VW Cross Touran 2007 - strata výkonu

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal-muzila
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.12.2023 14:14
Zdieľať na Facebook

VW Cross Touran 2007 - strata výkonu

Príspevok od používateľa michal-muzila »

Ahojte, h
mám problém s VW Cross Touran 2007, kedy stráca výkon. Papierovo sa jedná o 125kw no správa sa ako hladký benzín 51kw.
Kód motora: BMN
Prevodovka 6°dsg kód KDA
nájazd: 270***km

Auto je po výmene zotrvačníka, turba, variability turba, olejov, tesnení. Problém je však ako som vyššie spomenul, že to auto nemá výkon a som z neho už naozaj zúfalý.
hodnoty vstrekov sú v poriadku, DPF tiež ok (diferenčné tlaky okolo 4mbar. Z výfuku akurát ide neskutočný smrad bez dymu a smrdí aj po zahriati. Spotreba je tiež príliš vysoká okolo 10l/100km.
Vedel by mi prosím niekto s týmto pomôcť? Pozná niekto správne hodnoty lambdasondy alebo ako skontrolovať na VCDS škrtiacu klapku?

Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stráta výkonu VW CrossTouran 2007

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hodnota lambdy je pohyblivá podľa momentálneho režimu,iná po studenp, štarte,iná po jazde,iná ak EGR práve nejaké percento púšťa,oná ak uzavrie atd atd.Samozrejme že to má obvyklú hodnotu od do vždy,ale režim je pre posúdenie dôležitý.Zle je ak sa blíži číslu 1
Diferenčný tlak,tiež...obvyklá hodnota nezaplneného filtra 4-5-6 volnobežné je ok.Teplom trocha klesá.
Je to 16V pumpáč,takže je tam nebezpečie podfuku pod kuželom dosadania vstreku.Skrutky sú síce obojstranne,ale aj tie sa časom predlžujú a pokiaľ sa vec nerieši,vypaluje cestičku ...dám foto ako to vyzerá.Nič sa nedeje,opraviteľné to je aj v štádiu na foto.Chce to len dobre zdiagnostikovať aby sa riešil len reálny problém a nevymýšlali somariny na zárobok.Potom to Vianoce nepokazí.Samozrejme dym a smrad to sprevádza,spotreba to samé.
Podfúknutá dosadacia plôška pod vstrekom
Obrázok
michal-muzila
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.12.2023 14:14
Zdieľať na Facebook

Re: Stráta výkonu VW CrossTouran 2007

Príspevok od používateľa michal-muzila »

mhlavaty napísal: 22.12.2023 17:12 Hodnota lambdy je pohyblivá podľa momentálneho režimu,iná po studenp, štarte,iná po jazde,iná ak EGR práve nejaké percento púšťa,oná ak uzavrie atd atd.Samozrejme že to má obvyklú hodnotu od do vždy,ale režim je pre posúdenie dôležitý.Zle je ak sa blíži číslu 1
Diferenčný tlak,tiež...obvyklá hodnota nezaplneného filtra 4-5-6 volnobežné je ok.Teplom trocha klesá.
Je to 16V pumpáč,takže je tam nebezpečie podfuku pod kuželom dosadania vstreku.Skrutky sú síce obojstranne,ale aj tie sa časom predlžujú a pokiaľ sa vec nerieši,vypaluje cestičku ...dám foto ako to vyzerá.Nič sa nedeje,opraviteľné to je aj v štádiu na foto.Chce to len dobre zdiagnostikovať aby sa riešil len reálny problém a nevymýšlali somariny na zárobok.Potom to Vianoce nepokazí.Samozrejme dym a smrad to sprevádza,spotreba to samé.
Podfúknutá dosadacia plôška pod vstrekom
Obrázok
Ahoj,
na neutrály mám tiež spotrebu okolo 1l/h až 1,2/h. Mám VCDS. Na vstreky si pozriem fyzicky opäť.
Ďakujem za radu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Cross Touran 2007 - strata výkonu

Príspevok od používateľa oco13 »

Na vstreky si pozriem fyzicky opäť.
Milan ten vstrek odhalil paralelnou diagnostikou bez demontaže, som si tým istý na 95%.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Cross Touran 2007 - strata výkonu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme na vstrek sa ide cielene,zo 100% istotou.Jedine ak je ozaj kvantum km a nikdy nič nebolo neriešené tak idú von automaticky na pretesnenie,prípadne sa obnovu.Vyberanie je vždy zdôvodnené,u 16V to platí dvojnásobne.A tam si treba rozmyslieť či to viem urobiť resp či som vybavený na opracovanie dna.Nepoužíva podložky a je kuželové,zmrviť to úplne elegantne dokonca pri uťahovaní je ozaj ľahké a to je prieser vcelku parádny pretože si každý myslí že - toto tu už nemôže byť problém.Lenže môže a teda je
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných