dvojhmotny zotrvacnik ?

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa pby »

Zdravim, zhanam info ako sa prejavuje vyklepany dvojhmotny zotrvacnik.. motor 2.2 crdi automat, 100t). mam pocit ze pri zaradenom D a stani na mieste mi sedacka tak celkom vybruje (nemal som dizel a neajko tak pocitam ze vybruju viac ako benziny ale aj tak mi to pride take trocha viac ako by malo - nemozem povedat ze vybruje tak ze sa to neda vydrzat) ked som skusal na mieste vyhodit D do N ako keby sa to (ale iba mierne) skludnilo. Na druhu stranu ked na tym rozmyslam nejako neevidujem aby triaslo autom pri rozjazde.. Ale zase automat stupne nehadze super hladko (dct automat) a neviem ci to tak ma byt (vraj hej), alebo ci to vsetko nema suvis s dvojhmotou.. ako sa da pretestovat ci je alebo nie je dvojhmota na odchode (zatial nic nehrci, nedrnci a pod.)
Diky
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nechcem sa hádať ale 2,2 crdi má hydromenič 8st. a tam asi zotrvačník nebude.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pise ze ma DCT, ta by mala byt dvojspojka a ta by mohla mat dvojhmotu. Kto vie co tam rakosnici dali.
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa pby »

tak to som na tom rovnako ako vy dvaja 🤦‍♂️😀 tiez som zil v tom ze moja 2.2 crdi 8at ma hdromenic ale potom som sa dopatral, ze je tam dvojspojka DCT s dvojhmotou 🤦‍♂️🤷‍♂️ ja som z tych korejcov na nervy..
-podla vin ale vyhadzuje DCT (1HD3)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa lorak777 »

dobry a skuseny mechanik poskodeny dvojhmot.zotrvacnik pocuje....to sa neda ututlat
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne súhlasím,ale má to jednu výnimku.Dvojhmota sa časom vie úplne "zavariť" proste prestane sa hýbať a prestanú aj zvuky.Niekdy až tak že v danom pootočení nie je prístup na skrutky kedže majú okienka a treba to rozkarbovať.
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa pby »

no dobre ale ja ako bezny uzivatel zistim ako ze je dvojhmota pomaly na odchode - ked uz je v tahu, tak to hrka, a vybruje cele auto atd.. ale pokial zacina byt zla? napr. v prvom prispevku opisane okolnosti?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: dvojhmotny zotrvacnik ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak hrká,už je čas meniť.Ignorovanie prenesie devast aj do prevodov napr u 6 st manuálu vymláti ložisko hlavného hriadela dokonca aj v obale.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných