Mercedes C220 - lambda sonda

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj893
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.06.2023 09:46
Zdieľať na Facebook

Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa juraj893 »

Zdravím páni, mám problém s lambda sondou, je nová, zapojená tak ako má byť, ale nechce ju zdetekovať, keď odpojím kábel od nej tak normálne vyhodí chyba v ecu, že nieje zapnutá a zasvieti motor, potom ju zapojím, všetko vyresetujem ale stále vidím na diagnostike, že nieje zapnutá, auto má aj zvyšené emisie a spotrebu. kúpil som už auto s týmto stavom avšak nová lambda sonda ma stále ten istý problém, treba ju nejako špeciálne naprogramovať? Pretože som si všimol, že kde robia chip tuning a podobné srandy, robia aj vypnutie lambda sondy, je možné, že majitel predomnou ju nechal vypnut namiesto vymeny? Samozrejme som laik ale chcel by som aspon priblizne vediet problem, pripadne komu to odniest v BA. Dakujem vam pekne za vsetky odpovede. Mercedes 646811, 2009, c220, 125kw automat.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie je lambda sonda ako lambda sonda, náhrady často poriadne nefungujú...
Ale aj iná vec tam je, keby bol problém iba v lambda sonde tak predpokladám že by ju vymenil predošlí majiteľ a teda by auto predával bez vady.
Lenže predával ako predával z dôvodu že nevedel závadu odstrániť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Otazne je aj, ci to nema dve lambdy a ty nemenis tu druhu. Nebolo by to prvy krat.
juraj893
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.06.2023 09:46
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa juraj893 »

fzubaty napísal: 27.12.2023 21:57 Otazne je aj, ci to nema dve lambdy a ty nemenis tu druhu. Nebolo by to prvy krat.

Je to este starsi typ mercedesu, cize nema ani dpf filter cisto iba katalyzator v ktorom sa nachadza jedna lambda, pozeral aj cele vyfukove potrubie a ziadnu dalsiu som nenasiel, lebo su tieto typy aj s dvoma ako pises ale tento konkretne ma iba kat a lambdu v nom. ked sa mi podari zajtra mozem dat aj foto. Neviem ci treba nieco programovat na nej, mala by fungovat hned ked je zapojena? alebo treba nieco nakodovat? Dakujem pekne
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi ako sa teraz volá Xentry ?????? ten bude vedieť :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Mam ten isty motor, menil som lambdu a nic specialne. Vybrat staru, nahodit novu. Su dve moznosti. Jedna je, ze lambda, ktoru mas je zla, druha, ze je nieco ine zle.

Podla toho ale co pises to vyzera, ze ECU detekuje, ze tam je odpor a lambda je zapojena, ale bud nedostava z nej nic (pripadne velmi zle hodnoty) alebo ma povedane, ze nema nic dostavat. Skor sa priklanam k tomu prvemu, ze ta lambda co mas nie je dobra. Aka je to znacka? Ja som daval BOSCH bez problemov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi nejasný hmlistý opis,neobsahuje nič konkrétne.Ako sa vôbec lambda kontrolovala ? Predpoladám že sa sledovalo len otvorenie alebo uzavretie regulačnej smyčky.Treba to upresniť.Lambda môže byť stokrát nová,pracovať proste nemusí.Druhá otázka je,typ lambda sondy,bežná zirkonová alebo širokopásmovka,majú odlišný spôsob práce a ich diagnostika je naprosto iná čo do spôsobu aj zložitosti.Treba si uvedomiť že je to kyslíkový senzor a teda platí že môže ísť o stav - dobrá sonda ale zlé prostredie.OBD je na odsledovanie sondy ako pozerať cez zamastené okno,dá sa zistiť že to niečo tam je,ale žiadne podrobnosti.Na tieto veci je oscilo...a na šitrokopásmovku jedine.Pretože v jednom telese sú sondy dve,pracuje z dvoma článkami,určiť či pracuje správne je úloha pre veľmi skúseného diagnostika.Ale zo zadania nie je nič jasné,ide sa cestou pokus omyl čo je škoda,pretože lambda je super špión motora a vie prezradiť veci na ktoré by sa možno nijako inak neprišlo.Je prípad kedy lambda u CR diesla "vykecala" a odhalila príčinu prečo motor chvikove ide naprázdno aj keď všetky signály sú ok a vstrekovače nemenia dávku. Neviem ani domyslieť výdaje ak by sa oprava začala zlým krokom.
Celkove je čo vytknúť majiteľovi.Základná vec a chyba je...pri kúpe nekontroloval readiness...o probléme by vedel.To čo nepozrel on,pozrie technik na EK a začínajú problémy,žiaľ neštastne nakúpené.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa jaster-83 »

On pise ze auto kupil s tym, ze vie, ze ma zlu spotrebu a emisie, myslel ze mu to nova lambda vyriesi, je mozne ze novej ani starej lambde nic nieje, len motor je tak v prde..... ze uz ani lamdba s tym nevie nic spravit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa undertaker007 »

oco13 napísal: 27.12.2023 22:29 Chlapi ako sa teraz volá Xentry ?????? ten bude vedieť :3906:
Xentry-ho tu už nenájdeme? Z nejakého dôvodu musel nanovo registrovať? Ja už ozaj ničomu nerozumiem...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa jaster-83 »

undertaker007 napísal: 28.12.2023 17:22
oco13 napísal: 27.12.2023 22:29 Chlapi ako sa teraz volá Xentry ?????? ten bude vedieť :3906:
Xentry-ho tu už nenájdeme? Z nejakého dôvodu musel nanovo registrovať? Ja už ozaj ničomu nerozumiem...
Noooo, zaujimave veci sa tu deju, mne to zacalo vypisovat ked chcem vlozit prispevok nieco take, ze sa mam prihlasit aj ked som prihlaseny a pozom ze bola bloknuta moja IP adresa adminom, najskor na PC teraz uz aj na mobile.....
uvidime dokedy tu este zotrvam kym ma uplne odstavia alebo ako to nazvat.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa tuninka »

to robí aj mne, odkedy je aktualizovaný autobazar.eu, asi to má niečo do činenia s cookieskami, lebo som ich zakázal, alebo sa mu nepáči môj adblock, tiež ma občas vyzve, aby som sa prihlásil, aj keď som prihlásený, písal som aj na podporu, ale za 3 týždne sa mi ešte neozvali
tatkotom
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes C220 - lambda sonda

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mne ak som cez miestneho providera, musím sa prepnúť na hotspot cez mobil.

Vaša IP adresa 176.107.26.196 bola zablokovaná, pretože je uvedená na čiernej listine. Ďalšie informácie http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=xxx.107.26.196.

Nikde inde to nerobí...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných