Audi A3 , 125 kw - spojka

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0917127678
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.08.2022 17:02
Zdieľať na Facebook

Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa uwa0917127678 »

Zdravím chcem sa opýtať na koľko vychádza cenovo výmena spojky na Audi a3 2.0tdi 125kw 2009, nabehané má 350tisic tak si myslím že je už na odchode zaberá mi na spodku , pri medziplyne zmäkne a aj keď na nej stojím dlhšie ako 5-10sekúnd tak sa chcem informovať že čo ma čaká
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Spojka Audi a3 125kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa to len rámcove,pod 500 e.- to nebude.Ale reálne koľko bude určí konkrétny servis,roztyl ceny servisnej hodiny je obrovský,koľko kto naloží ešte na cenu dielu tam je rozdiel ešte väčší.Treba sa pýtať konkrétnu opravovňu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale tie priznaky aspon podla mna nevyzeraju na vymenu,opotrebovanie spojky (lamely)
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

To je snáď jedno, koľko to stojí, keď ju potrebuješ vymeniť, tak ju proste vymeniť musíš, nie? :-)
Druhá vec je, že podľa toho čo píšeš, najprv by som pozrel, či nie je zavzdušnená - ak tam teda nie je lanková :d :D
PS: Nedrž spojku vyšliapnutú 10 sekúnd, načo je to dobré? Okrem toho, že si odpíšeš ložisko...
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa tuninka »

či to nebude skôr hlavný spojkový valec na odchode....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

zaberá mi na spodku
A ja som si doteraz myslel že zodratá spojka vypína hneď navrchu a naopak brzdy keď sú zodraté tak brzdí to až pri podlahe.
Nuž človek sa tu stále dozvie niečo iné, nové :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate ano,ako ztenšuje lamela tak stále viac vystupujú paprsky centrálnej pružiny.To hovorí teória,ale realita to mení.Problém je v tom že zároveň ako sa mení postavenie tých paprskov sa mení aj kinematika spojky,potrebuje stále väčšiu silu na vytlačenie a dlhší chod zase spôsobí že vyprne až pri podlahe.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa Emfo »

Oco13 brzdy sa tiez nevracaju na miesto ako si ich tam zalozil v novom stave, nema dovod to brzdit na podlahe, dosticky su stale tesne na kotuci aj ked budu obidva komponenty zodrate ak vsetko funguje a hybe sa spravne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry ja mám vzadu ešte bubnovky a samostav je často zašpinený od bordelu tak to chodí na dlho.
Aj spojka sa mi správa tak ako som popísal - pri jemnunkom stlačení pedála vypína , doteraz som si myslel že je zodratá, lebo aj pri plnom vozíku už to vidieť na otáčkomeri , ale možno aj nie. Je vela vecí ktoré tu prítomní vnímajú ako závadu a ja som sa s tým naučil žiť.
Dokonca sa mi to krásne podobá na zdravotníctvo - po roku chodenia po vyšetreniach mi zistili zaseknuté nervy v krčnej chrbtici (mám ai foto z MRI) a pán neurolog povedal. " S tým sa musíte naučiť žiť, do toho sa vám nikto rezať nepustí". A tak som sa naučil, aj pri bolavej ruke aj pri autách aj v kope iných oblastí života. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa seven549 »

spojka sa meni az ked bucha zotrvacnik alebo presmykuje lamela.inac by som to nemenil a pozriel skor na odvzdusnenie spojky.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa Thomasl »

Navrhujem ,aby si zadávateľ zohnal diel sám ,t.j spojka + dvojhmota samozrejme kvalitný diel ,lebo cena v servise aj značkovo identického kusu bude naisto vyššia ,to je bohužiaľ servisácky folklór a dopytovať len cenu práce .Mne jeden nemenovaný vw servis za ceny spojky a dvojhmoty LUK do cenovej ponuky, navýšil cenu z 500eur na cca 1700 eur.Čisto za diel 1700e+ práca 400 eur..Je to šialené ,ale toto je realita ..Ak servis odmietne moje diely ,zháňam inde..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

..Ak servis odmietne moje diely ,zháňam inde..
Čisto hypoteticky ak odmietnu všetky v rozumne dosiahnutelnom okolí? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie hypoteticky ale reálne nevidím prvý krát na cenových tabuliach dve ceny...napr 35,- hodinovka ale 45,- práce z donesenými dielmi.Takto odmietať nemusia,zákazník je na to upozornený,garancia sa potom netýka dielu a asi aj na celok (tj aj prácu) by sa uplatňovala problematicky
db69
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 , 125 kw - spojka

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 03.08.2023 18:56 spojka sa meni az ked bucha zotrvacnik alebo presmykuje lamela.inac by som to nemenil a pozriel skor na odvzdusnenie spojky.
toto platilo pri žigulákoch ,105,120 a pod. starých aut.mne na aute r.v.1999 začala zaberať spojka tak 1cm od podlahy a pri zaradení 1 alebo spiatočky normálne trhlo. Po čase odtrhlo plast na spojkovom lanku. Diagnóza: prepálený prítlačný kotúč" mekano".po vymene sady SACHS 3 roky pokoj. Presne tak ako píšeš som v servise argumetoval .zodratá lamela ,šmýka v zábere. Zaberá na spodu ,nastavím na lánku.popripade hučí ložisko.Tak som si ešte pred výmenou spojkovej sady vymenil to utrhnuté lánko.po mesiaci sa ujeb..o zase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 64 neregistrovaných