Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Dobrý deň mám problém so svojou OCTAViou. Pri otáčkach cca 2100 - 2300 robí čudný zvuk ako také hukanie na každom stupni (najintenzívnejšie pri 3. st.) Pri dlhšej jazde to robí aj na voľnobehu. Neviem či to je prevodovka, náprava alebo nejaké ložisko.
Video: https://youtu.be/6yeRbmLA_nY
Naposledy upravil/-a olivermico105 v 15.02.2022 16:19, upravené celkom 1 krát.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 2 rs 2.0 tsi 2009 147 kw čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

Toto video je sukromne pise ...

Bez neho sa jedna o tipovacky

Bojis sa autorizaku ? Lebo dobry autorizak ti povie toho viac a velakrat vyvaruje cloveka pred skazou.

Kto 10 rokov nebol v autorizaku ten moze doplatit vo forme zanedbanej veci na ktoru ho autorizak moze upozornit vcas. Treba sa aj vela pytat - co sa kazilo, co odchadza, na co si mam dat pozor ? Co treba preventivne menit.
V inej teme je Mazda 2.2d Skyactiv a ludia co chodili do autorizaku im vymenili podfukujuce podlozky a tym sa zachranil nejeden motor !
Ludia co chodia k Ferkovi, ten netusi ze 2.2d ma problem s podlozkami a pride den kedy je dielo skazy dokonane - turbo a kluka KO cize totalka a usetrene peniaze napr. 300e zrazu sa menia na vyhodenych 2000-5000 eur...
Doporucujem minimalne pri kupe cudzieho auta okamzite autorizak a potom aspon kazde 2 roky na kontrolu za 30-50 eur. Nemusia opravovat. Len pozriet vady.
Toto doporucujem aj tebe a teda smer autorizak a pytaj sa VSETKO o aute, do podrobna a dozvies sa klucove veci a to ti moze usetrit TISICE EUR v buducnosti.
To je VSEOBECNA RADA ZADARMO VSETKYM na tomto Modrom fore a inym !!!
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 2 rs 2.0 tsi 2009 147 kw čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Pardon už je to video možné vidieť
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 2 rs 2.0 tsi 2009 147 kw čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

peterson999 napísal: 15.02.2022 13:00 Toto video je sukromne pise ...

Bez neho sa jedna o tipovacky

Bojis sa autorizaku ? Lebo dobry autorizak ti povie toho viac a velakrat vyvaruje cloveka pred skazou.

Kto 10 rokov nebol v autorizaku ten moze doplatit vo forme zanedbanej veci na ktoru ho autorizak moze upozornit vcas. Treba sa aj vela pytat - co sa kazilo, co odchadza, na co si mam dat pozor ? Co treba preventivne menit.
V inej teme je Mazda 2.2d Skyactiv a ludia co chodili do autorizaku im vymenili podfukujuce podlozky a tym sa zachranil nejeden motor !
Ludia co chodia k Ferkovi, ten netusi ze 2.2d ma problem s podlozkami a pride den kedy je dielo skazy dokonane - turbo a kluka KO cize totalka a usetrene peniaze napr. 300e zrazu sa menia na vyhodenych 2000-5000 eur...
Doporucujem minimalne pri kupe cudzieho auta okamzite autorizak a potom aspon kazde 2 roky na kontrolu za 30-50 eur. Nemusia opravovat. Len pozriet vady.
Toto doporucujem aj tebe a teda smer autorizak a pytaj sa VSETKO o aute, do podrobna a dozvies sa klucove veci a to ti moze usetrit TISICE EUR v buducnosti.
To je VSEOBECNA RADA ZADARMO VSETKYM na tomto Modrom fore a inym !!!
Servisáci mi povedali že to diagnostika neodhalí tento problém a povedali že keď to nechcem rozoberať tak nech sa skúsim spýtať na fore či niekto nemal takýto problém.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

Doplň si este aka prevodovka, aky nahon a dalsie info.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešiteľné aj bez rozoberania,alebo presnejšie len bez rozoberania.Lepší opis vítaný
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nenapisem co by som odpovedal mechanikovi ak by mi doporucil pytanie na fore ...

Dostal by som BAN na 2 roky :40bd:

Takze zacni vymenou automechanikov, ti tvoji sa len podobaju oblečenim na automechanikov.

Opäť vynecham to slovo z vyssie uvedeneho dôvodu....

Chod do autorizaku, povedz aky mas problem, poziadaj o CELKOVU KONTROLU AUTA a vysledok nam tu zvestuj ak chces.

A dopln uz tie info...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

Uz som pisal, navrhujem Forum premenovat na Fór.
Kto je za ?
Majitel ab.eu by mal zvazit rozoslat letaky po dielniach s oznamom :

Vazeni automechanici, ked neviete urcit zavadu lebo vam to diagnostika neukazala, povedzte svojim zakaznikom nech navstivia forum autobazar.eu kde mu urcite od klavesnic poradia. Nasledne pride s odpovedami z nasho fora a vy uz len vymenite co napisu ludia na fore.
S pozdravom Vas team Autobazar.eu
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

peterson999 napísal: 16.02.2022 09:35 Uz som pisal, navrhujem Forum premenovat na Fór.
Kto je za ?
Majitel ab.eu by mal zvazit rozoslat letaky po dielniach s oznamom :

Vazeni automechanici, ked neviete urcit zavadu lebo vam to diagnostika neukazala, povedzte svojim zakaznikom nech navstivia forum autobazar.eu kde mu urcite od klavesnic poradia. Nasledne pride s odpovedami z nasho fora a vy uz len vymenite co napisu ludia na fore.
S pozdravom Vas team Autobazar.eu
Pane Vás to musí pekne hnevať keď si sám po niekoľko hodinách píšete čo by ste tu zaviedli...Slušne sa človek opýta. Ak vás to nezaujíma stačí si prečítať zasmiať sa a neodpisovať :D Volal som do IMPY a povedali bez rozobratia sa to neoplatí ani robiť je to staré auto tak preto sa pýtam na radu z internetu.
Naposledy upravil/-a olivermico105 v 16.02.2022 11:59, upravené celkom 1 krát.
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

mhlavaty napísal: 15.02.2022 16:28 Riešiteľné aj bez rozoberania,alebo presnejšie len bez rozoberania.Lepší opis vítaný
Jednoducho pri zahriatí motora na určité stupne (50) začne pri 2100 až 2300 otáčkach auto robiť čudné zvuky akoby také húkanie. Samozrejme robí to pri stálych 2100+ otáčkach. Akonáhle sa tomu autu dupne na plyn tak to prestane. Mechanici povedali že sa môže jednať o klapku alebo prevodovku ale nevedia to na isto.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

Hlavne sa ukludni aj ked chapem ze ta podvedome serie problem s autom.
Neviem kto je IMPA ani sa mi to nechce zistovat ale NEVERIM ze neexistuje autorizak ktory by nepoznal problem. Teda aspon DUFAM ZE TO NIE JE TAKE ZLE !!!
Nenapisal si podrobnejsie co som sa ta pytal, zatial co reagujes na nepodstatne veci.
Este raz napis VSETKO o aute do podrobna este az ze si si v ňom prdol (to bol vtip) a napis ODKIAL SI resp. kde je auto aby ti poradil niekto co je k tebe blizsie. Ak urobit 1000 - 1500 km koli oprave nie je problem, potom smer Polsko.
Precitaj si vsetko co ti bolo napisane (to podstatne) dopln co sa da, kto auto videl.
Za ziadnu cenu nech to nerozobera polodement co ti potom nauctuje 1500 eur a zavada neodstranena. Bezna slovenska prax totizto a sprosty obcan dokonca zaplati a potom mi place ci by sa nedalo zadarmo opravit lebo uz som dal 1500 do opravy. Takych MILUJEM. Da debilovi 2000e a ja ked mu poviem pocuj poviem ti za 50 co treba robit, diel stoji 150, praca 200 = 400 eur prichadza odpoved TO JE VELA, UZ SOM DAL 2000 EUR nejakemu chujkovi (lebo sam je chuj).
Mne keby opravili auto, zobrali 2000 a auto nie je opravene, bol by rad keby vratil len 2000
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby sa to dostalo na nohy a na zem.Diagnostika podobných zdrojov zvuku ktoré zjavne nepatria k bežným a obvyklým je neinvazívna.Čo presne znamená že nie je založená na demontážach pre kontrolu meraním atd.Kedže je neinvazívna,jej výstup je taký že určuje časť v celku z ktorej pochádza.Čiže jej výstup je že klepot alebo šuchot atd pochádza z xy veci -rozvod,altík,dvojhmota,čerpadlo,prvý valec atd. Až následne pokiaľ sa tak rozhodne majiteľ ide o pokračovanie ktoré danú vec má odstrániť.To je zlomový moment keď sa ide do rozhodnutia čo a ako ďalej.Takže treba si odpustiť konšpirácie z cenami,veci majú svoj móres ako fungujú,a ľudí mať za hlúpych je hone cez čiaru.
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Jasné v poriadku. Nehnevám sa ale skôr to mrzí ale veď OK. IMPA je autorizovaný predajca a servis ŠKODA/VW v Žiary nad Hronom a z tadiaľ mi povedali že to môže byť synchrón prevodovky ale nevedia to na isto a ani si netrúfnu povedať či sa to vôbec oplatí robiť (dôvod staré auto) :D Tak si hovorím že dobre pobádam aj niečo iné a uvidíme čo to dá. Auto sa nachádza v Leviciach kde sa aj servisuje. Podrobnejšie poviem: Robene sviečky, cievky, dekarbonizácia motora, nový motorový olej + filtre. Nič viac od vtedy čo auto vlastním + tankoval som väčšinu času 100 benzin.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia II RS , 2.0 tsi 2009 , 147 kw 155tis. km 6.st manuál predný náhon - čudný zvuk pri 2100 otáčkach

Príspevok od používateľa peterson999 »

No a uz sme o krok dalej. Aj mi ta IMPA bola povedoma (chodim okolo len nemam Skodovku tak nepozeram kto sa ako vola)
Skoda ze si uz doma ci kde. Panovi som do Ziaru posielal rozvodovku a podla komunikacie bolo zjavne ze sa rozumie. Neviem povedat za neho ci by to pozrel, ale tipujem ze by rozoznal co to je.
Mozno pojdeme motokary pri Levice ta dedinka pia aj so tak napis SS idem okolo.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný