Docasna esteticka oprava diery v prahu

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa seven549 »

je to tvoje auto a tvoje rozhodnutie.len ty vies ake mas s nim plany.

ja mam doma aj 30 rocne auto a dodnes funguju 3 zdvihacie miesta.jedno povolilo strhlo miesto kde sa dava pocestny zdvihak v pripade defektu{servisne zdvihacie miesta dodnes pevne ako kamen} ale uz sa na tom pracuje pretoze to auto si nechavam na cely zivot.nezalomilo prah len strhlo nejaku pasovinu od podlahy auta.skryte-- pasca --miesto.mozno som aj prvy komu sa to stalo,pretoze chovat take auto 30 rocne v mechanickom stave jazdenia po nemeckom autobahne kludne aj 200km/h ,automobilka nepocitala ze vobec dozije.a tiez je to na slnku nejaka bordovo svetla farba.moj lakyrnik sa s tym dost namakal aby chytil vzdy odtien,aby nebolo poznat 30rocnu farbu,co boli striekane casti karoserie kolli nesikovnym na parkovisku.80 percent farby karoserie dodnes povodna z vyroby.a aj dnesnu noc vonia pocacie ktore je momentalne vonku.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa patotn »

pasku mozes kupit aj priesvitnu
https://www.obi.sk/lepiace-pasky/pattex ... /p/3041951

odporucam ti dat do velkej striekacky alebo do rozprasovaca
bezoplachovy odhrdzovac a nastriekat cez dieru do prahu
najvhodnejsie dat auto sikmo,napr na kopec aby sa odhrdzovac
dostal do celeho prahu
prednou castou hore kopcom,dat odhrdzovac
a potom dat opacne,prednou castou dole kopcom
a znovu dat odhrdzovac

ak by pasku bolo vidiet tak sa to
da trochu zamaskovat ze to zastriekas
sprejom ktory bude mat podobny
odtien ako auto
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja by som vystrihol kus plechu ako záplatu , pod to silikón aby sa tam nedostala voda , soľ a podobný bordel nanitovat to riadne a nastriekat krúpy po oboch stranách prahov a nič nebude vidieť a bude to z časti chránené. Na montážnu penu zabudni , kamarát nastriekal do prahov Felicie a krásne ich vytlačilo . Ja mám doma co2 a aj argon zváračky tak by som si vedel pomôcť sám ale pri tebe by som riešil nitovanim a nie páskou čo je cigánska robota
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa metamor »

neviem ake auto mas ale ked je to zhnite tak ze ti tam hever spravi dieru tak by som to vobec neriesil lebo vsetko to su len vyhodene € zbadas ked ta niekto nabura z tej strany a budes mat to stastie prezit to. Taky voz patri do srotu a nie na cesty pokial to nie je veteran alebo nieco zaujimave comu sa oplati povenovat a spravit to riadne. Nicim to nezachranis.Za pur penu sa ruky lamu,pod paskou ostane voda najlepsie je nehat tak ako natecie tak vytecie a ked dojde na robotu tak sa to spravi naraz cele nanovo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

miroslav114 napísal: 04.12.2022 10:43 . Ja mám doma co2 a aj argon zváračky
Nie je zvaračka tá istá a menia sa len flaše? teoreticky by sa dalo aj Tigom, ale kto by sa trápil . Videl som dokonca aj jednostranné bodovačky. Metod spajania kovov je vela.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Sú aj kombi mašiny ale ja mám profi mašiny ktoré sú zvlášť , TIG mám Froniusa Transtig,Kemppi Minarctic , Omicron Gama , merkle . Co2 mám kemppi minarcmig , jednu neprofesionálnu Einhell ,. MMA čiže elektródu mám Froniusa Transpocket , ewm . S profi masinami sa zvara potrubie v Nemecku a neprofi mám len keby som niečo potreboval doma zalepiť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja robím so slovinskými Varstroj, neviem či sú dosť profi, ale varia 24/7, 365 dní v roku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Varstroj je dobrá mašina , mal som ju aj ja ,no pred rokmi som ju daroval strýkovi , nakoľko nemám nafukovací dom a kupoval som Kemppi a žena už aj tak pinda a to ešte keď donesiem domov plný príves náradia domov nakoľko sú Vianoce a mesiac budeme doma tak to nenehavam v robote .
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa Qcko »

Najľajšie aj najrýchlejšie je prelepiť to celé tzv. duck tape (páska z amerických filmov :D ), kúpiť sa dá aj v Tescu. Dať 2 vrstvy pásky kľudne po celej dĺžke prahu (dá sa kúpiť aj čierna) a buď pretrieť farbou (čo v tomto počasí nemusí byť moc ideálne), alebo kúpiť vo farby - laky 1 plechovku asfaltu v sprayi, nalepiť pekne na prah papierovú pásku a prestreknuť celú dĺžku. Do jari to vydrží a bude to vyzerať ako opravené (STK atď)...
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa Qcko »

Robil som to tak na 4 autách a všade to držalo aj fungovalo krásne... :zg282:
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa Qcko »

Držala na prahu a drží aj farba na páske, odskúšané s Alkytonom a aj so Sprayom Body (ľudovo asfalt). Vydrží to cca 3 mesiace, potom sa začne farba z pásky odlupovať a opadávať, ale ako rýchle riešenie na mieste to mám odskúšané.

Osobne si myslím, že práve "lepivosť" alkytonu pomôže aj páske vydržať na mieste, ale to neviem posúdiť, ešte som neskúšal samostatnú pásku, v tom ani nevidím nejaký zmysel.

Beriem to ako výhodu aj v tom, že to práve dlho nevydrži, pretože majiteľ je nútený si to dať poriadne opraviť, pretože zas niesom zástancom takýchto "vylepšení".

Ak by som našiel foto ešte, tak som si takto "vylepšil" blatník na VAZ 2104 a vydržal celé leto a jeseň kým začala farba zliezať.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Docasna esteticka oprava diery v prahu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ta paska tam bude drzat, dokonca aj farba na nej, farba bude drzat vsade, aj na tych paskach co maju leskly akoby hlinikovy povrch len treba vediet ako na to, co dat ako podklad a treba postupne, najskor len jemne zaprasit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných