Lakovanie autodielov

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Moj koment bol nepochopeny... narazal som na to vzdelanie lakyrnik... ze netreba chodit do skoly... ale naucit sa a najlepsie robit najskor svoje formou kupim urobim predam aby nebol problem s casom pripadne s opravami
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

je striekanie a striekanie kde to nieokmu staci iny ta vysmeje. V poslednej dobe sa rozmohol fenomen 3. vrstvovych farieb... Pointa je ze lak ktory je na aute nieje ciry ale zafarbeny. Dalsi problem ktory je tak ze do tych farieb idu nenormalne drahe pigmenty a este vacsia sranda je ked si taku farbu da na auto niekto kto si objedna peugeota 208, clio a pod kde je cena tak 15k max 20k a lakovacka jedneho dielu pride na 4 cifernu sumu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

keyness napísal:Moj koment bol nepochopeny... narazal som na to vzdelanie lakyrnik... ze netreba chodit do skoly... ale naucit sa a najlepsie robit najskor svoje formou kupim urobim predam aby nebol problem s casom pripadne s opravami

Ano vyzerá to že sme sa nepochopili.Nech je ako chce,fandím aj tomu kto iba sám sebe urobí aj keby to úplne ideálne nebolo.Buď tomu prepadne a bude na sebe makať,alebo aspoň dostane predstavu o tom čo za magorina to a bude si vážiť tých čo robia excelentnú robotu.
Vždy keď sa strieka celolak a človek už má za sebou drinu prípravy tak po naliatí farby do pištole príde,volali sme to kakačka,prvé potlačenie kohútika.Celá práca padá na prkotinách,jedno zlé stlačenie kohútika,vínna muška ktorá sa bohviekde ukryla.Taký čas som pochopil lakýrov čo boli dobrý,ale vždy mali trochu hrknuté,dovtedy kým som sa do toho stavu sám nedostal som to odsudzoval.
metamor...niektoré farby sú peklo a hlboko sa klaniam pred tými čo ich vedia.
Robím poriadky,spústa metiel (zbytky) sa budú vyhadzovať,ak sa niekto chce učiť,po korone sa môže zastaviť,dostane materiál na učenie do zbláznenia
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja už som dosť starý aby som vedel že bez teórie nikto poriadnu robotu neodvedie. Neexistuje
Prax ťa naučí... Tak amatérsky možno ale potom treba pokorne priznať že je to také hmmm
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Teoria musi byt... ale je rozdiel ak clovek chce a s cielom cita uci sa ako puvertak v skole lebo musi potom x rocne studium sa da nahradit 3 mesiacmi chcenia
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Podľa mňa je táto téma myslená len ako žart, ale pre prípad, že to naozaj myslíš vážne, asi toľkoto:
Ak sa potrebuješ na internetovom fóre pýtať, ako sa to vlastne lakuje, tak to URČITE NEROB!! A ešte k tomu metalízu, panebože... Prečo je toľko servisov, ale tak málo lakošov? Lebo je to sakra náročná práca! Inak by ma zaujímalo, ako chceš niekde doma v garáži zabezpečiť bezprašnosť...

Už len čakám, kedy sa niekto na internete bude pýtať, kde vlastne je to slepé črevo, lebo ho chce dcére vyoperovať a nie je si istý, kde presne treba zarezať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V mnohom máš pravdu,v čomsi nie.Predstava ľudí je ako niekto naleje farbu do pištole a hurá je to super alebo katastrofa.Je to jemne inak.Takmer kľúčovú rolu hrá -prípravár ! Tj ten kto začne a ťahá všetku drinu až príde pán lakovník a urobí slávu alebo hanbu.
Lakovník je dôležitý,prípravár sa nadrie a v mojom videní je klúčový práve on.Ja si pokojne zoberiem na tri dni človeka do lakovne a odíde a bude obstojne lakovať,bude poznať väčšinu vecí klúčových pre výsledok.Ďalej bude už iba deň po dni posilovať zručnosť a sebavedomie.Ale prípravára za tri dni neurobíte.Človeka ktorý pohladká povrch a dorazí vás lebo to čo vidíte ako perfektné je nanič.Je klúčový.Maličké lakovne ako moja si robil človek jedno aj druhé.To je dobré snáď iba v tom,že človek presne zistí čo je dôležité a je vidieť,a čo ľudské oko vôbec nezbadá.Lebo aby bolo jasné,možno aj krava má lepšie oko ako človek.
V počiatkoch bez lakovne sme lakovali vo vybratom čase (bez mušiek a vetra) na odťahovke ! Poliala sa plocha,auto max. ku jednému kraju a často boli tie laky velmi pekné bez "trutesov" ,len tak sa dali robiť čiastkové laky,žiaden celolak.Takže...kadečo sa dá,logicky odvetraný box to nie je.Ale že aj z najlepšieho boxu sa čo to laku ujde a je nutné odleštiť,to vie každý čo k tomu bližšie čuchol.Auto je plné kútov,môžu byť aj celkom ďaleko,a tam kilá prachu,môže byť stokrát vywapkované.To ultra zrniečko v laku vidieť ako balvan.Skoro väčší problém je čistota a suchosť vzduchu a teda to čo z pištole vyletí a vy tomu nezabránite ani ak sa na hlavu postavíte.Ale viete to napraviť,to je kľúčové,o tom je celé,čo môžete čo musíte a čo viete opraviť ak je problém

Inak...na internete sú fantastické veci a učiť sa dá nekonečno.Inde je problém.V čom nie ste doma ani neviete rozlíšiť kam to patrí.Vybrať to čo je super a niečo vypovedá od toho kde sa magor ksichtí a prezentuje hlavne sám seba a dristá a dristá.Ten výber čo kam patrí je problém,pomer ho... a a drahokamov je 1:1000
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Len škoda že zadávateľ sa odmlčal. Asi sme ho odradili...Alebo je v garáži a tu kapotu robí na tretí krát :-)
Hlavne nech si to skúsi a sám zistí akou cestou pôjde ďalej.
Mňa osobne najviac teší vlastná výroba, práca, ktorú som si naštudoval na internete,popytal sa známych, odborníkov. Naučil som sa niečo nové,ušetril. Jasné že aj niečo dodrbal. No a čo.
Rukami mi prešlo niekoľko pripravarov aj lakovacov... Ovládam teóriu, postupy,že by som si trúfol aj prípravu aj lakovat,len nemám na to trpezlivosť :-) priestor,čas,ani chuť.
Poznám firmy, čo dodnes striekaju keď je "bezmušie" ako opisuje Milan.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných