Fiat Punto 2015 - varovné hlásenia na palubovke

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nachtreisender
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.09.2023 17:47
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto 2015 - varovné hlásenia na palubovke

Príspevok od používateľa nachtreisender »

Zdravím, mám problémy na mojom Punte r. 2015, 1.4 57kw. Prvý problém sa prejavil približne 5 mesiace dozadu. Divný bzučiví zvuk ako keby nejaký malý motorček, ktorý ihned nabehol až po naštartovaní motora a po chvílke aj zapečený smrad, ktorý začal prúdiť do kabíny. Dym ale žiaden len divný zvuk a zápach. Tento problém niekedy zmizol po pár sekundách inokedy až po niekolkých minutách i počas jazdy alebo počas toho ako som stal ešte len v garáži. Jednoducho tak ako prišiel tak aj vždy skor ci neskor zmizol. Zmenilo sa to až pred 2 mes. ked tento problem mi zostal aj na druhý deň. Čakať som už nechcel tak som auto odniesol do servisu s problémom, ktorý pretrvával už druhý deň. Auto som im tam nechal s tým, že sa na neho pozrú. Technik mi volal, že on žiaden problém nespozoroval. S autom sa prešiel a premeral všetko čo ho napadlo. Mal som tu smolu ze divný zvuk a zápach im v autoservise zmizol. Tak sme sa dohodli, že najbližšie natočím video. Dnes sa tento problém opať objavil a to hned v garáži a trval mi cez 2h až kým som sa nevrátil domov. K tomu všetkému mi 50m od domu nabehla žltá kontrolka ABS s pípaním. Auto som zhasol a chcel opať naštartovať ale už to nešlo. Motor ani naznak, že chce chytiť len divne cvakanie. Po 4h mi síce auto naštartovalo ale pribudli mi dalšie problémy. Pridávam odkaz na odysee aj s videom. Vo videu to síce nie je ale neskor mi nabehli ešte dalšie kontrolky ako červený airbag, červený posilnovač riadenia s vykríčnikom a po chvílke aj červena batéria. Samozrejme s volantom som takmer nevedel otáčať ako keby bol bloknutý. Vo video je počut aj ten divný zvuk o ktorom som písal vyššie. Na mobile je počutelný na notebooku ale veľmi nie. Neviem vobec či ten divný zvuk a zápach ma niečo spoločne s týmto problémom ale po dnešku ma napadlo, že to može byť nakoniec chybná riadiaca jednotka ? Popripade bateria ? Ale to by som asi po 4h nenaštartoval. Vo videu je vidieť, že ak pridám plyn tak na malú chvílku kontrolky zhasnú. Ďakujem za každú radu.
https://odysee.com/@Tibeardko:c/trim.34 ... 76B9DF7F:c
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 2015 - varovné hlásenia na palubovke

Príspevok od používateľa martincichy »

Poistky si kontroloval?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 2015 - varovné hlásenia na palubovke

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zlomový bod.Buď to teraz dostane do ruky super elektrikár,alebo to bude séria problémov,skúšania,výmen atd.Ale to asi píšem zbytočne,lebo aj tak to každý najpr vyskúša a až naposledy urobí to,čo mal urobiť ako prvé.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 2015 - varovné hlásenia na palubovke

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak zadávatel napíše bydlisko tak sa dá odborník odporučiť, ale zase tam je to o čase objednania.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných