SKF ramena

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tatkotom
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dlhe roky. No obcas premyslam, ci...
Menil mi na Alfe predne ramena, najprv spodne, potom zacali buchotat aj vrchne.
Stali hodne. Nasiel som kdesi komplet repasnu sadu za podstatne nizsiu cenu.
No potom sa docital, ze niekomu taka nevydrzala ani 30 000 km.
Taku usporu nechcem.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3449
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Treba kupovať auto s McPhersonom, lichobežniky vpredu sú sice super na papieri, chvíľu aj na ceste.., ale potom otravujú...
Na klasike odide max spodný čap a tyčky stabilizátora.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Riešite tu maržu na dieloch. Ak robím veľké objednávky tak sedím za Pc a vyhľadávam a objednávam aj 2 hod. A to kto mi zaplatí. Jasné niesom hovado nedám 100% maržu ale aspoň 20-30% záleží ako veľká objednávka to je.
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

1. Ak 2 hodiny hľadáš diely tak si buď hlúpy alebo klameš. Lebo sa to robí tak, že mechanik zavolá/napíše dodávateľovi dielov údaje o aute a zoznam a diely hľadá on.

2. 20-30 % by sa ešte dalo, lenže prax je taká, že sa diel objedná tam kde je najlacnejší a zákazníkovi sa naúčtuje pultová cena z Auto Kelly. Čo je 100 a viac %!
tatkotom
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa tatkotom »

Minimálne ten náš známy to tak nerobí. Hľadá on.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

2 hodiny?! :42f8:
tatkotom
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa tatkotom »

Niekto nájde v minúte - v autokelly.
Zákazník zaplatí.
Niekto dlhšie - zákazník zaplatí menej za materiál.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 964
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa db69 »

cicmanec842.ako som už písal kúpi so zlavou a naúčtuje normálnu .To je relatívne fajn ,ale ked si nahodí 100% na pultovú cenu tak to už je zlodejina.kamarát mechanik má na hladanie človeka ,chlapci zakričia čo potrebujú a on hladá max 5-10 minút a to prebehne aj 10 dodavatelov.áno toho človeka treba zaplatiť.A ten človek rieši aj reklamácie a vratky.
tuninka
Príspevky: 913
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa tuninka »

ale každý rieši 100% maržu v servise, ale nerieši ju napríklad v obchode s handrami, v lekárni, u zverolekára, zubára, v potravinách, v zelenine, v kozmetike, v značkových veciach, ajfónoch a podobne.... pritom servis má oveľa vyššie náklady a nároky na vybavenie dielne, zamestnancov, BOZP a legálny chod dielne, ako napríklad nejaký barber, ktorý rieši zakaždým len ten istý problém, predá ti šampónik 3 eurový za 10, ktorý berie po prerátaní na hodinu ešte vyššiu sadzbu, ako niektoré servisy, čo sa musia trápiť a riešiť zapeklité problémy dnešných aút
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa Renova »

.....no to je už tá slovenská nátura.......závidieť aj rakovinu
milok
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa milok »

tuninka napísal: 27.04.2024 11:15 ale každý rieši 100% maržu v servise, ale nerieši ju napríklad v obchode s handrami, v lekárni, u zverolekára, zubára, v potravinách, v zelenine, v kozmetike, v značkových veciach, ajfónoch a podobne.... pritom servis má oveľa vyššie náklady a nároky na vybavenie dielne, zamestnancov, BOZP a legálny chod dielne, ako napríklad nejaký barber, ktorý rieši zakaždým len ten istý problém, predá ti šampónik 3 eurový za 10, ktorý berie po prerátaní na hodinu ešte vyššiu sadzbu, ako niektoré servisy, čo sa musia trápiť a riešiť zapeklité problémy dnešných aút
Len je rozdiel 100% z 10 eur a 100% z napr. 200 eur + praca. Na druhej strane ak by servisy nezarabali na dieloch, museli by dvihnut cenu prace. Takze v konecnom dosledku ten ukon vyjde asi na rovnako.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 964
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka.Lenže v servise Ti naučtujú kludne aj 40€ hodina. A 100%(zlodeji aj 200% a viac) rabat na diely je dosť. pozri s akým rabatom funguje trebars Tesco. A neplatíš predavačku extra že ti vyložila tovar do regálu.
Renova,nikto im to nezávidí! to je len debata čo je už zlodejina a čo ešte normálka . Každý ma možnosť si otvoriť servis .Ale je pravda že obchodné reťazce zarábajú na inom ako na predaji tovaru.
tatkotom
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa tatkotom »

Vravievam - treba si to skúsiť. Založiť a prevádzkovať niečo. A spočítať si, koľko to stojí.
Známy nie je oficiálny servis no keď vidím, čo všetko musí mať ku prácam - mám za to, že keby to popredal a nerobil nič, mal by dosť peňazí na hodne rokov...
Tým nerozporujem, že sú "servisy" a servisy.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 964
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom.Už som to tu písal ,u nas v dedine je asi 7-8 servisov/mechanikov .Dvaja to majú oficiálne.A každý má roboty po k....t.
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: SKF ramena

Príspevok od používateľa qwertrq »

tatkotom > Par rokov som pracoval vo velkosklade s nahradnimi dielmi. Tovar od nas brali mechanici aj predajcovia koncovym uzivatelom. Takze pokial ten znamy nahodi niekomu cenu dielu na urovni autokelly, tak na tom diely si na hodil tak 80 - 100 %. Takze pre predstavu. Na jednej fakture zo servisu na mojom aute sa riesili zadne brzdy. 6 hodin roboty - 40 eur za hodinu - 240 euro robota. Diely 450 eur - ceny dielov presne rovnake ako mal autokely pult. Len tak som pozrel ceny tych istych dielov, za ktore to brali od nas mechanici, tak na tych dieloch mal tak 200 eur.
Takze tak 450 eur za den roboty. Podla mna nie zle.

Este jedna poznamka. Ty v obchode platis napr. osobitne za cas, ktory si tam stravil a este aj za ten tovar ktory si tam kupil, ci vsetky naklady si ten obchod musi dat do ceny tovaru ?

Este na margo co za naradie potrebuje mechanik. Kde chodim do servisu, maju zo 3,4 zdvihaky a robi tam zopar mechanikov. Zakladne naradie mozno maju pre kazdeho, ale napriklad taku plnicku klimatizacie im staci jedna a nepotrebuju ju 3 kusy, pre kazdeho mechanika zvlast. Toho naradia, ktore si mozu poziciavat a nemusia ho tolko ako je mechanikov sa najde kopec.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 13 neregistrovaných