Leštenie škrabancov

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Leštenie škrabancov

Príspevok od používateľa x55 »

Zdravím, našiel som si na aute na dverách malý škrabanček, ktorý nieje cítiť nechtom dokonca po umytí auta skoro úplne zmizne, taký vlásočnicový. S akou pastou máte skúsenosti to ručne preleštiť? Veľa ľudí mi odporúčilo tempo pastu že s tým vyleštilo trochu iné škrabance. Máte tiež skúsenosti s tempo pastou alebo používate niečo iné? Mám čiernu metalízu. Ďakujem za rady.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

tempo pasta je abrazívna ako brúsny papier o zrnitosti 3000, škrabanec zmizne ale po čase keď sa zmijú oleje a silikóny ktoré tempo pasta obsahuje aby maskovala a dodala lesk tak ti ostane matný fľak ako po brúsení šmirglom 3000.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Tempo pasta a vosk a nic neuvidis. :41c2: :41c2:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

foto...........
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

toto je velmi haklive, ja neodporucam amatersky na relativne dobre vyzerajucich karoseriach doma lestit... to neodhadnes bez praxe a nevies, kde je dobre skoncit, kde je hrana viditelnosti a pod....aj ked to na chvilu bude dobre, za par tyzdnov, mesiacov sa flak ukaze...
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ciernu metalizu lestit doma bez skusenosti, chlape to chce fakt gule. zajdi pekne do lakovni alebo k detailerom nech ti to prelestia. Mozem ti len odporucit slnecny den ked budes preberat auto.podla toho co pises by to mohla spravit aj pasta s baranom a potom prelestit s medium a finish a vybavene. pre niekoho 10min roboty s olepovanim a pre neznaleho za slnecneho dna slnieckove artefakty
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Sú dve Tempa, na staré a nové laky. Ak je to novšie auto tak tempo na nový lak (strieborný). Ja som raz strajchol pol ročné auto.. Spravil som najlepšiu vec: Zbehol som do detailerskej garáže kde leštia auta a chalan mi to na šupu preleštil a bolo to super! Nič nevidno... A dokonca zadarmo
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ja som volakedy pred rokmi na červenej farbe/VW Passat Tornado Red/ šiel s tempom prelešiť taký škrabanec/cca 30cm pásik/ na zadnom blatníku, čo nejaký dobrák spravil bud so zipsom bundy,alebo nejaká pani s kabelkou a ani nechcem radšej hovoriť ako to na xuja dopadlo a teda ja vyzeralo..vyleštil som to tempom, potom vosk..no vyzeralo to pekne asi 2-3 týždne..potom soms a na tú machulu pozeral dalších 6 rokov čo som to auto vlastnil..tempo by som tak použil na nejakého 20 ročného črepa bez lesku a ešte aj to by som si už 3x rozmyslel..vtedy som ho ihned šlahol do koša...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

presne o tom to je, profi pasty su vo viacerych stupnoch zrnitosti... cert vie co je tempo zac, skor asi hruba...... lol
pri strojovom lesteni nielen zrnitost pasty ale aj typ penoveho padu ma bohovsky vplyv.
budes to mat cele matne jak po smirgli
hore som pisal ze foto, sudruhovi sa neracilo ani odfotit....
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Škrabanček, ktorý ani poriadne nevidno? :d :D Chlape, na to sa vykašli a čas, energiu a peniaze míňaj na podstatnejšie veci. Takých škrabančekov ešte budeš mať......
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

herin napísal:Ja som volakedy pred rokmi na červenej farbe/VW Passat Tornado Red/ šiel s tempom prelešiť taký škrabanec/cca 30cm pásik/ na zadnom blatníku, čo nejaký dobrák spravil bud so zipsom bundy,alebo nejaká pani s kabelkou a ani nechcem radšej hovoriť ako to na xuja dopadlo a teda ja vyzeralo..vyleštil som to tempom, potom vosk..no vyzeralo to pekne asi 2-3 týždne..potom soms a na tú machulu pozeral dalších 6 rokov čo som to auto vlastnil..tempo by som tak použil na nejakého 20 ročného črepa bez lesku a ešte aj to by som si už 3x rozmyslel..vtedy som ho ihned šlahol do koša...
Díky za zážitok, tiež som chcel použiť tempo pastu (škrabanec od mačky na veľmi drahom kúsku), ale po tomto príspevku ju teda nepoužijem :-)
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

na smiech by bolo keby to nebol skrabancek ale zaliaty chlp v laku :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných