karbónová fólia

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Folia na kapotu

Príspevok od používateľa Hondar »

Ako spravne osetrit lak kapoty poskodeny od kamienkov pred lepenim folie?
Zopar ďobancov mam az do plechu. Tie chcem samozrejme "vybrat" do zdraveho a vytmelit a vybrusit, aby bol povrch dokonale hladky a zaroven chraneny pred koroziou. Foliu planujem nechat na kapote dlhoooo, takze nechcem, aby to pod nou zacalo kvitnut. A k tomu mam 2 otazky:
1. Ak zopar zrniek hrdze vybrusim do zdraveho mam tam dat najprv protikoroznu ochranu - napr. Zinkovy sprej a na ten po zaschnuti tmelit a vyhladit?, alebo mam dat vrstvicku tmelu priamo na surovu ocel?
2. Ak celu kapotu vybrusim do hladka napr. 800-kou smirglom mam ju nasledne (pred lepenim folie) streknut cirym lakom, alebo zakladnou farbou....alebo je to zbytocne?
Vdaka za odpovede. Idem na to v nedelu
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nechaj to znovu nalakovať a ked už lepiť nejakú foliu tak potom ochrannú číru na ten lak, hlavne nie tú tuzerskú akože karbonovú, čo je dnes vrchol trapošiny
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Neboj sa, folia aj jej lepenie bude Spitzenqualität :-)
Len nech nedotrtkam ten podklad, preto sa tu informujem od skusenejsich.

Ta kapota ma uz dost zniceny original nater, preto cira folia neprichadza do uvahy
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prelakovať znova do farby a na to ochranná číra folia.
Ako som povedal karbonová je taká trochu sedlačina, to hned udrie človeku do očí ked vidí auto oproti. Podla mna to už vyšlo z mody, tak ako všetky tieto trendy, je to len chvilkové
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Ivkov nazor pozname - som zan vdacny :-)

Napriek tomu, vie mi niekto zodpovedat tie 2 moje legitimne otazky na zaciatku 3 stranky tejo temy?
To, ze to musi byt pod foliu dokonale hladke je mi jasne, ale mozem (mam) dat medzi plech a tmel ochranny nater?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hondar : a ked sa tá folia poškodí časom budeš lepiť nanovo ? Si zrátaj kolko to stojí
Alebo ju strhneš a ostane ti hnusná flakatá kapota ?

Keby si to auto šiel predať, tak to kludne odfušuj, ved tie vady zakryješ foliou. Ale sebe samému nechať odyebanú robotu....

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Akdulaz, tatkotom a 71 neregistrovaných