Maserati Quattroporte 12/2008

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noro110
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Maserati Quattroporte 12/2008

Príspevok od používateľa noro110 »


Zdravím, otec rozmýšlal o kúpy auta značky Maserati Quattroporte 4,2L V8 12/2008 nájazd 92 000 KM. No bohužial o tejto značke nič nevieme čo sa týka prevádzkových nákladov,servisu,cien súčiastok,kolko km tento motor vydrží atd...Viem že sa tu o tom už komunikovalo, no je to starší článok a nič som sa tam čo som potreboval nedozvedel. Či ceny súčiastok sa pohybuju na úrovni BMW,MERCEDES,AUDI a či na SR toto auto sa dá vyservisovať.

Vopred Ďakujem za rady a skúsenosti či už vaše alebo známych :28b7:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nič v zlom, ale akonáhle si napísal, že sa chceš informovať o cenách súčiastok, tak tým si akurát odhalil, že to auto vôbec nie je pre Teba/pre Vás. Lebo ten, kto na to má, nepotrebuje vedieť ceny servisu. Proste kúpi a keď sa niečo pokazí, tak to nechá opraviť a nebude jesť suchý chleba s maslom tri mesiace, aby mal na faktúru. Ešte raz, neber to v zlom.

Maserati je možno nie na úrovni Ferrari, Lamborghini, alebo Porsche, ale má k nim bližšie, ako k značkám BMW, Mercedes, Audi a pod. a ešte som nevidel majiteľa Lamborghini, ktorý by sa pýtal na ceny servisu. Možno takí majitelia existujú, ale to je len dôkaz o tom, že také auto nie je pre nich.
noro110
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Maserati

Príspevok od používateľa noro110 »

Ako ber to ako chceš no išlo mi oto aby som informoval otca čo a ako s tým autom.Vezmi si to tak teraz má F10 servisné náklady su dobré a pritom by si človek povedal však BMW to bude drahé proste same fámy... Ja mám tak isto e60 za rok som doň dal 5300€ a je to v pohode však servis. Len ide o to ze ake časté su servisné intervali či to tu vie niekto na SR zoservisovať a či zakladna udržba nebude na úrovni Ferrari... :zg282:
reison
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.02.2017 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reison »

noro, co sa tyka BMW tak aj to pre niekoho je dost, je to vsetko uhol pohladu a moznosti, avsak ine som chcel, co sa tyka servisovania, tak na Slovensku je len ds plus alebo tak nejako sa to vola v BA ako autorizak alebo nieco take. Mozno by sa to dalo servisovat aj u niekoho ineho, ale asi by som osobne nemal na to odvahu dat taketo auto servisovat len tak niekomu
noro110
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Auto

Príspevok od používateľa noro110 »

Áno máš pravdu pre niekoho je aj BMW servis veľa, no kedze sa zaujímame o také auto ako je Maserati QP. Tak na sevis pravdepodobne máme. Nepotrebujem tu zbytočne reči typu ked sa pýtaš na súčiastky je zjavne ze na to nemas... pozrebujem radu nie kázanie... Ked bezna vymena olejov a filtrov atakuje sumu 2800-4000€ tak to uz je moc tolko by za servis otec nedal.
Áno viem že tam je autorizovaný servis 95€/dph hod. servisu volal som tam.
Ide o to že ani mi nechodíme naše báwa servisovať do autorizovaného servisu sú servisi aj inde kde sa len specializujú na bmw audi a mercedes. Len či jestvuje take na značyky ako Porsche,Maserati atď...
Aj tak večinou v takých autorizovaných servisoch su povečina len učni a skusenosi s nimi total nanič klamu zavádzajú a povečina ani nezrobia to čo nacenia :2f93:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

noro, nemaj z toho stres, ked plati to, co pises... spytal by som sa, ze kde si sa docital, ake chyby sa na tom aute vyskytuju - su to len buracky , prevodovka a zadrety motor a to tu tazko na kolene vyriesis...malokedy je to auto na denne pouzivanie, vobec by som sa toho na tvojom mieste nebal, ked to nerozbijes... mas cas,tak behni do viedne na pokec do servisu - bol by si prekvapeny cenami vo ferrari, urcite ta nevyjde vymena filtrov a oleja 4tis.euro... uz to tu ani nenapisem, kolko je rocny poplatok za prehliadku, servis a oleje vo ferrari /musi sa tam chodit kazdy rok/, len ze ma viac prekvapili dodatkovou platbou na zaruku na motor a prevodovku vo vyske 1000 euro na rok /len treba mat na pamati, ze napr.ta prevodovka stoji 14tis.euro!!!/...
noro110
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Maserati

Príspevok od používateľa noro110 »

Ďakujem pekne za primeranú odpoveď. Tak taku cenu za prevodovku som síce nečakal kedze známi do Lamba dával a tam stala 20 tis. No to som rád ze servis na toto auto je v primeranej cenovej kategórií. Len ide o to už som obvolal ludi po milu jarmilu či tu dakto na SR okrem BA to nevie zoservisovať no nikto nič. Jedine Viedeň alebo ta spomínana BA :41c2: A chcel by som dodať ze auto chceme doniesť z Nemecka s nájazdom 92 000km
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ako do ktoreho lamba, fera aj masera...ceny prevodoviek sa u tychto znaciek dost odlisuju /preto a zo sukr.dovodu som tam konkretny typ nepisal/ a to vzdy v tisicoch euro, preto som ti doporucil ist si o tom pokecat do viedne...oproti tym cenam je to minimalna strata penazi a casu zvlast pre zaujemcu o kupu tychto zaciek...
noro110
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.02.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noro110 »

Aha, jasné okej každopádne určite sa tam pôjdeme spýtať čo a ako. Diky ti pekne za odpoveď :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní