Škoda Octavia - oprava prahu

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radinno
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06.04.2010 17:25
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia - oprava prahu

Príspevok od používateľa radinno »

Pozdravujem. Rád by som sa informoval ohľadom tmelu, ktorý je použitý na spodnej časti prahov. Mam poškodenú tu ochrannu vrstvu tmelu a po čase sa pod ním ukazuje hrdza. Chcel by som sa informovať aký tmel je vhodný na opravu respektíve najlepšie kde by sa dal zohnať originálny tmel čo dávajú na linke. Aj či je potrebné dať nejaký plnič, alebo základný náter pod tmel, keďže je tam už hrdza. Je to len malé miesto na spodnom falci prahu. Auto je OCTAVIA 3 (2016). Ďakujem za info :hero:
Prikladám obrazky.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: AKO OPRAVIŤ OHRANNU VRSTVU NA POŠKODENOM FALCI PRAHU

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozeram, ze problem nie je len samotny falc, ale olupala sa Ti farba aj na prahu. Fotky nie su kvalitne. Hnije to zvnutra?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: AKO OPRAVIŤ OHRANNU VRSTVU NA POŠKODENOM FALCI PRAHU

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ozaj to nevidieť dobre,ale vyzerá to na typické poškodenie spôsobené idiotom v dielni kde už chýbajú na zdviháku gumenné ochrany,prípadne blbým pneuservisákom čo použil malého krokodíla rovno pod prahom a tiež bez ochrany.
Ako odstrániť ? Potiaľ je to jednoduchý proces kým miesto nenapadne hĺbková korózia,alebo je tak dobre prístupné že sa hrdza ide prakticky bezo zbytku odstániť.Odstránenie oddelujúcich sa starých materiálov je kľúčové.Ideálne do čistého kovu,potom je to už iba vec ochoty kupovať dobré veci ako antikorozívny základ ideálne dvojzložkový podklad aj vrchný náter.Na danom mieste nie je nutnosť použiť plnič.Odeálne je ale miesto lokálne doplniť o ochrannú vrstvu plastizolu a prestreknúť bázou metálu a vrchným lakom.Kto tu a teraz popočítal koľko je to jednotlivých krokov a nutných zložiek,musí okamžite vedieť že to sám doma robiť nebude v dostatočnej kvalite.Pre dielňu je to iba otvorenie príslušnej pixle a odliatie materiálu za štamperlík,všetko potrebné má.Majiteľ sám nie,jednoducho preto lebo tak malé množstvá jednotlivých zložiek nevie kúpiť.Ak k tomu pripočíta len výbavu štetce čistivo odmastovače,pásky,zakrývací materiál...tak to proste urobí ako vie a nie ako by sa žiadalo.A tie snímky ukazujú ozaj malé poškodenie,reálne majú autá prahy vo velmi zlom stave úplne bežne.Ale či to je maličké alebo veľké,treba viackrokový postup a to je čas a tu ho ide ozaj statočne kým to prejde všetkým potrebným.
radinno
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06.04.2010 17:25
Zdieľať na Facebook

Re: AKO OPRAVIŤ OHRANNU VRSTVU NA POŠKODENOM FALCI PRAHU

Príspevok od používateľa radinno »

Zdravým. Nie nelupe sa farba na prahu. Zatiaľ je celý prah v poradku. A ano to poškodenie je spôsobené od zdviháku, konkrétne urobili mi to v škodovke auto som kupoval uplne nove a chodil som tam. Vsimol som si to až po mesiaci keď mi prezuvali pneu na tuto sezónu. A teraz som nechtom trochu otvoril tu prasklinu a videl som že na tom kúsku plechu je hrdza. Tak určite pojdem tam že či to budú ochotní dať do poriadku či nepovedia že to sa im neoplatí. V pripade odmietnutia som si vravel že si to opravím sám. Tak som sa obrátil na vás o rasu ake materiály by bolo vhodné použiť. Neviem ako vložiť foto aby ich zväčšilo po kliknutí na nich.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: AKO OPRAVIŤ OHRANNU VRSTVU NA POŠKODENOM FALCI PRAHU

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je problém dať presné názvy jednotlivých zložiek,ja som nepísal náhodou že sa nedajú kúpiť v extra malých baleniach.A na tak malé poškodenia sú to náprstkové množstvá.Minulý týždeň som riešil priateľovi z detstva hranu nad čelným sklom.Tak ..vedľa práce ktorú človek robí sa tomu venuje x stokrát vždy 10 minút práce a pol dńa státie,potom ďalší krok.Bol nesmierne prekvapený že čo všetko je s tým spojené kým sa do prístreku urobí strecha a zase je to krásne auto.Ja tvrdím ...nezaplatíš.Je to možné iba priateľovi a zadara že si zaplatí iba za samotný vrchný lak 15 e.- Samozrejme dá sa doma...systém zapatláš ako vieš.
radinno
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06.04.2010 17:25
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia - oprava prahu

Príspevok od používateľa radinno »

mhlavaty vedel by si mi poradiť tie názvy? Zajdem do škodovky či to budú ochotní opraviť. Keby, že budu veľmi špekulovať tak si to opravím sám. Môžeš aj do sukromnej správy ak nechceš až tak verejne. Pozeral som na internete tie tmely, anechcem objednať nejakú hlúposť čo nevydrží ani pol roka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia - oprava prahu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Základ na holý kov je dobrý tak Brunox ako aj antikorozívna poliuretanová základná farba.Na to primer 4+1 hoci aj Body,Novol a pod..Na túto poslednú vrstvu sa môže striekať metálová báza alebo klasická farba podla kódu farby auta.Tú si treba dať namiešať v predajni kde miešajú autolaky. mimo vrchnej farby je všetko dostupné v bežných obchodoch s farbami.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia - oprava prahu

Príspevok od používateľa patotn »

oprav si to sam ja by som ti odporucal
iba vtedy je istota ze to nebude pod tmelom
naterom pokracovat
potrebujes to oskrabat az do zdraveho plechu
co je prasknute odlupnut
odporucam oskrabat hrdzu,natriet viac krat
bezoplachovym odhrdzovacom a potom opravit
ako chlapy pisali alebo az po tychto ukonoch
to dat niekomu robit
radinno
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 06.04.2010 17:25
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia - oprava prahu

Príspevok od používateľa radinno »

Zdravým. Ok tomu rozumiem očistiť až na kov, brúsnym papierom a tak. Viete mi poradiť čo je podobné tomu originalnemu tmelu, ktorý je nanesený na celeom prahu zo spodu. Názov, alebo aj link do súkromnej správy. Som pozeral na internete je toho celkom dosť v ponuke, ktore je take že celkom dosť dobré. Ďakujem zatiaľ velmi pekne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných