Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

k0cka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.12.2020 18:06
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa k0cka »

Zdravim, pred pár dňami mi zasvietila kontrolka motora a diagnostika ukázala chybu na žhaviči 2. Moja otázka znie či je potrebné meniť všetky alebo stačí ak vymením tu vadnu? Povodne som mal v plane meniť všetky ale zistil som že jedna zo štyroch obsahuje aj tlakové čidlo a pri tejto je už aj cena niekoľko násobná. Ide o Octavia 3 RS 2.0tdi 135kw

Za všetky odpovede vopred ďakujem.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Výmena žhavičov

Príspevok od používateľa fzubaty »

Žhaviče je ideálne vymeniť naraz.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Thomasl »

toto isté som riešil na Passate B8 ,110KW ,tá ista generácia motorov presne pred rokom,nepíšeš km,ja som mal cca 200tkm,takisto umrel z ničoho nič,naraz ..Vymeň všetky 4 spolu ,cena 1,2,4 sú po cca 15 eur /ks,Bosch,tretí je so snímačom tlaku ,cena cca 100 e,problém s nimi ich nebude zaplatiť ,ale vybrať von,lebo moje boli povodné a riadne som sa zapotil,boli pridreté v závitoch.Perlička nakoniec ,po výmene žhavičov som viac nenaštartoval a to doslova ,pretože mi presne vtedy skapal štartér,náhoda jak sviňa,skratoval vo vnútri ,čiže ďalších 180e..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa seven549 »

passat B8 neni tak stare auto.a zhavice pridrete zavity?

tak ako nedavnej teme zapalovacie sviecky u 1.8 tsi.



inac ja by som tiez menil vsetke zhavice naraz ak by jeden padol.

ale motor je dobry zaujimavy 135kw :28b7: :2f93: je to octavia RS?

lebo vacsinou obyvatelia su spokojny z tym 110kw ze to taha ako raketa a chvalia to do nebies.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa speedmann »

Jednoznačne vymeniť komplet žhaviče. Tiež mi odišiel 1ks na Golfe 5, 2.0 TDI 103kW. Menené všetky, lebo prístup a samotná výmena nestojí za to, aby sa menil, len ten chybný. Ale mám aj perlu, keď som menil na LR Freelander 2.0 TD4 BMW motor. Svine :3c90: v TOP auto BA vraj vymenili všetky (ešte dali aj staré zabalené v papieri akože ich fakt aj vymenili. :40bd:) a prišla zima a nechcel natočiť. Tak v lete som šiel do toho že vymením. Jeden som vytočil ostatné 3ks vyšrubované a žhaviace špičky ostali v hlave totálne zapečené. Auto malo cca 240T km. Nasledovala iná zábava s vyberaním špičiek. Jednu som vyberal cca 3hod. Každý deň jena von. Čiže strávených cca 9-10 hod. ,ale podarilo sa a žhaviče vymenené. Odvtedy štartuje na brnk pri akých koľvek mrazoch.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V týchto motoroch fungujú žhaviče v kaskáde,tj prvý nažhaví je odopnutý žhaví tretí,potom štvrtý a druhý.Týmto spôsobom je pod prúdom vždy iba jeden,ale tepelná zotrvačnosť je dlhšia než frekvencia zap a vyp takže sú vlastne všetky žeravé.Získa sa tým dobrá kontrola RJ nad procesom kedže si žhaviče vie elegantne testovať.
Preto výmene za jednotlivý kus by mala predchádzať kontrola odporu nech rozptyl nie je veľký.Bežným multimetrom neodporúčam pre nízku hodnotu ktorú už buď nevie odmerať alebo veľmi nepresne,čo je ešte horšie.Pokiaľ je odpor skontrolovaný je možné vymeniť solovo
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Zhavice sa menia VSETKY naraz tak jak u benzinu sviecky. :41c2: :41c2: :41c2:

To nie je jak ziarovka smerovky LAVU som dal 50 000krat a pravu tak 2 krat. :d :D :40bd: :42f8:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len ak sa to ordinuje druhým tak všetky.Pokiaľ niekto sám sebe,mení len jeden...je to zrozumiteľné
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Emfo »

Sam sebe som vymenil jeden, o ktorom som navyse vedel, ze je zlomeny. Tocila sa hlavicka dookola ani zatiahnut ani povolit, zlomena ale zhavic stale fungoval uz som tak kupil a nechal som tak az kym neumrel ten konkretny zlomeny. Aj ked mame komplet sadu na vytiahnutie zlomeneho zhavica a robime to tak som to dal spravit kamaratom a zaplatil som za to, za vybratie toho zlomeneho zhavica. Ostatne su vsetky ok, su a hotovo overene preverene funguju. A to som vymenil celu napravu, ktoru by nevymenil nikto, ze je uplne ok ale jednoducho v novej je citit velky rozdiel :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to vždy o tom istom.Buď viem čo robím a čo je nutné splniť,alebo robím voloviny.Lebo...jeden povedal,jeden napísal,video na YT a podobné zdroje ...ale ani boh nevie čo je to zač
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III , 2.0tdi 135kw - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ak ste salamista mozte pockat kym pokapu vsetky. nastartuje aj s jednym funkcnym ak kompjuter nepovie ze ne..ani bohovi ne. len to ako su na tom ostatne ukaze za chvilu zima.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných