Opel Corsa D - pískanie, vyvretá voda, kontrolka a ventilátor sa nezapli

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nike2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.11.2023 07:16
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa D - pískanie, vyvretá voda, kontrolka a ventilátor sa nezapli

Príspevok od používateľa nike2 »

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu, čím to podľa vás môže byť:

Včera pri krátkej cca 10 minútovej jazde (malá premávka bez kolón, von cca 8 stupňov) som pri státí na semafóroch zachytil jemný pískajúco-cvrlikajúci zvuk. Najskôr som si myslel, že zvuk ide z vonka, avšak po príchode domov som si všimol, že mi vyteká chladiaca kvapalina a z pod kapoty sa parí. Presné miesto z kade vytekala sa mi nepodarilo zistiť, avšak bolo to na strane spolujazdca. Predpokladal som, že na vine bude vodná pumpa, avšak príde mi divné, že hoci kvapalina vyvrela, tak sa mi nerozsvietila kontrolka teploty motora a po vypnutí motora sa ani nespustil ventilátor chladenia. Nemôže to tým pádom ukazovať na niečo iné? Termostat, poistka, čidlo teploty?

Za všetky rady ďakujem.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa D - pískanie, vyvretá voda, kontrolka a ventilátor sa nezapli

Príspevok od používateľa tuninka »

Pískajúco cvrlikavý zvuk ak nie je remeň alebo kladka, tak to je asi vodná pumpa. Môže byť vadný termostat. Termostat je nezávislý od čidla teploty. Je možné ak by nefungovalo čidlo teploty tak nezopne ventilátor. Volakedy keď som mal Opel, tak bežne bola voda aj na 110 stupňov, ak by si tam mal len destilku a nie chladiacu kvapalinu, tak ti môže vrieť aj keď autu nič nie je. Teraz už ide auto normálne, alebo zase prehrieva, či si to už neskúšal? Chladič máš čistý zvonka, nezapchatý zvnútra? Je chladič horúci, či vlažný, alebo studený? Dal si vyčítať pamäť závad?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa D - pískanie, vyvretá voda, kontrolka a ventilátor sa nezapli

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Hlavne nespekuluj a zober to co najrychlejsie do servisu. Nieco ti tu niekto nespravne poradi, urobis to, stane sa ti to opat a to uz moze byt fatalne pre motor. S prehrievanim sa nezartuje, je to idealna cesta ku GO motora
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa D - pískanie, vyvretá voda, kontrolka a ventilátor sa nezapli

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak voda vytecie a snimac teploty nie je ponoreny v cirkulujucej vode, tak nezobrazi spravnu teplotu motora. A nezopne ventilator, hoci nad hlavou valcov je peklo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných