Ako na svetlomety a disky?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ako na svetlomety a disky?

Príspevok od používateľa a566 »

megosvk napísal:

Druhá vec sú disky. Pravý zadný disk mám nejako akoby "opálený", ževraj to sú zapečené dajaké brzdové čiastočky (keď som v januari daval meniť brzdy, boli už zošuchane na kašu kašovitu). Čí to dať dole? Bude stačiť nejaký mainstream čistič diskov z teska za 3€? Alebo nebodaj vlhčené obrúsky na disky?

Ďakujem
https://www.youtube.com/watch?v=qHgF4GZm2bM
korytnacka je hustejsia-gel

https://www.youtube.com/watch?v=EelR_wK8Upg
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

No brusim to brusim jak hlupak a stale je to matne. Je to lepsie ako bolo, ale stale matne. Uz neviem, co s tym mam robit. Ten zlty svincik som dal dole so 400 a potom som zjemnoval az po 1200. A drhnem to a drhnem, ale stale je to matne
Ford focus MK1, DAW/DBW, 1.8ctdi 74kW, r.v. 2003
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ešte to prebrus s 2000 a 3000, potom prelesti s pastou...Musí dostať lesk. Alebo nelešti ale prelakuj čirim lakom.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

No mam este dajaky lamp doctor krem, ci jak sa to vola. Je to zrejme to iste ako tie obnovocace stareho laku, rovnako to smrdi... Takze treba to eete jemnejsim smirglom prebrusit? Na mokro brusim
Ford focus MK1, DAW/DBW, 1.8ctdi 74kW, r.v. 2003
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Na to sa vykašli. Jasné že s ešte jemnejšie, lebo ak nemáš aspoň hrubú a jemnú pastu a taktiež hrubý a jemný kotúč na leštenie, tak sa aj ulestis jak... Ja som brusil až po 2000 a potom jednokrokovou pastou a baranom prelestil. A svetlá boli pekné.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Ja nemam ziadnu brusnu pastu :38eb:
Len tie smirgle... Tak skusim este zajtra splasit jemnejsie... Teraz mi vyskakuje dajake pekne-svetlomety.com na facebooku, abo daco take. Dve smatky za 13€ a za dve minuty roboty mas svetla ako nove... Len sa bojim, ze to je fake a 13€ zas clovek na chodniku nenajde
Ford focus MK1, DAW/DBW, 1.8ctdi 74kW, r.v. 2003
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

To ako chceš mať svetlá číre, keď nemáš pastu na leštenie ani lak? O také produkty sa nezaujímam, tak neviem či sú fake.
Ak nemáš iné možnosti ani peniaze nazvyš tak by som skusil
laku-a-karoserii/presto-lestiaca-a-brusna-pasta-70-ml/p/5178934

autokozmetika/druchema-tempo-pasta-120-g/p/2149136

A majú tuším aj sadu na leštenie svetiel.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných