Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte,

mam C-max rv. 2009 2.0 TDCI, automat, najazdene asi 270k Km. Pred tyzdnom nastartujem a objavila sa hlaska 'porucha serva'. Servo prestalo ist.

Skontroval som:

Poistku F2 80A napajanie serva
Poistka F22 10A riadiaca jednotka serva

Kabelaz ku senzoru uhlu natocenia volantu co je na riadeni.
Kabelaz ku servu ktore sa nachadza pod lavym prednym svetlom.
Unik kvapaliny.
Kvapalinu v serve.

Diagnostika (forscan) sa nevie spojit s jednotkou EPS (electronic power steering).

Viem ze tu chodia aj dost znali ludia. Moja otazka by bola daju sa repasovat tieto serva ? Ako to je s programovanim noveho. Pretoze servisnu proceduru pre kalibraciu natocenia volantu viem vykonat. Avsak som cital ze je potrebne aj nahrat konfiguraciu pre riadiacu jednotku a to neviem pretoze stara jednotka je mrtva cize ju neviem vytiahnut. Ako sa to riesi vtedy ?

Je to taketo servo s kodom '10SKV135'

Servo vyzera takto https://www.autodielygafa.sk/products/h ... b-pane-oem

Pise ze do 2007 ze ci tam nebude rozdiel pre rozne rocniky.
tatkotom
Príspevky: 733
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: C-Max porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa tatkotom »

Neodpoviem asi nič nové, no Google nájde ponuku predaja repasovaných aj firmu, ktorá sa zapodieva opravami serva. Podľa kódu to nachádza aj nové.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: C-Max porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Klasika nakonfigurovať sa to da , nič zložite.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
maros000
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: C-Max porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa maros000 »

Ok tak pohladam nieco pouzite. Len som ostal trochu zmeteny z 'konfiguracie', preteze na nete je vela protichodnych informacii. Ak sa jedna len o kalibraciu senzoru natocenia tak to Forscan zvlada. Takze mala by to byt pohoda.
maros000
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa maros000 »

Neviem kolko ludi realne nakupuje zo slovenska na allegre ale dat za servo v prepocte 50 EUR + sprostredkovanie + postovne + cakanie. Pride mi to ako dost nevyhodne. Kupil som v Kosiciach za 80 EUR a mam to hned a este si to mozem aj chytit do ruky pred tym nez to kupim.

Po vymene netreba ziadnu konfiguraciu ani kalibraciu ak by to niekoho zaujimalo. Takze odisla pravdepodobne riadiaca jednotka v serve.

Jedna sa o pumpu s kodom 4m513k514cc. Takze servo uz v aute fici. :3dcline:
maros000
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa maros000 »

Este keby chcel niekto vydiet servo z vnutra tak par fotiek. Mozno niekoho potesia.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa tuninka »

maros000 napísal: 16.04.2024 18:09 Neviem kolko ludi realne nakupuje zo slovenska na allegre.....
ani ja, ale to servo by tam aj s tým všetkým vyšlo asi rovnako aj so všetkými poplatkami, ako v tých Košiciach..... ale to je jedno, nájdeš tam to, čo niekedy nikde inde nemajú, máš tam foto, máš tam referencie, objednáš iba od toho, čo je spoľahlivý podľa referencií, čo na nejakom bazoši nie je...., zavoláš niekomu čo predáva diely, čo nič nevie, foto ti nepošle, diel nevie či pasuje, či funguje.... na maily buď neopdíše, alebo po 2 dňoch dvomi slovami....
je na každom čo si vyberie, allegro nechválim, ale veľakrát som nemal inú možnosť.

vďaka za foto, mňa potešilo :2f93:
fzubaty
Príspevky: 1645
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa fzubaty »

Veeelmi vela ludi na Slovensku nakupuje na allegre. Vacsina to objednava cez autofra a funguje to celkom. Aj ked pan majitel uz dostal bozsky komplex, ale treba ignorovat.
maros000
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa maros000 »

Ja som asi 5 rokov do zadu objednaval cez alegro sprostredkovatela v kosiciach a bolo to fajn. Len proste viem ze sa to predrazi. Nie je to take lacne ako na prvy pohlad sa da. Ak by som potreboval nieco specialne to ano.

Riadiacu od serva som rozobral a problem bol ze sa tam dostala voda. Mozte si to pozriet na fotkach. Nemyslim si ze niekto bude repasovat elektronicku cast. Vsetko sa da spravit relativne inteligentne ale odobrat spodny kryt elektromotora som nevedel. Urobene je to pekne, skoda ze plosny spoj nieje zaliaty, tam sa uz nepocita s tym ze sa tam dostane voda.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa tuninka »

pred pár rokmi ak si chcel tovar z Poľska z Allegra, tak nebola iná možnosť, len autofra, teraz už niektorí predajcovia zasielajú aj priamo na Slovensko. Volakedy keď si chcel poslať peniaze do Poľska cez banku tak prevod aspoň v TB stál 10 euro a trval pár dní, vtedy pár euro navyše čo si zobrala autofra a kuriér bolo menej, ako by si zobrala čisto len banka za prevod, ktorý si vlastne spravíš sám cez internet banking.... každá služba niečo stojí, je už len na každom, čo si vyberie.
christiane
Príspevky: 1649
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Ford C-Max - porucha elektro hydraulickeho serva

Príspevok od používateľa christiane »

Za foto :3dcline:
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných