Škoda 120 - AC pumpa

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Škoda 120 - AC pumpa

Príspevok od používateľa fidziii »

Ahojte, mám škodu 120 , reparujem ju a chcem si ju nechať ako veteránika. teras som repasoval AC pumpu, celu som ju rozobral, vykupal v benzíne a dal novu membránku. ked som ju poskladal tak som zistil že po stlačení sa nevracia tá páčka na ručné čerpanie hore, ale myslel som že je to preto že tam nieje olej a je velké trenie.... ale ono sa to nevracia ani po zamontovaní, už som mal aj motor zo 5 minut pustený, a stále sa to nevracia, čím to je , je to normálne ? ( obe pružinky sú tam ) A ešte je tu jedna vec , pretekanie, dal osm nové tesnenia a zištil som že na kraji dvojitého tesnenia je už kusok pretečené, dá sa s tým dačo robiť ? Ďakujem :)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ani z jedným nespravíš nič...Jednoducho je už vekom a teplotami zdeformovaná...Musel by si dať novú...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vsak to mas primitivnu mechanicku vec. rozober, pozoruj, rucna paka zabera podla toho v akej polohe je membrana resp poloha vacky
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

respektíve vždy je tam určitá poloha kde ešte aj zaberá ručná páčka ak je aj membrána stiahnutá dole od pohonu vačky ale to je možno tak 1/4 1/5 takže to sa javí akože neťahá . Má na to vplyv aj hrúbka izolačnej podložky a tesnení. čím je pumpa viac dnu tým je ten pohyb ručnej páčky menší. Inak ak ti slzí olej že máš zdeformovanú dosadaciu plochu tak treba to zatesniť silikonom a máš pokoj.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

sbf napísal:vsak to mas primitivnu mechanicku vec. rozober, pozoruj, rucna paka zabera podla toho v akej polohe je membrana resp poloha vacky
Ale ja riešim to že predtým ako som to reparoval tak sa tá páčka postlačení vždy vrátilka sama naspeť, do hornej polohy, a teraz sa už nevracia ani ked je prázdne karbo. A neviem ako to má byť originálne, že či sa má vracat alebo nie , lebo predtym sa mohla vracať sama kvoli napr netesnej membránke :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Principiálne mohla ale aj nemusela záleží od vnútorných pomerov trenia medzi dielmi čerpadla páška sa sama celkom hore nevráti čo si tak matne pamätám onehdá dávno....vždy tam bola taká zacvakávacia poloha hore že ju bolo treba ručne zdvihnúť do vodorovnej polohy...
Vačka a pracovná páčka vnútri a aj ručná páčka na boku robí pri práci sací zdvih membrány a pružina pod membránou výtlačný . A ručná páčka na boku sa môže javiť ako že nezaberá ak je plný karbec a zavretý plavákový ventil a natlakovaná časť výtlačného potrubia a teda membrána je v dolnej polohe . Vyber čerpadlo von z bloku a vyskúšaj funkčnosť cez hlavnú páčku (vnútornú) poháňanú od vačky. ešte môže byť problém v niektorom ventile či sacom alebo výtlačnom že ostáva zaseknutý a čepadlo neťahá palivo z toho dôvodu.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

čerpadl opalivo tahá, len tá páčka sa envracia vobec, ani do tej polohy pred tým zaštuknutím, proste zostane vždy tak ako ju dám :) jasnačka ,musím to rozobrať a kuknuť to :)
henoxc
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 10.11.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henoxc »

nic to bolo treba rozobrat tam sa enda inak svietit..
Foly13
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.02.2008 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Foly13 »

Ahojte, mozno trochu mimo tému, ale upratoval som garáž ešte po dedkovi a našiel som tam 2 AC pumpy na skodu 120 pravdepodobne nové.
Ak by sa niekomu zisli , dajte vediet podarujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný