Skoda Fábia I - LED parkovacky a zmena svetiel

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maxon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.03.2017 19:18
Zdieľať na Facebook

Skoda Fábia I - LED parkovacky a zmena svetiel

Príspevok od používateľa maxon »

caute maniaci :) chcel by som vymenit na mojej fabke vsetky svetla za nejake ktore su co najblizsie ku xenonom :) vymenit by som chcel iba parkovacky za LEDkove ale neviem ake su povolene nikde som sa nejako presne nedocital :) dalej H7 a H3 by som chcel dat tieto http://www.autosvetla.sk/HALOGENOVE-ZIA ... C-d327.htm a do hmloviek v narazniku tiez H3 by som chcel dat nejake ktore su do zlta a su najvhodnejsie do hmloviek (Night Breakery nejake ?) tak by som potreboval rady ci su naozaj ledky v parkovackach povolene a ked tak ake ? a zhanam aj ktore by boli najlepsie svetla do hmloviek :) tak isto chcem prehadzovat aj vnutorne svetla a SPZ za ledkove jedine ktore necham tak su zadne svetla tam samozrejme neni co menit :) tak by som rad chcel vediet co je a co nieje povolene :) za rady vopred dakujem :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dôvod tvojich špekulácií?

Hentaké žiarovky značky Powertec by som nekúpil ani keby čo bolo, jednoducho nikdy nekupuj neoverenú značku a za overenú považujem Philips, Varta, Osram,...
Lebo je inak možné že za mesiac bude po nich

Inak aby si tomu rozumel bielejšie svetlo neznamená že vždy vidíš lepšie, niekedy to je prave naopak. V zhoršených podmienkach = hlavne mokrá cesta a tma budeš vidieť horšie ako s klasickými žiarovkami so žltým nádychom (teplota farby 4300K).
Aj ludia čo majú xenony dávno prišli na to že najlepšie sú práve xenony 4300K a nie nejaké biele/namodralé 6000K či nebodaj ešte viac modré
maxon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.03.2017 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxon »

viac sa mi to paci ako klasicke ziarovky a v noci viem ze to je horsie za dazda jazdim par krat aj na aute ktore ma xenony a praveze ked idem vnoci klasicke ziarovky ma doslova uspavaju kdezto pri belsich sa mi aj lepsie soferuje a neunavuje mi to tak oci ako klasicke zlte (nosim okuliare) ale v podstate je to skor preto ze sa mi to viac paci
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Chlapče, nevyhadzuj peniaze na kokokotiny. Radšej si kúp kvalitné pneumatiky.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

radsej si tie peniaze odloz alebo uzi inak... voz sa lacno kym mas na to auto, casom pochopis ze taketo investicie do takych aut nemaju vyznam
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

nespekuluj zbytocne , ja osobne som mal osram nightbraker ,boli drahe ako svina a jedna mi vydrzala 9 dni a druha potiahla este 2 a konec , vyreklamovat nechceli pretoze udajne ja mam chybu v aute , zaujimave je ze klasicku ziarovku motorcraft som nemenil uz viac ako dva roky . Ten xenon efekt ti je na milu rit a ajtak z toho neurobis xenon. radsej si kup klasicke ziarovky do zasoby ,
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pripojím sa poznámkou k tým parkovačkám a drobným svetielkam pri SPZ a v interieri.
Ver tomu že to je nezmysel meniť za nejaké ledky, okrem prípadných problémov sa od toho nedá nič čakať. Podstatné je aby vždy keď majú aj svietili, to je dôležité, energiu na ich výmenu venuj niečomu zmysluplnejšiemu.
A konečne u parkovačiek aj osvetlenia značky môžeš pri nejakom iniciatívnom policajtovi čakať pokutu a zadržanie osvedčenia, pretože tam každý ľahko vidí že to nie sú žiarovky, s ktorými bolo to auto schválené do prevádzky.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Fábia I - LED parkovacky a zmena svetiel

Príspevok od používateľa seven549 »

maxon napísal:caute maniaci :) chcel by som vymenit na mojej fabke vsetky svetla za nejake ktore su co najblizsie ku xenonom
to nedas nicim xenon je xenom.tie h7 powertec modre sklicka to je hobby ziarovka s tym na cesty ani nechod.kup si osram nightbraker vela ludi na to nadava ze prd vydrzia ja to davam od roku 2004 a rok drzia.parkovacky osvetlenie spz mozes mat ledku ale musi to mat svietivost+farbu svetla bielu nie lacak ledka co svieti do modra.a hmlovky nechaj tak.maju naprd konstrukciu paraboly nespravis s tym nic.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

za night braker by som nedal ani cent , a za tu cenu si ich moze osram strcit do riti, ja som tan ani tu plus svietivost nepostrehol a to som mal vtedy nove svetla origo a aby mi ziartovky nevydrzali ani mesiac to je smutne ,,, zaujimave je ze mi klasicke svietia auz 2 rok
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Nedavno som kupoval PHILIPS H4 X-WhiteVision60/55W za 20e z Alzy. Na parkovisku v noci svietia celkom pekne bielsie a silnejsie ako klasicke, ale na ceste nemam oskusane. Ludia ich celkom chvalia tak neviem. Mozno dobra alternativa k OSRAM NightBraker
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal:za night braker by som nedal ani cent , a za tu cenu si ich moze osram strcit do riti, ja som tan ani tu plus svietivost nepostrehol a to som mal vtedy nove svetla origo a aby mi ziartovky nevydrzali ani mesiac to je smutne ,,, zaujimave je ze mi klasicke svietia auz 2 rok
tebe nevydržali ale to si jeden z mála užívateľov.mohli v sklade pri preprave alebo ako skúšajucemu sockarovi spadnúť na zem a už je zle.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Ja som sa raz nechal nahovoriť a kúpili sme si traja H.O.D. 100W xenon bulb, stálo to skoro 20e sada s keramickými konektormi a s modrými W5W parkovačkami. Ja H7 na ibizu kamaráti H4 a asi H3. Svietilo to krásne, skoro ako xenon. Ale keď za tmy bola mokrá cesta bolo to horšie ako pôvodné. Najskôr odišla kamarátovi jedna H3, potom mne jedna H7 asi po pol roku, tak som kúpil na pumpe H7 xenon light 2ks sada za asi 10e svietili tak isto ako tie za 2e..úplne zbytočne vyhodené peniaze..jazdil som ešte pár týžďou dvojfarebný, potom odišla aj druhá. Tomu s H4 svietilo, kým nepredal auto.. odvtedy mením tak raz za pol roka, keď vyhorí, dám najlacnejšiu z pumpy a už neriešim somariny. Tie parkovačky po čase začali slabo svietit a cez den na STK to takmer nebolo vidno, išli tiež do koša. :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní