Najvýkonnejší motor na svete

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lode nemusia mat nic a ani sa nic nechysta a nam vymysleli normy na kosacky, takze budeme mat katalyzatory a neskor aj DPFka :zg282:
Ved to prospeje planete, zaplatime to a aj to budeme servisovat…
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Chlapcíí, kvoli čomu a akú funkciu plní DPF? Preto sa pýtam, načo by bol lodi. Lebo jej je absolútne zbytočný

4. odstavec ;-) https://sk.wikipedia.org/wiki/Filter_pe ... ast%C3%ADc
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - nemusí to byť presne DPF , ide o to že ak musí mať motor bežného auta nejaké ekologické zariadenie , tak nech ho má každý motor či už je v lodi lokomotíve alebo je to stacionarny motor.
Navyše lode ,lokomotívy ,kamiony sú výrobné prostriedky kým osobné autá len v menšej miere. Tak prečo by osobné autá mali byť zaťažené viac???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Mna by celkom zaujimalo, kedze je to CR motor, pri akom tlaku to pracuje?.. Pocitam ze vzhladom k pouzitemu palivu vysokotlake cerpadlo vyraba firma co vyraba aj betonpumpy... :)
Ale ten krutak 7mega... Fuuu.. To je cislo panecku.. Dost aj povedat.. :)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tie sadze su obrovske a normalne filtre by to nezvladli, ale maju v kominoch odlucovace na elektromechanickom principe ako napr. v elektrarnach na uhlie.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

bandit97 napísal:.....
Ale ten krutak 7mega... Fuuu.. To je cislo panecku.. Dost aj povedat.. :)
hriadel od vrtule ma aspon 2 metre priemer ked nie viac ....nj to neni hodinarstvo
strbacek4
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.08.2015 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbacek4 »

dosť aj povedať? ja by som povedal, že aj dosť čítať ;-)
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ta sprava, ze X tychto lodi vypusti tolko emisii ako vsetky auta sveta, sa mi tiez zdala nerealna, ale je to tak. Jedna sa o emisie siry a pointa je v tom, ze toto palivo ma vyse 2000krat viac siry ako palivo pre auta a zaroven tie motory v lodiach idu 24h denne vacsinu roka.

Ten vykon sa zda byt obrovsky, ale po prepocte na 1 tonu vychadza len nejaky 0.5 kW na 1 tonu hmotnosti. To znamena, ze hociaka fabia ma 100krat vyssi vykon na kilogram.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Acon - nemusí to byť presne DPF , ide o to že ak musí mať motor bežného auta nejaké ekologické zariadenie , tak nech ho má každý motor či už je v lodi lokomotíve alebo je to stacionarny motor.
Navyše lode ,lokomotívy ,kamiony sú výrobné prostriedky kým osobné autá len v menšej miere. Tak prečo by osobné autá mali byť zaťažené viac???
Oco, nečítal si odkaz. DPF je zaruadenie ktoré má plniť funkciu HLAVNE v mestách kde je veľa ľudí aby to mikrosvinstvo z CR motorov nedýchali ľudia. DPF by sa mal regenerovať mimo miest lebo pevné častice majú v povodnom stave životnosť cca 6-8h kým sa rozplynú a nepredstavujú pre ľudí riziko. Lenže kedy sa Loď dostane do mesta alebo dediny? Nikdy, tak načo by mu bolo niečo podobné. Loď tie pevné častice vypúšťa ďaleko od ľudí.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , práveže som čítal, a po druhý krát ti píšem , že netvrdím že loď má mať priamo filter DPF. Má mať ekologické zariadenie , ktoré jej majitela zaťaží rovnako ako DPF filter majitela auta. Prečo by malí mali mať ekologické náklady navyše a velkí nie??? Leteckým spoločnostiam by som dal príkazom vyrábať ozon a kolko ho lietadlami zničia tolko by ho museli vyrobiť. Inak by dolietali. Ja chcem jazdiť ,tak mi zákon ukladá ekolkogické náklady , tak nech ich má v rovnakom pomere aj majitel lode , lokomotívy ,elektrárne atď.
A keď už chceme byť silno zelení , nemáme chrániť ludí ale celú planétu . Vieš kolko rýb pokape kvoli sajrajtom čo vypúšťajú lode???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

V pomere k prepravenému objemu je to stále podstatne menej ako autá. Lietadlá, to je iná kategória, nemám tušenia ako to s nimi je
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

oco13 napísal: Lenže kedy sa Loď dostane do mesta alebo dediny? Nikdy, tak načo by mu bolo niečo podobné.
Kedykolvek, skoro všetky prístavy sú v mestách

Obrázok

Obrázok

Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Starýmotorista - to si mysleli aj rusi o Jozifovi Visarionovičovi, a pozri ako ich naučil po kostole hvízdať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ideu :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

makrela napísal:
oco13 napísal: Lenže kedy sa Loď dostane do mesta alebo dediny? Nikdy, tak načo by mu bolo niečo podobné.
Kedykolvek, skoro všetky prístavy sú v mestách
Ano, ale vtedy nespalujú tie bizardné množstvá paliva a na manévrovanie sa používajú remorkéry. Naopak autá najvačší bordel produkujú práve v mestách

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných