Odstranenie hrdze na aute: jesen vs jar

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laraxking
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.10.2018 09:43
Zdieľať na Facebook

Odstranenie hrdze na aute: jesen vs jar

Príspevok od používateľa laraxking »

Zdravým, na aute mi na jednej strane po zime dosť rozkvitla hrdza a keď som menil kolesa tak sa to začalo rozpadávať. Plech bol už zrejme riadne prehnitý. Na mieste kde to hrdzavie bolo auto v minulosti zrejme poškodené po tom ako bývali majiteľ zrazil psa. Chcem to dať opraviť do servisu, len neviem či to mam dať opraviť teraz na jeseň, alebo račej až na jar. Taktiež by ma zaujímalo koľko to cca bude stáť. ďakujem pekne za každú radu.

Pridávam foto (vyzerá to hrozne :/ ):
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 163628339b


...pri zadnom kolese a na druhej strane auta to už tiež začína chytať, ale tam sú to len také škvrnky. Tu je to zďaleka najhoršie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejdem ta strasit ale toto je zaverecna, to uz mas štrukturálne v ťahu.

Zalep to teraz, do jari nemas co cakat.

Oprava ale v tomto pripade znamena odstrihnutie zdravej casti z nejakeho darcu organov a navarenie na tvoju kostru - ak sa to este da, bez toho aby si musel stvrt auta vymenit co je cenovo nerealne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

To ti odmietnu aj do zberu kovov zobrať.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Odstranenie hrdze na aute: jesen vs jar

Príspevok od používateľa christiane »

laraxking napísal: Chcem to dať opraviť do servisu,
Chciet mozes,ale nikto sa na to nechyti.Si nepredstav len to ze sa hnily plech oreze a navari druhy.Zistis ze pol prahu alebo cely hnily,okolo blatnika sa zastavis az niekde pod autom a robota na tyzden.Potom povies mechanikovi ze za tie € za opravu si si mohol kupid druhe auto.Zazil som to.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Zrazeným psom to zrejme nebude. To je Ford Focus? Blatník sa dá vymeniť, či? S prahom to bude horšie, treba to čím skôr ošetriť.
laraxking
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.10.2018 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laraxking »

Ano ide o Ford Focus II 2.0 TDCi (100 kW)

Pridávam ďalšie fotky, ako to vyzerá aj pri ostatných kolesách.
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... ea5e884b4c

Ak nie do servisu tak čo by som s tým mal robiť aby sa to nešírilo a aby auto v lete prešlo STK ? Technický nie som moc zdatný a do aut sa nevyznám.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vsetko sa da, iba musis najst toho co sa s tym bude chcet babrat a ty musis mat ochotu otvorit plny budelar :41c2: , podla mna z celeho pribehu vyjdes vyskoleny do buducna, ze hrdzave auta sa v dnesnej dobe uz nekupuju, to uz radsej pokazene ale vizualne zachovale :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných