Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0917127678
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.08.2022 17:02
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa uwa0917127678 »

Dobrý deň, mám problém s klimatizáciou. Audi A3 2.0tdi 125kw 2009
Pred pár dňami mi prestala chladiť išiel som do servisu, vymenilo sa chladiace médium a natlakovalo sa. No klima nefunguje tak ako má, resp vypina a zapína teda fúka studený vzduch a následne teplý a takto sa to dookola strieda bez toho aby sa hocičo stláčalo, v čom môže byť problém?
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa fzubaty »

V prvom tade treba skontrolovat snimac vnutornej teploty.

Poprosim o informaciu, co znamena vymena media? Preco? Naco? Za to si aj platil?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je viac možností prečo.
Vrchný tlak prekročí a vypne,keď tlak klesne zapne a dookola sa to strieda
Niektoré čidlo ochrany zasahuje...diagnostikou sú kontrolované všetky
Spustením sa započne viacero vecí ktoré menia stav,menia sa tlaky aj teploty,započínajú regulačné pochody,niečo sa dostane do oblasti že nepáči sa rj
uwa0917127678
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.08.2022 17:02
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa uwa0917127678 »

fzubaty napísal: 18.09.2023 13:32 V prvom tade treba skontrolovat snimac vnutornej teploty.

Poprosim o informaciu, co znamena vymena media? Preco? Naco? Za to si aj platil?
Výmena náplne klimatizácie, to bola prvá vec čo mi napadla kvôli čomu nechladila klimatizácia, a stalo ma to 40 čo si myslím že je dobrá cena
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tvoju odsali do flase. Tej jedinej co je v plnicke. A potom ti ju dali naspat. To k comu pomohlo? Iba ak by ti nieco chybalo a doplnili ti ju. Ale to by si zase nenazval vymenou.

Vymena je absolutne zbytocna, nie je k nicomu.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 - klimatizácia zapína - vypína

Príspevok od používateľa Qcko »

Ak klíma chladí keď je auto v pohybe a má problém keď stojíš na semaforoch alebo ideš pomaly bývajú často na vine vetráky za chladičmi. Tie sa zapnú keď sa zapne klíma?

Každopádne seriozny klimaservis si vie celý systém klimatizácie zdiagnostikovať tak, že zistia prečo má systém výpadky (pridretý kompresor, vadná RJ vetrákov, apod).

Inak výmena média je na SVK taký zaujímavý šport - aj bazárnici keď predávajú nejakú hrču, tak povedia, že:"klímu to má, len teraz nechladí, stačí naplniť." :zg282:
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných