Fólie na predných svetlách

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

barneystinson
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.03.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Fólie na predných svetlách

Príspevok od používateľa barneystinson »

Chcem sa opýtať na tento "úžasný" výmysel ktorý začali používať mladý tuzeri na dvojkových a trojkových vw autách a im podobných superšportových strojoch. To akože je nejaký ich druh povolený na predných svetlách? Ja som väčšinou našiel iba samé nehomologizované. Kde sú teraz tí naši pomáhať a chrániť?Trávim za volantom takmer každý deň od rána do noci ale pohľad do oprotiidúcich svetiel s touto úžasnou fóliou je ešte horší ako do dorobených xenónov, nakoľko zistili, že je možné dostať všetky farby dúhy.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem o com tu pises, este som sa s niecim takym nestretol, avsak ak som dal do google "folie na svetla" a dal obrazky, tak je tam zmes vsetkych aut, bez nejakej prevahy jednej znacky. Ak mas s tym problem a niekto ta oslnuje/oslnil, tak by si si mal splnit svoju povinnost a zavolat na bezplatne cislo 158, kde ich o tom mozes informovat, dat podnet.
Inak, a ty mas svetla nastavene poriadne? Neoslnujes?
Kolko myslis, ze sa stane dopr. nehod koli tomu, ze tam niekto nalepi daku foliu? Osobne si myslim, ze ani jedna.
Ked jazdis casto do noci, skor by ta malo trapit, ze chodci nenosia refl. prvky za znizenej viditelnosti, lebo koli tomu je nehod behom roka dost a urcite ich stretavas bezne, denne, po x kusoch...
Ked uz je rec o foliach. Som mimo SK a denne stretnem niekolko aut, ktore maju folie aj na prednych bocnych oknach. Mozno dakedy aj na celnom. A cuduj sa svete, ziaden kapitalisticky policajt to zjavne neriesi. Taktiez tu nieje problem stretnut auto s HID-kami, no a nik ich neriesi.
majoslav1996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20.05.2015 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majoslav1996 »

Folie na oknach su jedna vec, fólie na predných svetlách sú vec druhá. Navyše znižujú viditeľnosť svetiel. A ak je fólia velmi tmavá tak porušujú zákon tým že nesvietia tak ako by mali
Citroën Berlingo 1.6i 80kW 2005
Hyundai SantaFe 2.4L 128kW 2012
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných