Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa monojetronic »

Zdravim,
vcera po uz chladnejsich nociach som startoval 1.8tsi EA888 3.gen 2015 a prve dve sekundy pocut (podla mna) hrkanie retaze, ale:
- diagnostika neukazuje ziadny DTC
- posun nasavacej vacky oproti klukovke je 0.0 stupnov
- posun vyfukovej vacky oproti klukovke je -0.3° alebo aj 0,0
- snekovy napinak retaze (revizovany v 3.gen) je vysunuty vonku na tri zavity z 7 dovolenych (oficialna prirucka VW)

Obrázok

video
video 2
zatial cez telefon mi technik vravel ze to moze byt nekvalitnym olejom (castrol edge 5w-30, dva krat som menil za 20tkm), ale minulu zimu to tak nerobilo a toto uz je podla mna prilis vazny zvuk.
(auto ma 160tkm retaz este nemenena ).
/EDIT ale uz dlhsiu dobu obcas na volnobehu (aj za tepla) klesaju otacky az k 500ot/min, na par sekund sa motor ako keby dusi. Neviem ci to moze mat s tym suvis, lebo som to prisudil zabudovanemu paliv. filtru v cerpadle. Solenoidove nastavovace vaciek boli tiez pretestovane cez diag. spinaju sa spravne podla PC.
Dakujem
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa monojetronic »

up, videa pridane
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akože to je rachot že ti musí byť jasné že niečo nie je v poriadku, evidentne asi problém napínania reťaze než sa po štrarte dotlačí olej...
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa monojetronic »

samozrejme ale zacalo to presne teraz pri chladnejsom pocasi, asi to suvisi s viskozitou oleja..
ale napinak (revidovany na 3.gen) je zavitovy, ktory uz nema zuby ako u predchadzajucej generacii a mal by byt spolahlivy, tak napada ma jedine ze preco ten drotik ktory je vzdialeny dva zavity zlava je az tak daleko.
Pride mi to ze drotik je oprety o telo napinaka v klude (je uplne vlavo a napinak je o 2 zavity zsunuty), a pri studenom starte s vysunie presne o tie dva zavity ? Nemal by byt drotik uplne na kraji vlavo ?

Hydrostely a ventily to nemozu byt?
Ak za noc padne olej, je vadny tym padom aj spatny ventil co drzi olej?

Obrázok

Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa lorak777 »

najcastejsie som to zazil, ked sa po slovensky menila len retaz a inak nic...skor ci neskor tento hrkot a uz sa to robilo znova...ak to nechas dostatocne dlho, zoderie zuby...
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tu menia rozvod, je tam pokec aj o retazach a tom napinaku.

https://youtu.be/spDFNkeOncg
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Vadne rozvody aj ked diagnostika je Ok ?

Príspevok od používateľa monojetronic »

diky zatial za info...
a video je zaujimave, v case videa 10min 15sec ked ukazuje napinak, tak ta pruzinka co ma branit jeho zatlaceniu spat tiez nieje uplne nalavo, tj je na nejakom tom 2hom, 3tom zavite podobne aj mojmu, ..cize fotka co som tu daval po anglicky je z linku kde doporucuju tu pruzinku presunut co najviac nalavo, tak neviem ci to v praxi niekto robi, kedze od vyroby je napinak uz s pruzinkou na 2.-3. zavite ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných