Dusenie a zdochýňanie za studena

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pajo99
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 11.03.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pajo99 »

takže mi staci diag na LPG a nejaky navod a nastavim si to aj sám doma ? lebo by som sa chcel aj tomuto zacat venovať.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

kup si kable/diag na svoje auto aj na lpg, precitaj si instalacny manual k LPG ECU a trosicku sa dostanes do obrazu, alebo aj nie. Potom musis vediet nachadzat suvislosti, vediet ako pracuje benzinova ECU, ci pouziva WBO, alebo NBO senzor, od toho potom zavisia dalsie donastavenia, ak ta to bavi skusat, tak sa z teba moze stat frajer-praktik. Akurat to niekedy obnasa zastavenie na odpocivadle, a zmenenie napr. tlaku na reduktore, lebo vidim, ze zbytocne skacu korekcie, korekca po rpm, alebo po teplote.. a tak etc. :3035:
Pajo99
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 11.03.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pajo99 »

este jedna otazka ak prepnem na LPG tak benzin j2 zastavený čerpadlom ale vstrekovačmi?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odpojene su vstreky, stupnuty tlak odstavi cerpadlo, pokial je to system typu returnless
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

odpojene su vstreky cerpadlo tlaci stale zvysok pretecie cez poistny ventil aj ked je returnless

EDIT: este doplnim, ze po zavreti benzinovych vstrekovacov stupa tlak v systeme, co ECU motora vyhodnoti a zasvieti MILovanu cervenu lampicku.

preto niektore motory potrebuju emulator tlaku paliva ked bezia na LPG /napr niektore ECU stag maju integrovanu/
ja pouzivam premekanu LPGtech EMUtech, tato jednotka riadi benzinove cerpadlo cez PWM.

kto sa chce vzdelavat:
http://lpgtech.eu/wp-content/uploads/20 ... ual_EN.pdf

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní