Chevrolet Aveo - stále brzdí

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubo601
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.08.2008 14:03
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa kubo601 »

Ahojte, kúpil som Chevrolet Aveo 2007 hartchback (potrebujem lacné auto na pár km denne). Neviem či to bolo už pri kúpe, vtedy som si to nevšimol, ale teraz som si všimol, že auto stále jemne brzdí . Zdvihol som každé koleso zvlášť a brzdí každé. Na potlačenie auta treba trochu sily, ale ide to . Auto má ABS. Skúšal som nastavenie brzdového pedálu, nepomohlo. Stretol sa niekto s niečím podobným?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Klasika,každé druhé auto,prakticky majiteľ ani netuší že ak na rovine ak sa oprie zadkom o stlpik otvorených dverí musí vedieť auto rozhýbať.Ale na najmenšej nerovnosti (semafor) treba stáť na brzde lebo sa pohne.Opakujem na najmenšej nerovnosti.
Je to slovenská truhlíkovština,nové platničky.Valček sa natlačí aj zo storočným bordelom dnu aby vošli nové platničky.Tie sa už uviaznuté a nemajú schopnosť po odbzdení sa samé o tých potrebnú desatinu mm vrátiť a plne uvolniť stisk platničiek.
Valček von,a vyčistiť.Prípadne nová gumička a prachovka,skladať z mazivom na brzdové valčeky,to sa predáva v tube,každý výrobca má svoje.Ja používam modrú ATE,jedna tuba je dielni na desať rokov.A všetko ide ako krásne,len takto sa nedajú vymeniť platničky všetky kolies za hodinu.V praxi to znamená každý strmeň dole a riešiť veľmi precízne čistenie a zloženie.Pozor na zavzdušnenie ABS -u ,k tomu nesmie prísť lebo to sú často ďalšie patálie a to nie je potrebné.

Teraz som si všimol vetu...Skúšal som nastavenie brzdového pedálu, nepomohlo. Stretol sa niekto s niečím podobným?

Pozor na to,pokiaľ sa nastaví tlačný piestik tak že sa kvapalina pri odbrzdení nevie vrátiť do nádobky,bude to tento efekt.Pedál musí mať volný chod aspoň 5-10 mm kým sa pohne piestik v hlavnom brzdovom valčeku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa ivko1 »

Klasika veľkého množstva áut...

Zatuhnuté vodiace čapy strmeňa, neočistené dosadacie plochy pre platničky a niekedy ako aj Milan píše problém piestika kde je napríklad poškodená prachovka, alebo skorodovaná časť piestika pri prachovke kadiaľ sa dostáva voda pod prachovku čo spôsobuje koroziu valčeka, ktorý potom logicky nechodí ľahko ale zadiera sa...

Keďže je to AVEO čo sa vyrábalo pred +-15 rokmi, tak tipujem že sú tam ešte pôvodné totálne hrdzavé brzdy
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Pri lacnom aute na par km denne by som to absolutne neriesil .. pokial nemam 2 dni casu a chute rozoberat to a vyhrat sa s tym, ako uz pisali chalani hore, tak je to na tom aute zbytocne riesit. Na jazdu to vplyv mat zasadny nebude urcite, ono sa tie dosticky odtlacia dostatocne ked sa kotuc roztoci. Ostanu pritlacene lebo ked auto zastavis a ides to skontrolovat, tak samovolne uz maju problem sa vratit. Ale pocas jazdy, ver, rotaciou kotuca ich to dostatocne odtlaci a urcite nebrzdia. Max. sa mozu jemne suchat vzdy o kotuc co sposobi maximalne ich skorsie vydratie a vymenu. Potom uz to mozes dat spravit poriadne.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa tuninka »

ak ti brzdia stále kolesá, tak to treba spraviť, ide o to, ako veľmi brzdia.... ak pobeháš okolo auta po jazde a dáš ruku ku kolesu, tak je žeravé, horúce, vlažné, studené? Ak vlažné a studené, tak kašli na to, ak horúce alebo žeravé, tak to treba riešiť. Má to negatívny vplyv na motor, spojku, spotrebu. Volakedy som mal mazdu s automatickou prevodovkou a tam sa to potom prejavovalo tak, že radila pri vyšších otáčkach, lebo jedno koleso brzdilo a prevodovka si myslela že asi idem do kopca.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo - stále brzdí

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ešte možno treba pozrieť aj ručnú, pre istotu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 80honda, fzubaty, qwertrq a 51 neregistrovaných