Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chunkyericsson
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.04.2024 21:17
Zdieľať na Facebook

Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa chunkyericsson »

Ahojte,

mám 308sw T9, 1,6hdi 85kw, 143 000km.

Auto som kúpil pred tromi rokmi keď malo 72 000km, spomínaný zvuk sa objavil chvíľu potom, čo som to kúpil. Viem ako a kto s tým jazdil, preto som to kúpil.

Zvuk sa najprv prejavoval, keď som sa otáčal bez pridávania, čiže vytlačená spojka, relatívne nízka rýchlosť a reagovalo to na točenie volantom. Vždy išlo o ako keby slabé tupé klepanie. Počas dvoch rokov sa klepanie postupne ozýva častejšie a častejšie. Prejazd nerovnosťami, vyliezanie na obrubník, točenie volantom pri malých rýchlostiach (čiže parkovanie), občas sa to ozve pri brzení (najmä z kopca, čiže prenos hmotnosti na predok).

V troch servisoch si nad tým všetci len lámali hlavu a najpresnejšie vyjadrenie, ktoré som dostal v autorizovanom servise na ivanskej bolo "asi zle riadenie". Na základe čoho mi povedali, že by skúsili vymeniť skriňu riadenia za 1700€ bez DPH a roboty. A že musia najprv dať dole nápravnicu, len aby zistili, ktorý diel tam mám.

Nápravy, poloosy, homok kĺby sú podľa všetkých servisákov tuhé.

Vymenene horne ulozenia, capy, tycky riadenia. Ked vymenili capy s tyckami na dva - tri dni bolo ticho. Odvtedy zas. Nestretli ste sa nahodou s niecim podobnym?

Ďakujem
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa tuninka »

Odkiaľ sa to pocitovo ozýva? Cítiš to aj v rukách keď sú na volante, či len počuješ? Ináč ide riadenie ľahko a ticho?
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vybehnúť na kopec, spustiť sa dole bez motora.
Riadenie je už asi elektrohydraulicke, keď bude podvozok tichý, vieš, kde je chyba.
Spodné otočné čapy menené tiež?

Zadné tyčky stabilizátorov to má?
Koľko km najazdených?
chunkyericsson
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.04.2024 21:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa chunkyericsson »

tuninka napísal: 09.04.2024 10:56 Odkiaľ sa to pocitovo ozýva? Cítiš to aj v rukách keď sú na volante, či len počuješ? Ináč ide riadenie ľahko a ticho?
Pracuje uplne normalne. Do volantu sa tiez neprenasa nic. Jedine, co mi napada je, ze ked je velmi teplo, tak sa tocenie volantom trochu rozvrzga, ale kedze je to pezot, tak tazko povedat, ci je to vada… Z toho, co je pocut vnutri sa neda velmi urcit, ze odkial zvuk vychadza. Rozhodne ide spredu. To je vsetko, co viem s urcitostou povedat.
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa tuninka »

no tak posaď niekoho za volant a nasimuluj podmienky kedy to počuješ vnútri auta.... ty skoč von z auta, postav sa pri koleso a počúvaj.... keď to nevieš nájsť, tak sa na to vykašli a keď sa to zhorší, tak to rýchlo nájdeš.... na niektorých autách je lepšie nepočúvať a pridať si hlasitosť na rádiu
fzubaty
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 308 sw t9 , 2015 - klepanie pri toceni volantu

Príspevok od používateľa fzubaty »

Loziska hornych ulozeni tlmicov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, mariansev, martincichy, minac a 13 neregistrovaných