Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím,

malé (dúfam) pokračovanie problému s mojim autom Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW, kde pred mesiacom menili vstrekovač na 3 valci a vydržalo to cca mesiac (100 km).
Bol som na diagnostike v inom servise, vypísalo nasledovné:

P0335-28- Rozsah/výkon okruhu snímača polohy kľukového hriadeľa
P0380-08- Všeobecná chyba zariadenia (Glow not present)
P0203-04- Otvorený okruh vstrekovača valca 3

Servis, kde som nechal teraz spraviť diagnostiku potvrdil, že predošlý servis vstrekovač vymenil, okruh vstrekovania 3 valca ale nie je cyklický a vstrekuje neustále.
Problém môže byť v samotnom (repasovanom) vstrekovači, snímači alebo aj v riadiacej jednotke.
Išiel som do predošlého servisu na reklamáciu a som objednaný na ich diagnostiku atď.
Prosím o prípadne rady a skúsenosti, čo ma ešte čaká a neminie ;-(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto vyzerá odpoveď na všetky otázky,je to záznam (osciloskopický) z práce snímača kluky,vačky a napätia aj prúd vstrekovača (Voyager 2.5 Crdi) Tu je komplet všetko čo treba vedieť,- časovanie,kedy je vstrek aktivovaný,kedy započína otvorenie,kedy končí,koľko bol otvorený.Tu je nutné povedať že aj veci mechanického rázu ako nízky tlak,chýba palivo atd mení priebeh a teda je z priebehu jasný. Je úplne jedno či to je napichnuté na Vectru alebo Mercedes,neinvazívne (nič sa nedemontuje) sa dá dozvedieť všetko. Volá sa to paralelná diagnostika.
Nieže by mi nebolo jasné prečo sa servis takejto diagnostike vyhýba ako čert krížu.
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa autolaik »

skoda ze nepokracujes v starej teme... malo by to hlavu aj patu pre vytvorenie obrazu. Nastala presne situacia co sme ta tu varovali. Napisem za seba,ja by som teraz uz trval na vyrieseni problemu tam kde si nechal peniaze za "repasovany vstrekovac" ... teraz su to ich sračky,oni su na tahu

https://forum.autobazar.eu/opel-vectra- ... 81041.html
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku áno,malá chyba v programe je že pôvodná téma sa roztiahla a tak treba na vytvorenie obrazu dlhší čas a dobrá pamäť (čo kto povedal). Tento vstrekovačový príbeh mi trocha pripomenul prípad Tourana od Košíc na ktorého opravu ma majiteľ zlomil.Servis tam kdesi urobí fatálnu chybu,nechá majiteľa kúpiť úplne nové vstrekovače do mašiny plnej železa (piliny v palivovej sústave) ,motor ide +- 5 minút a skape,finito.Otázka do súťaže by znela...čo s tým teraz.Tak len v skratke už výsledok...vstreky ostali tie novo zakúpené,žiadny repas či kontrola v diesel servise,mašina dnes už nejaké mesiace behá po svete.Už som to písal...rozhodne prvý krok.To sú príbehy ktoré by asi mohli trochu naznačiť ľudom že veci na riešiť dajú a aké možnosti dnes sú.Ale, platí krásna veta ktorú vyslovil Andor Šándor - pozitivní veci nikoho nezajímaj.A preto robiť školenia či prednášky je zabitý čas.Musí stačiť postrčenie,v zmysle múdreho stačí postrčiť.Hlúpeho aj tak nič nezachráni,musí peňaženka
Ludia sú dnes tak osprostený,že si myslia že môžu dostať radu...toto tu vymeníš alebo dotiahneš a je po probléme.Dáš si tabletku a si zdravý,veď si ju dal aj Jožo aj Palo
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Super, Ďakujem za odpoveď. Na hore uvedenú paralelnú diagnostiku trebe nejaký špeciálny nástroj, ktorý nemá každý servis alebo je to bežný spôsob a tento "môj" servis sa tomu akosi vyhýba ??
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

autolaik napísal: 13.02.2024 20:41 skoda ze nepokracujes v starej teme... malo by to hlavu aj patu pre vytvorenie obrazu. Nastala presne situacia co sme ta tu varovali. Napisem za seba,ja by som teraz uz trval na vyrieseni problemu tam kde si nechal peniaze za "repasovany vstrekovac" ... teraz su to ich sračky,oni su na tahu

https://forum.autobazar.eu/opel-vectra- ... 81041.html
Áno, chcel som pokračovať v starej téme, pre prehľadnosť som zvolil novú tému.
Sú to ich srač*y, takže to vyriešim tam akurát už klesá moja dôvera k nim...
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Ak na paralelnú diagnostiku trebe osciloskop, ktorý nemá každý servis, je v BA nejaký servis, ktorý má potrebné zariadenie ??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samotné oscilo (datový záznamník) sa presadzuje veľmi pomaly pretože je veľmi náročné na čas učenia a dobrú znalosť elektroniky.Navyše jeho dobré zvládnutie navyše má nepríjemný dopad na príjem dielne.Prístroj drahý,učenie je na roky a príjem dielne v počiatku skôr klesá.Hladanie presných príčin je dokonalá prekážka zárobku,čím drobnejšiu závadu nájdete,tým menej zarobíte,menej dielov hlavne drahých kúpite atd atd. Až výsledky neskôr spôsobia obrat,ale to trvá značný čas.Práve náročnosť núti tých ktorý idú touto cestou sa združovať v profesných "kluboch" kde je možnosť získať aj odovzdať nejakú tú vedomosť.
V podstate o sebe síce vieme kedže je nás máličko,ale bez dojednania (súhlasu) si nikoho neposielame.V mojom okrese boli traja,východ má čo viem troch výborných,v Ba viem o jednom,z Ba chodí kopec ľudí,to bez príčiny nebude.Štát v štáte,nič pozitívne.Určite sú čísla väčšie,ale nik o takom čo sa nezúčastňuje,z kolegami nekonzultuje nikdy nič,nepublikuje ani sa nikde neprezentuje (nemyslím vlastnú reklamu) atd vlastne nevieme vôbec nič.Bez vzájomnej spolupráce je učenie ,zdokonolovanie ale aj fungovanie veľmi zťažené až nemožné. Len tak sa o nich človek dozvedá a vypoznáva kde kto a čo vie.
Kde a kto,si preto treba zisťovať po "spotrebiteľskej" línii,doba je informačná,všetko a každý je nájditeľný.Ako riešiť efektívne som napísal
Teraz som si uvedomil...napr autorizák ho mať musí,rozprával som o veciach na školeniach z chlapcami.Že je na polici v sklade a oni boli na školení len pre splnenia "požiadaviek" je už na inú debatu a z ich pohľadu aj pochopiteľné.nemajú splnený najdôležitejší nutný predpoklad,pokoj na prácu bez rušivých vplyvov a čas na sústredenie.Nedá sa čudovať potom že najviac ich zaujímal čas,kedy bude obed a potom koniec.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

mhlavaty napísal: 14.02.2024 08:32 Samotné oscilo (datový záznamník) sa presadzuje veľmi pomaly pretože je veľmi náročné na čas učenia a dobrú znalosť elektroniky.Navyše jeho dobré zvládnutie navyše má nepríjemný dopad na príjem dielne.Prístroj drahý,učenie je na roky a príjem dielne v počiatku skôr klesá.Hladanie presných príčin je dokonalá prekážka zárobku,čím drobnejšiu závadu nájdete,tým menej zarobíte,menej dielov hlavne drahých kúpite atd atd. Až výsledky neskôr spôsobia obrat,ale to trvá značný čas.Práve náročnosť núti tých ktorý idú touto cestou sa združovať v profesných "kluboch" kde je možnosť získať aj odovzdať nejakú tú vedomosť.
V podstate o sebe síce vieme kedže je nás máličko,ale bez dojednania (súhlasu) si nikoho neposielame.V mojom okrese boli traja,východ má čo viem troch výborných,v Ba viem o jednom,z Ba chodí kopec ľudí,to bez príčiny nebude.Štát v štáte,nič pozitívne.Určite sú čísla väčšie,ale nik o takom čo sa nezúčastňuje,z kolegami nekonzultuje nikdy nič,nepublikuje ani sa nikde neprezentuje (nemyslím vlastnú reklamu) atd vlastne nevieme vôbec nič.Bez vzájomnej spolupráce je učenie ,zdokonolovanie ale aj fungovanie veľmi zťažené až nemožné. Len tak sa o nich človek dozvedá a vypoznáva kde kto a čo vie.
Kde a kto,si preto treba zisťovať po "spotrebiteľskej" línii,doba je informačná,všetko a každý je nájditeľný.Ako riešiť efektívne som napísal
Teraz som si uvedomil...napr autorizák ho mať musí,rozprával som o veciach na školeniach z chlapcami.Že je na polici v sklade a oni boli na školení len pre splnenia "požiadaviek" je už na inú debatu a z ich pohľadu aj pochopiteľné.nemajú splnený najdôležitejší nutný predpoklad,pokoj na prácu bez rušivých vplyvov a čas na sústredenie.Nedá sa čudovať potom že najviac ich zaujímal čas,kedy bude obed a potom koniec.
Hmm... takže keď aj pôjdem do autorizovaného servisu, použijú klasickú diagnostiku z hore uvedených dôvodov... "super"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zväčša ano.Síce niektoré OBD diagnostiky si priamo k niektorým činnostiam vyžadujú súčinnosť oscila,ale či sa to deje nechcem špekulovať.Ak to aj robia,má to ešte veľmi ďaleko od využitia doslova nekonečných možnosti získavania poznatkov datovým záznamníkom (oscilo z funkciou nahrávania (logovania)). Mám pochybnosť o tom,už z dôvodu že vyhľadávanie a získavanie vzorových oscilogramov vyžaduje veľa času tráviť zakladaním a dopĺňaním knižnice vzorových signálov.Bez znalosti ako to má byť a je správne,nejde určiť čo a v čom je nesprávne.More času.Je to ako banka do ktorej treba najprv nahonobiť peniaze,potom to vie byť prínos a zarobiť.V tom je celý problém...každý chce zarobiť hneď,najlepšie včera a najlepšie veľa
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Takže aktualizácia, servis, ktorý vstrekovač menil uznal, že vymenený diel nefunguje správne a poslali ho na reklamáciu k dodávateľovi, ktorý repasovaný vstrekovač dodal.
Tým pádom som zatiaľ bez auta a čaká sa, čo bude nasledovať.
Pokiaľ viem, tak by som v rámci reklamácie nemal platiť žiadne ďalšie náklady na odstránenie vady na vozidle, už tak mi tam auto stojí na neurčitý čas...
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Nakoniec je vraj vymenený repasovaný vstrekovač O.K., takže v tomto to na reklamáciu nie je.
Podľa servisu bolo potrebné vymeniť nejaké elektronické kontakty pred vstrekovačom, v čom bol ten problém.
Čo je tiež problém je to, že servis chce sa tieto úkony ďalších 140 Eur, nemalo by to byť bezplatne, keď po prvej oprave nebolo vozidlo opravené bezchybne ??
To je práve tá ledabolá diagnostika, čo mňa ako zákazníka má zaujímať, že si to predtým servis nevšimol, vozidlo malo byť opravené na prvý krát a nemal by som podla mňa platiť za dodatočné úkony...
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až budu niečo meniť, čo je nutné a potrebné, tak im to musíš zaplatiť.
Hlavne, aby Ti to fungovalo.
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vyzera ze chyba bola len v kabloch s nie vo vstrekovaci? Naco ho potom menili?

Cize by ti mali vratit peniaze za vymenu vstrekovaca a ty im zaplatit opravu kabelaze.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi , 110 kW - diagnostika_P0335-28, P0380-08, P0203-04

Príspevok od používateľa Northillus01 »

fzubaty napísal: 21.02.2024 16:17 Vyzera ze chyba bola len v kabloch s nie vo vstrekovaci? Naco ho potom menili?

Cize by ti mali vratit peniaze za vymenu vstrekovaca a ty im zaplatit opravu kabelaze.
Alebo tak, oni ale tvrdili, že pôvodný vstrekovač je kaput a je nehodný repasu... takže to budú tvrdiť aj teraz.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných