Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mponcho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.03.2008 11:34
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa mponcho »

Dobrý deň, mám Citroen Jumper L3H2 z roku 2016 s motorom 3.0 Iveco 130kW nájazd cca 360000.
S autom som maximálne spokojný, je to už niekoľká takáto dodávka u nás. Najazdím ročne okolo 30000km. Momentálne ma však začína trápiť hrdza a všeobecne zlý lak. Na sedemročnom aute prakticky nie je panel, ktorý by bol v poriadku. Má význam dať toto auto prelakovať? Je tu niekto, kto by to vedel dobre spraviť, prípadne by ste mi vedeli niekoho odporučiť? Ďakujem
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samozrejme, že ma to význam.
Ved to auto vydrží 700-800.000 km ako nič, len treba okolo 400-500.000 vymeniť olejové čerpadlo, pre istotu.
Diel stojí tuším 100€, na dodávku určite lacnejšie.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa fzubaty »

je to na zváženie. tá hrdza je tam o 2 roky späť.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oplatí sa to , a najlepšie keď to urobí nejaký pedant. Kamarát ma tiez podobný ročník , s rovnakým motorom , asi pred dvomi rokmi ju komplet prestriekali ale dali ju na šedú metlu, kúpil alu disky , dal rám aj zapísal , naslapy , prídavné svetlá , a prerobil ju na luxus karavan , všetko zapísané . Ma síce DUCATO ale je prekrásna ťa dodávka , narval do nej dobré prachy ale si ju robil pre seba na dlhý čas .
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa pavilion »

Smutné je že auto má iba 7 rokov a lúpe sa farba.
Dnes vyrobené autá skoro nič nevydržia, mám dodávku ktorá má 22 rokov a ešte je na nej originál metalíza, aj ked miestami sa už lúpe lak stále je v dobrom stave, žial toto sa o nových povedať nedá.
Bol som si pozrieť novú dodávku, kde som sa dozvedel že ani nové nie sú ako bývali kedysi, proste šetrí sa všade ako sa dá.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pavilion , čo sú aj nové v metle.tal vydržia bez problémov , ale čo sú len v základoch ,biela ,červená ,modrá tak pri Jumper,Ducato, boxer.vydrzia h.ovno sú to nejaké eko vodné alebo aké farby , zaujímavé je že master 2008 v zelenej sa nám nelupal
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumper - prelakovanie dodávky

Príspevok od používateľa pavilion »

miroslav114 napísal: 08.08.2023 00:04 Pavilion , čo sú aj nové v metle.tal vydržia bez problémov , ale čo sú len v základoch ,biela ,červená ,modrá tak pri Jumper,Ducato, boxer.vydrzia h.ovno sú to nejaké eko vodné alebo aké farby , zaujímavé je že master 2008 v zelenej sa nám nelupal

Nuž čo ktomu dodať, mám známeho ktorý má dodávku Peugeot Boxer L3H2 cca 3 ročnú v šedej metalíze a žial sa už miestami olupuje farba.
Neviem čím to je ale vôbec sami to nezdá žeby sa to nejako menilo k lepšiemu, ako som už písal mám dodávku Fiat Ducato ktorá má 22 rokov a vyzerá na svoj vek oproti tým čo vidím teraz skvelo, škoda že len výkon chýba inak by som ani po nových nepozeral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 48 neregistrovaných