Akulesticka na auto...

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Neoplati sa skor dat to vylestit firme ako kupovat vsetko potrebne?

Lesticka stoji kopec penazi, kotuce rozne, chemia...k tomu kopec veci ked to ma byt spravene poriadne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Rudi to sa neda zhrnut styrmi slovami. Anglicania hovoria "you can't teach experience" - nemozes naucit skusenosti - a presne o tom to je.

Velmi strucne : lakyrnicke lestiace pasty existuju typicky v troch urovniach. Hruba, stredna, finišovacia, na kazdy lak sa pouziju ine kotuce (tvrde, makke), ine otacky a pritlak (otacky sa nelisia moc, pritlak sa vzdy kvoli bezpecnosti zacina maly - vzdy mozes pridat, ale ked nieco poseres tak uz je neskoro uberat). Pasty stoja okolo 30,-eur litrova flasa podla vyrobcu kvality atd. i ked samozrejme liter nepotrebujes.

Ja by som skusil objavit nejakeho lešťiča v tvojom okoli a u neho sa opytat ci by ti to za stovku neprebehol.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...chlapci...,diky za rady,o tom som jakosik neuvazoval,skor ide o ten pocit,ze clovek dokaze urobit nieco aj sam...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

https://www.sportovniautodoplnky.sk/meg ... ranu-laku/

...nakoniec som sa rzhodol takto...,prisla mi tato sada,neviem,i je dobra,skusim to...Urobim to rucne,bez lesticky,precital som o tom dost,bojim sa,ze d....m lak...Nemozem sa ale nikde docitat,ak trebars pouzijem lestidlo na skrabance,ci mozem auto lestit hned,alebo to chce nejaku pauzu...,alebo je to uplne jedno...Dakujem...
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Rudi ty by si si len lestil. Stale rovnaky jak za mlada.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...chlapci,mam k Vam prosbu.Kupil som celu sadu Meguliars /na skrabance,lestenka,vosk/.Prva faza prebehla ok,čmuhy zmizli,na druhy den som auto očistil a nanasal lestenku.Na kapote mi vsak zostali flaky,/zvysky lestenky,ktore sa nedaju zaboha rozlestit/.Otazka je,akym sposobom ich zlikvidovat,či mozem pouzit nejaky pripravok,alebo,či pomoze aj lestička.Nič som na tento temat nenasiel.Dakujem za kazdu radu vopred.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lesticka by mala pomoct - veduci daj ake pasty/pripravky si pouzil.

Vseobecne vyrobcovia maju trojstupnove korekcie laku ; zacina sa hrubou pastou, pokracuje strednou a konci sa rozlestovacou. Hentake "haze" teda "hmloviny" sa stavaju kvoli tomu ze sa nedostatocne dokonci predchadzajuci korekcny stupen, pasta sa neroztriesti na drobne. Prilis rychly postup, male otacky, maly pritlak, moznosti je vela.

Meguiars je specificky tym, ze ma mnohe produkty "integrovane".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

po aplikovani toho liquid waxu teda tekuteho vosku doslo k zakonzervovaniu vsetkeho co bolo pod nim. Bud je ten vosk nedostatocne "rozpadnuty" skusme povedat "zapracovany" alebo nieco pod nim fakt zostalo - a vyzera to tak ze to nevies rozlestit takze asi nejaka vrstva pod nim. V takom pripade pomoze izopropylalkohol : stiahne dole vsetko a mozes zacat odznovu co asi neni vec za ktoru ma pochvalis.

Ked mas naladu, skus to nafilmovat. Barsjako telefonom, z rozlicnych uhlov, na slnku, mimo slnka, z vacsej z mensej dialky. Taketo "buffer trails" ? https://youtu.be/XP7t-5EsQ-Q?t=9
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no,ja som vosk este nenahodil,vyzera to tak,ze ten prvy,na skrabance som poriadne nerozlestil a hned na to som polozil lestenku.Ale niekde som sa dočital,ze stači zajst aj na umyvarku a postup zopakvat,lestidlo vraj zide.No neviem...Inač,diky za rady---
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...dal som na Teba,dnes rano som kupil v OBI ten sajrajt /da sa aj pit /,aftak som doslovne v tom vykupal,vsetko zislo.Dalsie 3 dni sa pokusim o nemozne.Kazdy den jeden vosk,vysledok uverejnim,odfotim...Diky za radu.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Akulesticka na auto...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim miestnu haved a geriatrickych dochodcov.Takze mam zaseky debilnu otazku.Kupil som autoleštičku aku ,plus 2x nabijačka a 3 baterie.Problem v tom,ze neviem,v akom poradi mam pouzit tie rozne špongie,ktore su na trhu,tj.čo je na rozmazanie vosku,lestenie,doleštenie.Ručne ma to uz nebavi.Mam sadu Meguliar/na skrabance,leštidlo,vosk/.Aku je Makita,125 tanier...Dakujem za odpovede....
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Akulesticka na auto...

Príspevok od používateľa autolaik »

Nazdar Rudolfe,jak ze nevies, tu je podrobny navod.


https://www.youtube.com/watch?v=GIOtuXa ... llIG1hdGVz
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Akulesticka na auto...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok
Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázok
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Akulesticka na auto...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tak toto je vysledok,na prvy x spokojny, ziadne mapy,flaky,niečo som dorobil ručne,pouzil som Meguilars,aj na kolesa ,pneu,plasty...Mam debilnu otazku,zena odmietla vyprat rozne handry,nanasače,peny,vraj jej to zayebe pračku...Vezme mi to pračovna ? Mam toho plnu igelitku...

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní