Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa mickey21 »

Zdravím majstri, kúpil som fiestu 2010 a má kozmetické chyby krásy a to, že pod zadnými dverami na tej hrane sa odlupuje lak aj s farbou, vyzerá to ako od kamienkov, ale je to forďácka špecialita, že ten lak tam je na nič. Chcem to opraviť, lebo to vidieť, nieje to pekné a aby sa to nešírilo nejako, nechytila hrdza tam.
Ten povrch je už taký zrnitý, nieje to hladké, neviem, čo s tým.
Či to len nejakou sadou zatrieť, alebo to treba zbrúsiť, ale bojím sa, že mi odtieň nesadne, keďže auto má už nejaké rôčky a nechcem, aby tam boli nejaké machule.
Alebo to mám lakýrnikovi dať urobiť, ak by ste vedeli, čo by to tak mohlo stáť.
Foto prikladám aj keď skresluje a je to vidieť viac.
Ďakujem za rady :300f:
Obrázok tu https://uloz.to/file/d5Xbu8MKbjm1/fiest ... ZkomIKMGLk
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ak ti to dobre namiesaju farbu tak to spravis aj sam .... ale ak si to nikdy nerobil podla mna to nedopadne uplne podla predstav lol je to zase len v malom rozsahu tak by to snad nemuselo vadit ... myslim ze by si mal pristavit auto aby farbu namiesali presne podla odtienu nakolko po tych rokoch moze byt ta farba trochu vyblednuta.... ak to chces mat dokonale tak len profesionala s pistolou ktory to vie robit typujem ze do 200e by to mohol spravit
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som si zvykol na taketo dat namiesat farbu do spreja za 20e a bud to kus prebrusit nech to nie je vyjamkovane ale niekedy som to ani nebrusil len odmastnil a zafukol do stratena [netrafenia odtiena by som sa v tomto pripade nebal vobec] a potom bezfarebnym lakom znova. Robota na pol hodinu a vysledok v pohode ak nejde ozaj o vladnu limuzinu.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ak je toto jediný tvoj problém s autom, tak môžeš kľudne spávať :d :D V roku 2008 som kúpil BMW E46. Po pár dňoch mi nejaký pablb ošuchol zadný blatník (na rovnakom mieste, len oveľa viac), čím mi spôsobil neporovnateľne horšie poškodenie, než máš ty. Ako človek pohodlný, povedal som si, že to budem riešiť, keď to začne hrdzavieť. No a nezačalo dodnes :d :D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa wilz »

Pripájam sa k predrečníkovi, nevieš kedy sa ti stane niečo horšie. Kvôli takejto drobnosti nemá význam prelakovávať celú oblasť, by som to riešil len lokálnou opravou, buď takým opravným perom, alebo ak sa nenájde také so správnym odtieňom, nechať si namiešať u predajcu lakov 1-2 dcl farby a jemným štetcom to vyspraviť. Dobrý predajca vie namiešať farbu aj s ohľadom na vek auta.
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa mickey21 »

Chlapi díky za rady, ja som to na tých fiestách videl presne na tom mieste, že sa to šúpe aj 2cm sa ošupalo dole a po celom tom ohybe, nevyzeralo to dobre, len nech mi to nekole oči. Tiež to chcem len lokálne opraviť nejakým perom najlepšie, ale je tam celá tá štruktúra toho laku poškodená, drsná a keď to len nejako zapatlem, tak sam bojím, či to nebude pokračovať. Proste to zastaviť hneď. Druhá vec je, že neviem komu ísť, aby mi namiešal presnú farbu na auto. Som zo ZM, už som mal s iným autom problém a nevedeli mi namiešať farbu s ohľadom na vek auta, proste mi dal farbu podľa vin a samozrejme odtieň bol iný.
Tak ak by ste vedeli o niekom v okolí zm, Nitra, bol by som rád, teda ak admin dovolí a nieje to reklama. Díky :300f:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa tej fotky to nevyzerá, že by sa malo jednať o koróziu odspodu, že by sa lak tzv. vzdúval od plechu, keď píšeš o hrbolatom laku.
Ukáž to niekomu, kto má s takým niečím skúsenosti, aby ti povedal či je plech pod lakom zdravý alebo nie. To často býva že na prahoch bola pri výrobe auta pred vrchným lakom nanesená taká hrbolatá pružná vrstva, aby lak lepšie odolával odletujúcim kamienkom od kolies.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa seven549 »

mickey21 napísal: 23.02.2023 01:18 pod zadnými dverami na tej hrane sa odlupuje lak aj s farbou, vyzerá to ako od kamienkov, ale je to forďácka špecialita, že ten lak tam je na nič.
to nieje specialitka auta ale auto ma teliatko majitela ktory asi zrejme ma auto prvy krat v zivote..tie miesta ma obite snad 90 percent aut na slovensku pretoze v zime mame na cestach sotolinu.,lebo treba si tam nalepit foliu ako to maju napr skodofky.

a treba upozornit aj lakyrnika ze ak ti to po lakovani neprezije 1 zimu bez obiteho miesta tak to budes reklamovat :40bd:
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa mickey21 »

Seven, auto je preč, takže je po probléme, ale aj tak to určite nemá 90 percent áut. A teliatko si sám. Odpoveď hodná teplákového IQ. Nuž aj pre takých svieti slnko.
Ja som mal viacero áut aj firemných, ani jedno to nemalo. Ano, boli aj fólie, ale prejdi sa po parkovisku a pozri sa na fordy, čo majú 12 rokov a viac, aj tieto fiesty, vídam to denne, že to tam je obité a potom sa to ošúpe presne na tom mieste celý ten ohyb. Všetky to majú, z výroby....
Naposledy upravil/-a mickey21 v 25.02.2023 14:53, upravené celkom 2 krát.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven , ma to aj Mondeo Mk4 od výroby , nám to aj na talismane od výroby ,Megane 2 cc , ix20 ,tucson takže to majú všetky autá v mojom dvore okrem liazu
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta - odlupujúci sa lak s farbou na aute

Príspevok od používateľa seven549 »

mickey21 napísal: 23.02.2023 01:18 Zdravím majstri, kúpil som fiestu 2010 a má kozmetické chyby krásy a to, že pod zadnými dverami na tej hrane sa odlupuje lak aj s farbou, vyzerá to ako od kamienkov, ale je to forďácka špecialita, že ten lak tam je na nič.
kupit auto z roku 2010 v roku 2023 a cakat ze to bude ako nove kto je tu teliatko?skoncilo to ako???? jaj auto je uz prec predane.na buduce si kup take co nebude obite.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomket11, tuninka a 61 neregistrovaných