Toyota Avensis - led svetla

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

balky231983
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.04.2007 14:06
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa balky231983 »

Prosim o radu ako vyriesit nasledovny problem. Kupil som Avensis 2017 a po prvej jazde po tme som zistil, ze LED svetla svietia dost nizko. Da sa to nastavit? A zaujima ma aj preco svietia nizko?
Dakujem
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Led svetla

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nemáš v interiéri tlačítko na reguláciu výšky svetlometov?
Ak sa regulujú automaticky, samozrejme sa dajú doštelovať priamo na svetle.
Otvor kapotu a zhora svetlometu, šroubovák so 6 hranom nadstavcom, niekde sa dá aj krížovým. Postaviť sa cca 2 metre autom na rovinu pred stenu a šteluj. Ale rovnako otočky na jednom aj druhom....

https://ibb.co/y8k6363
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Led svetla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Problém bude skôr snímač na náprave.
Ak nesníma polohu, svetlá budú svietiť do zeme
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa dreeevo »

Každý LED svetlomet sa dá nastaviť manuálne štelovacou skrutkou pre horizontálnu a rovnako vertikálnu polohu, takže bacha, čím budeš točiť. Koliesko na palubovke nehladaj, to platí len pre halogén. Automobilky často púšťajú autá z linky v stave, že to svieti buď do zeme alebo vypaľuje oči, lebo na regloskope robia lajdáci. A ľudia s tým potom jazdia 4 roky kým neprídu na prvú STK. Alebo im to na STK rozladia :) Ak sa ti svetlomety po naštartovaní pekne zreferencujú do nominálnej polohy, snímače zaťaženia na nápravách sú ok a svetelná stopa má rovnakú výšku tak pomôže len manuálne nastavenie.
balky231983
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.04.2007 14:06
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa balky231983 »

Doteraz som mal iba xenony, tak neviem porovnat. Ale to vyrovnanie svetiel (hore-dole) po nastartovani svetla neurobia
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa Moonshine »

Skús pozrieť príručku k autu, či sa tam niečo nepíše o svetlometoch....
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa dreeevo »

milanovanocnamora napísal: 15.03.2023 19:06
dreeevo napísal: 15.03.2023 18:20Koliesko na palubovke nehladaj, to platí len pre halogén.
Nie je pravda

Existujú lacné xenóny (napr. Rapid), ktoré nedosahovali svetelný tok 2000 lm takže nepotrebovali ostrekovače a aut. nastavenie sklonu.
Ten predpis poznám a kedže som svetlomety robil pár rokov v ČR tak ten uvádzaný biedne svietiaci lowecost xenon rapid je asi jediná výnimka, s ktorou som sa na eu trhu stretol, lebo všetky xenon a LED svetlomety išli výkonom cez hranicu maximálneho svetelného toku. Tu sa ale bavíme o normálnom svetlomete. Napr. Kamiq má dva druhy svetlometov - base a high projektorovú verziu, automatickú niveláciu má lebo svetelný tok je nad 2000lm ale povinné ostrekovače svetlometov už nie lebo škodovka si vydupala výnimku :) ale pokial si dobre pamätám dajú s dokupiť ako volitelná výbava.
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis - led svetla

Príspevok od používateľa laco210 »

Skodovka si vynimku nevydupala. Ostrekovace svetiel nenajdes ani u led svetiel mercedesu ci uz sa jedne o prve led inteligent light alebo multibeam led alebo digital light na novych. Xenon aj ked bolo ILS tak ostrekovac tam bol, led nema.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, minac a 57 neregistrovaných