Lak sa odtrhava...

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga : vidíš a možno si si sám odpovedal na otázku , ty si koncern nemal a toto je koncern - Kdepak asi soudruzi z NDR udelali chybu????
Ale na druhej strane skutočne som to videl aj na volve alebo fiate.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mastik29 napísal:Takze problem vodourieditelnych lakov??? Zas EU vymysel...
Zase pojmy a dojmy
Z vodou nie je vonkoncom žiaden problém.To je jedna vec.Druhá že vodová je iba báza a nie lak.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No, nechcem sa hadat, avsak automobilky vyuzivaju vodourieditelne laky vo velkom, kedze je to hospodarne riesemie (rozumiem - lacnejsie riesenie). Aspon co viem, tak napr. Ford a aj v bratislavskom VW. Netvrdim vsak ze su absolutne bez rozpustadiel, avsak ich obsah je zanedbatelny. Aspon vyjadrenie bratislavskej automobilky: "Neustálym zlepšovaním lakovacích procesov sa znižujú straty farby zo striekania. Pritom sa používajú vodou riediteľné farby a laky s mimoriadne malým podielom rozpúšťadiel."
Avsak Skodovka v roku 2007 este nepouzivala ako poslednu lakovaciu vrstvu vodou rieditelny lak... Takze aby som bol korektny...
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Byť tebou. Dám spraviť Plasty Dip. Celú oktáviu 2kovú spravili za 600€ do modrej nebíčkovej s perleťovím efektom. Skús sa popýtať po okolí, keď tak mi napíš SS a dám ti kontakt, robí to môj kamarát. :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mastik v prvom rade sa niet o čom hádať.Hádať sa dá v politike kde sa dá nekonečne trepať, ale v technike nie.Voda sa používa vo veľkom.Ako nosič farebnej zložky,teda vždy spodná vrstva..báza.Na nej je vrchná vrstva laku a tá už nie je na báze vody.Ale dávať rovnítko že voda = lacnota alebo voda = nekvalita je úplný nezmysel.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

braga napísal: nie koncernove som nikdy nemal boli postupne toyota carina, nissan sunny,honda accord 2krat, renault 19, nissan pick up, teraz je to mercedes ale ten ma len 9 rokov a lak je na nom ako stovarne a uz ma co to teda zasebou aj poctom km , kolega ma bmw rocnik 99 lak paradny tak neviem
ň

mne sa osupil lak aj na toyote :-)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

u nás to isté už 12 rokov máme scénica od nova vrchní lak sa šúpe na kapote streche nemá to cenu riešiť nemá to cenu opravovať nemá to cenu nadávať na výrobcu
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

no potom je to asi aj otom kde to auto parkuje ak je cely den na slnku vonku , cely den na dazdi, snehu , a mraze mozno to nevydrzi chvala ja som taku skusenost este nemal a to aj ked accord bol jeden bok striekany a po 8 rokoch lak na neroznonanie od noveho
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki tak škodoviek , moskvičov a wartburgov s pôvodným origo lakom , by som ti vedel ukázať aj ja kopu. Posledná oktavia čo som premenil na traktor tiež mala pôvodný lak a nešúpal sa , lenže to boli troška iné laky ako dnes. Plot natretý kladivkovou farbou z fabriky drží už 30 rokov, kúp dnes takú farbu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Fogo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fogo »

Ahojte. Mám podobný problém, ale mne ide dole aj farba pekne ide olúpať ako pomaranč. Začalo to keď som pri mínusovej teplote -5 ostriekal auto horúcou wapkou. Začalo sa olupovať na pravej strane najskôr na prednom blatníku to som dal prestriekať a dnes som zbadal na pravých predných dverách. Lakírnik mi hovoril že to už asi niekto striekal...

Mohla to urobiť tá horúca wapka ??? Je to Opel r.v. 2011


http://www.2i.sk/d3892f05d6

http://www.2i.sk/86dc7a5083
Naposledy upravil/-a Fogo v 06.01.2015 22:19, upravené celkom 4 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Horúca wapka dokáže zázraky, ale nie s originálnym lakom.



http://forum.autobazar.eu/vkladanie-obr ... 37756.html
Fogo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fogo »

Diki. Tak už sú tam aj fotky, aj keď to asi moc nepomôže :(
Fogo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fogo »

Dnes som vyfotil dvere: Auto som kúpil autobazar.eu na inzerát od RS Automoto z ul. Francúzkych partizánov (AGIP)
03608 Martin,
okres Martin

auto malo stočené cca 84000 km, dal mi zľavu a vrátil peniaze, ale to to už je moc na mňa :( čo s ním môžem urobiť ???!!!

http://www.2i.sk/c93294be6d
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

čo s ním môžem urobiť ???!!!


Možností je veľa.
Napr.-nevšímať si to
zapáliť ho
Mne sa na blatníku spravila taká podobná somarina, nalepil som tam smrtihlava.A je to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fogo napísal:Dnes som vyfotil dvere: Auto som kúpil autobazar.eu na inzerát od RS Automoto z ul. Francúzkych partizánov (AGIP)
03608 Martin,
okres Martin

auto malo stočené cca 84000 km, dal mi zľavu a vrátil peniaze, ale to to už je moc na mňa :( čo s ním môžem urobiť ???!!!

http://www.2i.sk/c93294be6d

Žiaľ celý ten panel treba zbrúsiť.Je predpoklad že tých zárodkov ktoré dnes/zajtra urobia to isté tam môže byť veľa,ale možno nie.Ale platiť a riskovať že sa niečo zopakuje stojí za to (za tie isté peniaze v podstate) aby odkryl celý povrch.No a potom znova vypracovať až po nový lak,len z menším chvátaním

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 50 neregistrovaných