuninka »

lubos zimovcak a to teraz píšeš o spotrebe na rovnakom aute, ako sa pýta zadávateľ témy? Lebo v iných príspevkoch si mal nižšie spotreby oproti priemeru iných ľudí, čiže asi jazdíš šetrnejšie ako iní.
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis 2013 - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno, máš pravdu.
Píšem, čo mne spôsobilo voľakedy zvýšenú spotrebu na mojich autách, dokonca ešte dokáže " pomôcť" ručná brzda, či pridierajuce platničky, ale to obyčajne človek cíti, prípadne " vonia" :4012:

Keďže viac menej to platí univerzálne pre vsetky diesle, najskôr by som vylúčil všetky možné mechanické chyby, hlavne v saní malá netesnost urobí neplechu, ktorá sa nie vždy odhalí.

Zadávateľ otázky nepíše výkon motora, ani šírku pneumatík, ani, či meria podľa nádrže, či pc...
Akurát som si uvedomil, že v lete ma čaká výmene kotúčov, až sa nemýlim, po vyše 200.000 km
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 12 neregistrovaných