Prasknutá poloos, Praskne aj druhá?

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vojaksvejk
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 21.07.2011 17:10
Zdieľať na Facebook

Prasknutá poloos, Praskne aj druhá?

Príspevok od používateľa vojaksvejk »

Ahoj

Na mojej Toyote corolle 2006 mi praskla lava (kratka) poloos. Uz sa vezie z nemecka druha. Moj mechanik tvrdi, ze takmer nie je mozne odhalit chybu na poloosy a stane sa to vzdy nahle. ja mam teda obavy, ci nepraskne aj druha? nerad by som aby sa to stalo neikde daleko od domova. preto sa pytam. je toto bezna vec u Toyoty alebo je to nahoda ze praskla? Je nejaka moznost ako odhalit ci je poloos v poriadku? Tato povodna praskla v mieste uchytenia zavazia. To, ci bola zhrdzavena tazko teraz povedat. Treba preventivne vymenit aj druhu?

Dakujem za nazory.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z poloosamy mám dosť skúseností vo velmi podobnej technike ako sú autá. Hádzať to na hrdzu alebo chybu materialu je hlúposť, to praskne možno jedna z miliona. Vždy je to seknutie v zábere, teda nie plynulý pozvolný nábeh krútiaceho momentu ,ale ráz. Čo ho spôsobí môžeš tri x hádať.
Len si tipnem že ti praskne aj tá ďalšia poloosa čo príde z DE. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vojaksvejk
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 21.07.2011 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojaksvejk »

tak ja mam zase vela skusenosti s autami a v zivote som nepocul ze by praskla kvoli zlemu pridavaniu.. Poloos musi a vzdy zniesla aj gumovanie - tj vytocit motor a pustit spojku, neviem si predstavit co moze byt prudsi zaber. A pochybujem ze v toyote nadimenzovali hriadel tak ze sa da zlomit silou motora..

PS, je rravda ze to prasklo ked soferoval kamos, no isto by som to nepripisoval tomu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Opýtaj sa chalanov čo driftujú kolko poloosí a aj celých diferákov vozia do kovošrotu. :40bd: :40bd: :40bd: Veď uvidíš - čas ukáže, či tá nemecká vydrží alebo to bude fejk. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vojaksvejk
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 21.07.2011 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojaksvejk »

ale ja s tym autom nedriftujem a ani som nedriftoval. Stalo sa to pri normalnom rozbiehani z 1, ani nie nejak extra razantnom rozbiehani. poloos pritom vydrzala predtym uz vela rozbiehani do kopca a ovela razantnejsich zaberov nez prave tento osudny.
adko888
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2017 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adko888 »

tak ale potom musela byt uz podla mna dost nacata
vojaksvejk
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 21.07.2011 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojaksvejk »

Asi ano, to ale teraz uz nezistim.. Ja vymenim tuto jednu prasknutu s tym ze pozriem riadne na druhu a budem jazdit dalej a dufat ze toto bola len nahoda..
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Prasknutá poloos, Praskne aj druhá?

Príspevok od používateľa christiane »

vojaksvejk napísal: mi praskla lava (kratka) poloos.
Chlapi,videl som aj zlomenu kluku na dve polovice a chalan prisiel za mnou ze mu to slabo maze.Na aute normalne behal.Mercedes 123 piano.Tak berte to tak ze nic sa nevyraba z kozmickeho materialu a nie za vsetkym sa musi driftovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných