Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samuel.dostal
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.07.2022 12:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa samuel.dostal »

Ahojte, mám tu ďalší problém so superbom 2.0 tdi BSS ...

Teraz keď na slovensku konečne začalo mrznúť som si všimol že auto pri studenom štarte hrkoce. Znie to ako keby to robilo vypínacie spojkové ložisko no po stlačení spojky zvuk pretrváva. Čo je ešte viac divnejšie tak po cca 2km jazdy alebo po nechaní zahriatia motora aspoň na 10 minút zvuk prestane a všetko funguje ako má. Rozvody boli menené 30 000km dozadu + na motore bola menená vačka, hydroštely, ventily, vstreky, turbo... Video posielam nižšie.

Odkaz na video https://youtube.com/shorts/9e275vUp7zg?feature=share (najlepšie to počuť na slúchadlách na konci videa)

Za každú radu vopred ďakujem
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Hrkotanie z motora za studena Škoda Superb 2.0 TDI BSS

Príspevok od používateľa fzubaty »

Kludne dvojhmota.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Podľa mňa je to úplne bežná vlastnosť dieslov v zime.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

a čo ojnične ložiska ?
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa tuninka »

no s príchodom zimy dostávajú studené motory zabrať.... a je rozdiel studený motor ak ho štaruješ pri 20°C alebo 10°C, alebo studený motor pri -5°C a rozdiel keď je vonku -15°C... takže možno ak sa oteplí, možno už bude mať normálny zvuk
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby som nahral ako ide hdi po naštartovani, tak ujdes... :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa seven549 »

samuel.dostal napísal: 09.02.2023 16:45

Teraz keď na slovensku konečne začalo mrznúť som si všimol že auto pri studenom štarte hrkoce.
mal si niekedy dizel?alebo je to prvy jazdeny dizel a prva zima.

ja v tom videu nepocujem nic nezvycajne len to ze sa jedna o jazdeny dizel ktory bezi za studena.klepe ako traktor uplne normalna vec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď ktorá ma už donútila prispieť.Musím sa ztotožniť na celej čiare.Ako to vidím ?!
Neskutočne zle nahraté,takto sa nahráva ruch ulice.Čo sa dá očakávať od takého záznamu ? že je to druhý vstrekovač ? ,alebo hrkoce hlavné ložisko v prevodovke ? Ani na štúdiových slúchadlách totiž nie je nič okrem toho čo bude na každej takej nahrávke takto urobenej,prd makový,ako píše seven.Druhá vec...keby na nahrávke niekto mlátil kolajnicu,môže normálny diagnostik pri zmysloch odporučiť čo teraz urobiť lebo to je jednoznačne toto....
Aby to nebolo že iba zpérujem zadávateľa,píšem skôr pre iných,ak už robíte čokoľvek,nerobte to ako keď serie a maluje. Z videom je zvuk,čiže vidím odkiaľ je zosnínaný zvuk. Držím to,nešermujem,počkám aj 10-15 sek v nezmenenej polohe kým sa pomaly plynulo premiestnim do iného bodu a zase držím a nemávam telefonom atd atd. Ešte aj takto to musí byť veľmi charakteristický zvuk aby sa z akou takou pravdepodobnostou dalo niečo napísať....že asi Ale na základe takých vecí sa neopravuje,lebo Janko Miško napísal lebo nemal čo na práci
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd:

Teraz s Tebou musím nesúhlasiť...
Asi si dlho nebol u lekára..
Dnes mu zavoláš, povieš, čo Ti asi je, ktora časť tela Ťa bolí...
A do hodiny máš recept v mobile... :40bd:

A takto to bude stále častejšie.
Jedina výhoda je, že mu nabudúce už nemusíš volať.
Lebo z oneho sveta sa nedovolal zatiaľ nikto.

Nieco podobne je aj s autami.
Niekto ma nejaký problém a prvé čo??
Správne, internet.
Správne nastudovany, nabitý vedomosťami z videa, či článkov príde chlapec, žena do servisu a úplne zotru mechanika...

Nech to nevidím na vlastné oči, neuverim.

No a gól bol, že chyba bola niekde uuuuuplne inde, tak ešte bol zákazník urazený a nechcel veriť, že je problém odstránený... :40bd:
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa tuninka »

:2f93: :300f: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš,že je svet viac než podivný je aj mne známe.Zo zákazníkmi sa stretám a samozrejme najprv počúvam ja.Pokiaľ by som nadobudol pocit že vlastne všetko vie čo treba robiť...je rozhodnuté,bude si to musieť urobiť sám.Ja mu iba pogratulujem pokiaľ využije služby internetu,je zdrojom velkých múdrostí aj sprostostí,nejdem sa prieť čoho je viac,ja v tom mám jasno.Hneď po prvom prípade (ak by sa stal) by som na vstupné dvere dal letáčik - v tejto dielni je iba jeden mechanik ! Naštastie to nie je potrebné.A či sa svet zbláznil alebo nie,nemení nič na tom že sa tým neriadim a ani nechystám.Kto chce hlúpymi cestami,ja mu nebránim,ale nepridám sa

K tomu lekárovi... lekára ktorý určí moju diagnózu po telefone nepotrebujem.Okrem vypísania liekov na tlak lebo mi dochádzajú.Ak mi niečo je,viem aké cesty vedú k riešeniu,telefon to nie je.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa lorak777 »

2-3 x som to pocuvol, nic tam nie je, preco by som sa strachoval...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 11.02.2023 10:49
Niekto ma nejaký problém a prvé čo??
Správne, internet.
Správne nastudovany, nabitý vedomosťami z videa, či článkov príde chlapec, žena do servisu a úplne zotru mechanika...
ale to sa musi robit.dnes ludom na aute zalezi viac ako kedysi.

kedysi gadzove mali auta koli panstvu.nepozeralo sa nanic co sa poskodilo zaklad ze to fungovalo a auta boli jednoduche.ked tak pozriem dozadu ako skoncili vsetke tie skodovky.vsetko zozrala hrdza a co niekde na nieco mechanik sahol to opravil ale dookola kopec veci v tom aute polamal.

a dnes je to iste.

mne staci ze pridem s autom napr ladit gemetriu auto mam vzdy povysavane ciste a po odovzdani hned reklamujem ze blato je snad vsade len nie na podlahovej gume.

daval som doplnat klimu musi sa odklopit plast v blatniku a kde skoncili 2 zo 4 srobiek?stratili by sa kebyze to nesledujem.

toto su tie chyby vzdy nejaka mala somarinka na aute chyba alebo sa ulomi.a toto vadi uz skoro kazdemu.a ked nemas v okoli servis kde to vedia spravit poriadne tak bohuzial sa kazdy poradi a dycha mechanikovi na krk.

---pretoze dnes uz niet z coho vyberat----

uz aj vymenu oleja treba sledovat aby mechanik nestrhal zavity na vypustacej srobke.a ci vobec tam da nove tesnenie na ten srob.-- neda lebo nemaju tak to radsej poriadne zatiahne. :2f93:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Také úkony nepoznám... :41c2:
Geometriu som robil naposledy pred cca 800.000 km, odkedy som zistil, že v servise mi ešte nikdy nenastavili aby niečo nebolo v červenom..

Stačí úplne v pohode dávať pozor na jamy, výtlky, alebo aspoň NEBRZDIT zbytočne, zbytočne nepridávat plyn s vytocenymi kolesami, odsledovať ci sa deru pneumatiky..., no a ok, netreba geometriu.. :)

Vysávanie auta, raz do roka musí stačiť, Veľká noc je coby dup... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb 2.0 TDI BSS - hrkotanie z motora za studena

Príspevok od používateľa oco13 »

Reč je o geometrii, tak ma napadla príhoda.
Synator (vraj) zaspal na dialnici a filcku povláčil po jarkoch. Auto jazdilo ďalej ale :42f8: nedržalo na ceste. Za dažďa sa už pri 50ke stávalo neovládatelné a bolo to o hubu. Takže? no jasné servis geometria nepomohlo , iný servis 3D geometria a nepomohlo :..: Už keď som hladal vrakovisko, lebo fakt to bolo na zabitie, tak ma napadol Milanko :o , skúsil som a socialne cítenie PANA mechanika sa prejavilo a filcka pristála jemu na dvore. Za dva dni zvoní telefon - máš to hotové. Došiel som s malým srdcom a auto fakt išlo ako keď vyšlo z fabriky a PAN mechanik zobral neuveritelných 20 eur :42f8: Nikdy potom ďalších 5 rokov filcka netancovala na mokrej ceste. A Milan mi k tomu povedal len tolko - pri takto starom aute netreba geometriu - len obyčajný meter a vedieť ako jednotlivé diely spolu súvisia.
A tam je pointa - dnešné servisy majú mrte mechanikov, ale súvislosti chápe len promile z nich. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok, tuninka a 65 neregistrovaných