Hrubka Laku Vs Merac Laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite to nie je normalne, to bez diskusie.


no ale stale sme nevyriesili to ze ked niekto prinesie nove (pises ze boli nove) fabie z nemecka, tak s nimi isiel na KO. Ked tie auta boli naozaj nove uplne uplne nove teda 000005 na tachometri, tak na KO netreba chodit. Uplne nove auto sa proste prihlasi do evidencie s fakturou a dokladmi od predavajuceho a smitec.

ak tie auta neboli uplne uplne nove, teda napriklad 008931 na tachometri pripadne mali viac ako polroka, tak samozrejme na KO musia ist ale UZ MOHLI BYT HAVAROVANE A OPRAVOVANE:


--------------------------------------------------------------------
Podliehajú kontrole originality aj nové vozidlá?

O kontrole nových vozidiel zakúpených na Slovensku sa zatiaľ neuvažuje napriek tomu, že Polícia SR má poznatky o manipulácii aj s novými vozidlami. Nové vozidlo je tiež možné doviezť zo zahraničia, kde je jeho pôvod ťažšie zistiteľný. Ak je predmetom jednotlivého dovozu nové vozidlo, postupuje sa takto.

Do rizikovej skupiny patria aj tzv. „predvádzacie vozidlá“, ktoré sú z pohľadu evidenčného tiež nové. Desiatky prípadov ich zneužitia svedčia o tom, že „nové“ nemusí znamenať „nezmanipulované“.

V zmysle platnej legislatívy je novým vozidlom aj vozidlo, u ktorého odo dňa dátumu jeho prvého prihlásenia do evidencie vozidiel uplynulo menej ako šesť mesiacov alebo ktoré najazdilo menej ako 6 000 km.

==========================




Ak tie auta mali viac ako polroka alebo 6000km, uz mohli byt havarovane. Nehovor mi ze nie, moj otec mal trojdnovu oktavku este bez SPZ, na tachometri 000368 ked do neho naburalo pancierove BMW... takze mi nehovorte ze "nove" auto nemoze byt naburane. Dvaja ludia v tom aute skoro umreli.

http://www.sme.sk/c/198098/prezident-sc ... aneni.html

ano, jebli direkt do mojho fotra ktory ako jediny [!!] bol nehavarovany [!!] v tej skrumazi 50 vozov lebo nie je deb1l ako vsetci ostatni [!!!!!] co tam vtedy boli a neuveris tomu ale dokazal v pohode uplne zastavit na tej zladovatelej dialnici kde NIKTO [!!] iny nedokazal a teda bol ako jediny odstaveny [!!!] na krajnici. Vidis a napriek tomu ze jazdi slusne a normalne a nie ako cely sprosty narod [!!!!] co sa tam vybural, aj tak mu to bolo hovno platne lebo sa prihnal jeden obrk0k0t a...

vodicom toho pancieroveho tanku bol Ivan Kuzman ak si pamatam dobre to meno. To len pre verifikaciu. Je to stara vec, davno uzavreta takze uz nic nehrozi zverejnenim jeho mena. A on za to nemoze chlapec, jeho nahanali ako vzdutu kozu. Vstavalo sa neskoro, šmýkalo sa do Bratislavy nieco otvarat v nemocnici ci kde. Oficialne podla sudnoznaleckeho posudku AWT Bavaria islo pancierove bmw priblizne 40km/h na tej zladovalej ceste. Skoda ze preskocilo s oktaviou na čumáku cez jarok bez dotknutia kolesami... to sa urcite v 40km/h da bez najmensieho problemu.

inak aj rodicia mojej starej mali dvojtyzdnovu tusim Fiestu alebo Fusion... kamion si ich nevsimol. Ako dvojmesacne po tazkej havarke a oprave za stvrtinu miliona korun skoncilo v aaa lebo poistovna ho nechcela uznat na totalnu havariu. Oni mali natocenych 1200kilometrov.

takze nech mi niekto hovori ze "nove" auto nemoze byt havarovane.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Toscanini9999 napísal:Ked som robil vo VW Bratislave tak sa auto mohlo max stiekat 3-4 krat
V Kia zilina Aj 5-6 krat.-) moze sa si stat ze blatnik alebo niektory diel bude mat viac alebo menej to preto ze vo vyrobe sa casto vymenia postekane diely jedno sa posle Ok a to druhe znova na striekanie
Dokonca v ziline mali zle Vin cisla tak ich prerazali:-D
Si predstav kupis si Ceed prerazene vin-ko.-) pomeras lak rozne hrubky :-)
a majitel ti tvrdy ze s nim nic nerobil a ma pravdu:-D
Ale aj tak je ten merac super vec pre niekoho kto sa zivi autami
sakra to sa dalo cakat kia-korejci.pohnat ich odtial a celu fabriku rozpredat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase klud, internet toho znesie... co sa da na jednom dieli striekat sestkrat?
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Viem,ze je to starsia tema,ale velmi zaujimava.Chcel by som sa k teme spytat,ci,ked je auto tmelene a dobre spravene,ci je riziko,ze to bude ´´pracovat´´resp.moze pracovat v buducnosti a popraskat to alebo nejakym sposobom poskodit sa.

Taktiez by ma zaujimala skuska tmelenia magnetom,viete mi ju popisat,ked magnet drzi v pohode,je tam minimum tmelu a ked nedrzi je tam kolko tmelu???

Diky.
AnRy99
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.03.2011 10:40
Zdieľať na Facebook

FUNGUJE ESTE TOTO VLAKNO?

Príspevok od používateľa AnRy99 »

ahojte funguje ešte toto vlakno? mal by som nejaku otazku ku tomuto tu celemu ... chcem kupit auto, prešlo KO, vyšlo vyvozovou STK kde je auto sposobile na premavku, v historii poškodeni vozidiel sa nenašiel žiadny zaznam, ale merania laku vyšli uplne divoke od 180 az do 300 ... na vozidle je premiova biela perletova farba , je mozne ze to ma niečo s tym spoločne alebo to určite nie? ide o luxusnejši model vozidla ... je mozne ze davaju aj vacsiu hrubku laku resp je hned jasne že vozidlo muselo byť burane resp opravovane? dakujem

ako by sa choval napr merac laku keby bola na laku nejaka povrchova ochrana?

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných