BMW X5 E70 - sadze vo vyfuku

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW X5 E70 - sadze vo vyfuku

Príspevok od používateľa seven549 »

pogo-roll napísal: 18.07.2022 13:29 otazka znie co znamena v pohode ...islo len o porovnanie ...u TDCI bez filtra ma sadze netrapia kym to prejde cez EK a nedymi to, nebudem do toho zasahovat ... ale to je uplne ina tema
tak aby som napisal pravdu.to auto hoci je uz stare mondeo mk3 2.2 tdci st,bolo vzdy udrziavane lestene zivene na origo dieloch a jazdi dodnes len dialnice 90 percent jazd 1260km cesty na jeden trip.pretoze novsi model z roku 2014 titanium x 2.2tdci + dpf ma cez 330 000km a chcem ho trocha usetrit koli nedostupnosti dobrych aut s malo km.a ja neviem co bude koli tomu bordelu vo svete,co sa teraz za posledne 2 roky deje.tak rozkladam km na 2 auta.a jazdim teraz tym starym mondeom.

v pohode je to ze vyfuk nieje cierny od sadzi.potiahnutim prsta je trocha vidiet ze tam nieco je ale nie tak zeby som prst nemohol utriet do rifli.raz bol ked pri 408 000km padlo povodne egrko a zabilo to sadzou aj variabilitu turba.sanie sa cele vycistilo aj nasavanie v hlave valcov aj tycky ventilov zvysok uz docistili dialnice.vsetko sa vratilo do normalu.

ja osobne by som dal tie vstrekovace na test co to ukaze neni to draha vec.ukazu mi ako bezia,prasia naftu a kolko im este priblizne mechanickeho zivota ostava.a robil by som to u kazdeho auta co ma uz 250 000km.hoci jazdi len dialnice.a chodim osobne autom len do firmy kde to testuju a opravuju.lebo maju na to vercajg + v sufliku diely,napr podlozky pod vstreky alebo u tdi pd sa rovno vzdy hned kontroluju,frezuju dosadacie plochy + no a skusenosti ako to vybrat.

take ze servis to vyberie a posle na test neberiem.alebo mi zavolaju ze nemozme povolit vstrekovac,zhavic.no a zbytocne sa plati posta robota a caka sa tyzden.

ked idem osobne na dohodnuty termin v ten den doobedu aj autom odchadzam.

pre ludi co chcu vediet ako sa ich auto ma,je lepsie si kupit vlastnu diagnostiku -- stoji to nejaky peniaz ale je to dobry pomocnik--od nejakeho predajcu diagnostik na sk alebo cz je tam aj navod co to dokaze vidiet a ako co pozerat.ako napr televizor.stacim na ovladaci gombik a v navode je co to spravi.dnes su tie diagnostiky dostupne ako prd.a aj predajca poradi.

dovod ---servisy maju kopec roboty a ti co robia dobre svoju robotu maju aj dlhe cakacie terminy.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: BMW X5 E70 - sadze vo vyfuku

Príspevok od používateľa pogo-roll »

no jasne ze ked planujes si auto nechat co najdlhsie tak sa o to oplati starat a netrapi ta kolko to stoji casu a penazi ... u mna je to tdci skor na dojazd ked klakne tak klakne predavat sa to nebude posledne roky viac stoji ako jazdi ...prevadzku to ma hroznu dialnicu to nevidelo cele roky :40bd: ale zatial ide a musi sa mu uznat ze to bolo za celych 16rokov velmi spolahlive auto s minimom investicii ...keby tak vsetky vydrzali ...

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozoD. a 5 neregistrovaných