Škoda Octavia 1.9 tdi , 81kw , 2002

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas-lichner
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.03.2024 08:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.9 tdi , 81kw , 2002

Príspevok od používateľa lukas-lichner »

Zdravím potreboval by som poradiť, začalo mi robiť na Octavii 1 1.9tdi 81kw 2002 že mi počas jazdy vypne tachometer a niekdy ho zapne na chvíľu ale potom zase vypne a zároveň ide výrazne spotreba hore ale len na počítači v reale nezerie toľko koľko ukazuje, dostal som sa už aj na hodnotu 99,9l/100km, a v zátačkách mi pipa rezerva aj keď mám polovicu v nádrži, a keď zapne tachometer na chvíľu tak ide aj spotreba dole a ani nepipa rezerva v zátačkách, a keď mám 2kvalt a 3kvalt a idem na nízkych otáčkach tak mi seká auto ale keď už trocha pridám prestane, ma dakdo už s tým skúsenosť ?
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 1 1.9tdi 81kw 2002

Príspevok od používateľa db69 »

brat má octaviu 1,6 1998. A tam mu toto začalo robiť asi tak v 2010. a stalé na tom jazdí .komplet prístrojovka je OFF. že vraj normálna chyba na týchto autach.https://forum.skodahome.cz/topic/87728- ... tachometr/
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 81kw , 2002

Príspevok od používateľa db69 »

Padající ručičky je častý problém, který potká veliké množství vozidel Škoda Octavia do roku výroby 2000, které mají ještě předfaceliftové budíky. Závada se projevuje tak, že čas od času ručičky budíků spadnou a tachometr nefunguje po nějaké době přestanou ručičky ukazovat uplně.

Tento problém v 80% případů způsobuje přehřívajícíse/špatně chladění čip TLE, který je nevhodně osazen a není adekvátně pasivně chlazen (u nových budíků je osazen pasivní chladič), přehříváním se narušují spoje samotného čipu, ale i spoje odporů, které jsou osazeny z druhé strany desky tištěného spoje. https://www.skodaoctavia.cz/skoda-octav ... da-octavia
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných