citroen c4 picasso 1,6 vti - slabý výkon

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bajo1227
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2021 10:30
Zdieľať na Facebook

citroen c4 picasso 1,6 vti - slabý výkon

Príspevok od používateľa Bajo1227 »

Zdravím všetkých, potrebujem poradiť. Mám C4 Picasso 1.6 VTI r.v.2011.
Dlhodobo mám problém s výkonom.Za studena sa musím rozbiehať opatrne,ak prudšie pridám, motor sa zakucká a hodí mi núdzový režim.ked sa zohreje ide normálne.Dalši problém je že mi niekedy z ničoho nič za bežnej jazdy,motor zohriaty,bez akejkoľvek príčiny hodí nudzovy režim. Problém riešim odpojenim baterie.Po pripojení späť porucha zmizne a auto ide normálne ďalej.Najlepšie na tom je že sa porucha dokonca neobjaví ani v historii na diagnostike.Ked mi to spravilo prvý raz,dotiahol som ho do citroenu a tam mi diagnostikovali zlé spaľovanie vo valcoch.Chodil som tam ako na klavir, menili sviečky, kontrolovali žhaviče,vstrekovače...jeden aj menili,kontrolovali katal,lambda sondy,dokonca mi vymenili aj elektromagneticky ventil riadenia tlaku oleja...nechal som tam 700 eur s tým ze diagnostika je čistá jak detská prdelka a oni už spravili všetko čo sa dalo.Auto sa chvíľu tvárilo že OK ale za dva týždne som bol tam kde predtým. Problémy ostali a pocitovo si myslím že celkovo to auto nemá výkon. Keď preradujem rýchlosti pri vyšších otáčkach a plynulo opatrne zrýchľujem tak ide OK. Dokým ma samozrejme nehodí bez zjavnej príčiny do nudzáku.
OTÁZKA č.1 Má niekto s takýmto niečím skúsenosť a vedel by mi poradiť čo sa dá ešte skontrolovať?
OTÁZKA č.2 Vie mi niekto poradiť serózny servis na citroeny v BA a okolí?
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: citroen c4 picasso 1,6 vti - slabý výkon

Príspevok od používateľa db69 »

otazka 1: "menili sviečky, kontrolovali žhaviče,vstrekovače..."????
otazka 2: to je ten motor čo vyvíjali s BMW?
ked ano.nie o čom. P.S poznám mechanika (35 km od BA) čo sa venuje už +- 20-25 rokov na 90% PSA koncernu . pozná všetky "zaludnosti" týchto aut. Ale klasika, roboty má až nad hlavu
Bajo1227
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2021 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: citroen c4 picasso 1,6 vti - slabý výkon

Príspevok od používateľa Bajo1227 »

Po konzultácii v servise u známeho/citroeny nerobí...je to že vraj na 90 percent vyťahaná rozvodová reťaz.Najazdených 160t km a reťaz nemenená. Po naštartovaní idú od motora klepotavé zvuky a trasie sa celý blok motora...kolišu otáčky, našťastie nezdochýňa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných