Odstranenie povrchovej hrdze z laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci velmi držím palce,ale myslím že si z hlinou ani fixinelou ani neprdnete.Ak by sa potvrdilo (čiže iba v takomto prípade) že sú to zrnka od karba,tak nezabúdajte že keď to zrnko dopadlo na ten povrch,bolo žeravé.A do laku sa krásne posadilo a pekne hlboko.A drží ako židovská viera.Ale fandím novým a dobrým veciam,tak dajte vedieť ako to dopadne,či ste kopli do lopty.
powerxxl
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.04.2007 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerxxl »

ja mam takuto "naletovu hrdzu" tiez na aute, ide to dole lestenkou, kt. ma najjemnejsie brusne castice ( odstranuje aj jemne skrabance ), ale je to dost pracne...
U nas to maju vsetky auta, pretoze sa posypa vacsinou strkom a tam sa nachadzaju aj "kusky" hrdze a ine necistoty. Cez leto s tym nie je problem ( tam je problem zas s kuskami asfaltu, ale to nie je problem odstranit ), len na jar....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Chlapci velmi držím palce,ale myslím že si z hlinou ani fixinelou ani neprdnete.


tak tak, nemate najmensie tusenie co to znamena z karbobrusky tie piliny, pripadne brzdny prach cojaviem zo zeleznice atd. Typicky pripad : firmy co stoja pri zeleznicnej trati v Petrzalke. Raz ma tam zavolali ze auto stalo v servise Toyoty TRI TYZDNE na dvore vonku.

Strucne : ten autiak mal ABSOLUTNE nezachranitelny lak. Claye poznam, bol som hadam jeden z prvych v republike co u nas pouzivali "plasteliny" alebo teda po novom pozeram "hliny", specialne sme si ich museli nechat posielat rakuskou 3Mkou pretoze slovenska kukala na mna ako na debila ked som im aj katalogove cislo 3M povedal...
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Dneska som vylucil jednu moznost tu spominanu a to WD-40, je bez ucinku.
Zajtra skusim odhrdzovac.

Manualne odstranenie s nozikom (ziletkou) pravdaze funguje, uz som ho skusal, no je velka sanca poskodenia okoliteho laku zarezanim ziletky, tak to nechavam ako poslednu moznost, najskor chcem vyskusat chemiu.

Ze clay nebude fungovat som si veru uvedomil, ked to ide ledva odlupnut s nechtom alebo nozikom, tak s plastelinou to urcite nepojde dole.

A moj pripad nie je bezna naletova hrdza, s tou som sa uz stretol na inom aute a isla hned dole uz tolko spominanou fixinelou, toto su ako mhlavaty pise castice z brusenia kovu, doslova vpalene do laku.

Inak na fotkach to vyzera tak dramaticky, pritom to je vidiet az uplne zblizka, no som detailista a musi to prec!
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Nechcem vas teda oberat o iluzie ale ak je to od karbobrusky (pripadne od zvaracky) tak vam na to nepomoze ani svatena voda. Mozete skusat aku len chcete chemiu alebo lestenky ale neodstranite to. Jedine prebrusit a prelakovat. To svinstvo sa zatavi aj do skla a nedate to odtial dole nicim. Su to kusky kovu zatavene v laku. Je to strasne velke mnozstvo mikrocasticiek suroveho zeleza ktore sa nedaju odstranit bez toho aby sa to nezbrusilo do zakladu a neprelakovalo nanovo (pri skle pomoze len vymena).

Slovami klasika "Kontrolni otazka soudruzi co udela zelezo kdyz ho ponechame na vetru a desti no? Zrezavi ne vole. Zrezavi spravne a co hlavne? No koroduje vy tupci" :d :D
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Zatial som si to vsimol na kazdom aute,ktore som mal a hlavne po zime.Nie je vylucene,ze by mal niekto take hrdzave bodky od karbo brusky.
Ja si myslim,ze tie hrdzave bodky sposobuju castice odletujuce z brzdovych kotucov pri brzdeni.
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Takze ziadna chemia nepomohla, zacal som to odstranovat bodku po bodke mechanicky skalpelom s vybornynymi vysledkami!
Sice to no budem to robit kazdy den vo volnom case asi dva tyzdne ale nevadi...
Ostava po tom uz iba taky jemnucky hrdzavy povlak na povrchu, do ktoreho uz nechcem sparat so skalpelom, lebo poskiabem lak, takze ked dam vsetko dole tak to este komplet prelestim.

Rada pre tych ktory budu niekedy riesit podobny problem, vyborne sa to robi ked je lak mokry a po kazdej bodke pretriet.

Na zaver dakujem vsetkym za vse rady a ochotu!
pally911
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.08.2012 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pally911 »

Ahojte neviete mi niekto povedat cim zalakovat pripadne iba ako osetrit miesta po drobnej povrchovej korozii na lemoch..je to tam obuchane od kamienkov a zacina sa mi tam tvorit drobna hrdza..skusal som asi milion lakov a farbieb ale na zinku nic nedrzi...Dakujem.
pally911
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.08.2012 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pally911 »

super dakujem skusim to...ibaze ja mam tu hrdzu velku asi tak 1x 2 cm nebudem kvoli tomu stiekat cely blatnik len nechcem aby sa to sirilo dalej . da sa ten lak kupit v nejakom malom mnozstve?
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Par ludi ma odradza od zmelenia hrdze, vraj to zacne vnutri znova korodovat. Videl som veru par aut ako to maju, tak sa pytam, preco? preco to znova zacne hrdzavies a ako tomu zabranit? Je to len tym ze zle odstranili povodnu hrdzu a ta sa zacala zase rozsirovat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo je zmelenie,nemalo byť tmelenie ? Aká je veľkosť,je to na velmi háklivom mieste ? Na tom veľa záleží
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

*zatmelenie

Ja hrdzu nemam, len ma zaujima ako sa ma odrstranit, resp. preco nikomu aj zatmelene miesto zacne hrdzaviet. Kamaratovi takto zacali hrzaviet zatmelene prahy (aj ked nad urovnou opravy pochybujem) a casto to vidim na kufroch felicii
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo ide zvnútra to už nezastaví nič,ak sa prehryzie na povrch je tam proste už dierka
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ano, ale ako osetrit to aby to nezacalo hrdzaviet vnutri?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dutiny sa vystriekajú (ak neurobil výrobca) prípravkom ktorý má určité na to potrebné vlastnosti,..silná antikorúzna ochrana,velká vzlínavosť a pod.Už za červených kmérov na to bol Resistin ML na dutiny,a na povrchy Resistin Car.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných